Золоте весілля – 50 років разом

Золоте весілля - 50 років разом

Золоте весілля – 50 років разом. Це найкращий доказ того, що справжнє, щасливе і вірне кохання насправді існує.

Традиції, пов’язані з золотим весіллям або 50-річчям спільного життя

На жаль, цей ювілей вдається зустріти далеко не кожній парі. Тому, якщо подружжю пощастило прожити разом рівно 50 років після одруження, це свято ніяк не можна залишити без уваги.

З давніх часів ця знаменна дата обросла сотнею традицій і обрядів. Наприклад, раніше було прийнято відзначати цей день так само, як день весілля. З самого ранку родичі або друзі ювілярів ховали винуватицю торжества, а чоловік повинен був її знайти і звільнити з полону. Цей символічний обряд повторює викуп нареченої, під час якого чоловік зможе в черговий раз довести свою любов і бажання оберігати дружину.

Дочки сімейства щосили допомагали батькам з організацією свята. Існує традиція, у якій старша дочка повинна вишити матері хустку золотими нитками. Цей хустку жінка носити, не знімаючи цілий день.

Крім того, під час святкування гості повинні знову обсипати чоловіком дощем з рису і золотих монеток. Це символізує початок нового життя, яке буде наповнене тільки щастям і достатком.

Золоте весілля – 50 років разом, а значить, свою любов подружжя вже довели. Тому вони сміливо можуть передавати свої щасливі кільця нащадкам. За давнім звичаєм вважається, що, якщо подружжя прожило настільки тривалий період рука об руку, їх обручки принесуть щастя. Як правило, кільця даруються або наймолодшому члену сім’ї, або тому, у кого на найближчий час заплановано весілля.

Але, замість своїх прикрас, подружжя повинні отримати в подарунок нові золоті кільця.

Раніше в деяких країнах існував звичай купувати на весілля відразу чотири кільця. Два з них носилися протягом перших 50-ти років спільного життя, а друге зберігалися до заповітного ювілею.

Як відсвяткувати золоте весілля або 50-річчя спільного життя

Це свято прийнято відзначати шумно і у великій компанії. За стіл збираються всі родичі і друзі родини.

За давнім звичаєм, на чолі столу обов’язково повинна стояти половина весільного калача. Ця половина означає те, що перша частина життя прожите. Перед трапезою подружжя повинні скуштувати калач, а потім передати його іншим гостям. Калач повинен бути з’їдений повністю, щоб подружнє життя тривало ще повних 50 років. У старовину калач готували самостійно всі родичі ювілярів.

Після свята, як і 50 років тому, дружина повинна кинути свій весільний букет. Вважається, що якщо його зловить незаміжня дівчина, то вона незабаром вийде заміж. Якщо ж букет дістанеться жінці, що складається в шлюбі, то її сімейне життя буде такою ж довгою, як і у ювілярів. Також в цей щасливий день подружжя повинні висловити кожного члена родини свої напуття. До цих слів варто прислухатися, оскільки, проживши такий чималий термін разом, ці люди розуміють в сімейному житті набагато краще, ніж професійні сімейні психологи.

Що подарувати на золоте весілля або 50-річчя спільного життя

Золоте весілля або 50 років разом – це настільки гарний ювілей, що дарувати на нього потрібно тільки золоті або позолочені речі.

Хорошим подарунком може стати золотою столовий набір або золота чаша. Також можна прикрасити кращий портрет подружжя в золотій рамі.

Крім того, діти і онуки винуватців торжества повинні обов’язково вручити їм золотий виріб, тим самим, виявивши свою повагу і шану батькам.

Церковні обряди на золоте весілля або 50-річчя спільного життя

Якщо подружжя не проводили обряд вінчання, священики рекомендують зробити це саме зараз. В даному випадку любов вже не потребує підтвердження, проте вона як ніколи потребує захисту.

Також в цей день потрібно сходити в церкву і подякувати Богові за отримане щастя. Настільки значуща дата написана на роду не у кожного, тому, якщо подружжя переступили рубіж 50-річчя, можна не сумніватися, що своє життя вони прожили достойно.