Значення імені Юрій, сумісність, походження

Значення імені Юрій

Ім’я Юрій означає «землероб», «созидатель».

Походження імені Юрій

Юрій – російське чоловіче ім’я, що має грецькі корені. Походження імені Юрій пов’язано з грецьким ім’ям Георгій, яке перекладається як «хлібороб». Дослідники вказують, що ім’я Юрій є фонетичним варіантом імені Георгій, який виник із-за складності вимови в давньоруської мови початкової м’якого звуку «р». Крім того, існує версія слов’янського походження імені, згідно з якою воно означає «созидатель».

Характеристика ім’я Юрій

У дитинстві Юрко часто буває тихим, розсудливим дитиною. Він любить негаласливим, спокійні заняття: наприклад, риболовлю, складання конструктора. З раннього віку хлопчик цікавиться технікою, автомобілями. Нерідко Юра живе у своєму вигаданому світі. Характерно, що як особистість, чоловік формується ще в дитинстві. А далі тільки коригуються деякі риси його характеру.

Подорослішав Юрій відрізняється від інших людей великим самовладанням, стриманістю. Ця риса характеру залучає до нього багатьох. При цьому, найчастіше, чоловіка не можна назвати лідером. Але надійність і душевне багатство Юрія сприяють тому, що у нього завжди багато друзів. У той же час, чоловік важко піддається чужому впливу, завжди має свою думку.

Згідно характеристиці імені Юрій, чоловік з таким ім’ям володіє гострим розумом і чудовою пам’яттю. Зазвичай він приваблює правильно поставленим мовленням, стриманими манерами, суворим самоконтролем.

Завдяки своїй природженою кмітливості і кмітливості, Юра здатний знайти вихід з різних ситуацій. Він ніколи не відмовить у допомозі рідним і друзям, завжди дасть мудру пораду.

Чоловік з ім’ям Юрій часто стає підтримкою матері в старості. Навіть якщо у нього є брати і сестри, всі турботи про матір лягають саме на нього.

Зазвичай Юрій вибирає творчу професію: наприклад, артиста, журналіста, художника, мистецтвознавця, письменника. Також він може реалізуватися в силових структурах, зокрема, в поліції, армії.

В характеристиці імені Юрій зазначається, що чоловік з цим ім’ям, як правило, вірний у шлюбі. У сімейних відносинах ініціативу нерідко бере на себе дружина. При цьому Юрій – дуже хазяйновитий чоловік. Він забезпечує матеріальний достаток сім’ї, стежить за порядком у будинку. Діти Юрія люблять свого батька, ставляться до нього з відповідною повагою, часто відкривають свої таємниці.

Сумісність імені Юрій

Ім’я Юрій вдало поєднується з по батькові Анатолійович, Григорович, Миколайович, Петрович, Ігорович.

Хороша сумісність імені Юрій з такими жіночими іменами: Віра, Анжела, Анастасія, Ірина, Олена, Ірина, Галина, Тамара, Софія, Ольга, Світлана, Поліна.

Іменини

Православні іменини у Юрія:

  • лютий – 4, 17;
  • березень – 17;
  • серпень – 13.

Відомі люди

Найбільш відомі люди з ім’ям Юрій: Юрій Долгорукий, Юрій Гагарін, Юрій Левітан, Юрій Нікулін, Юрій Сенкевич, Юрій Башмет, Юрій Реріх, Юрій Яковлєв.