Важливо

Значення імені Ростислав, походження, сумісність

Значення імені Ростислав

Значення імені Ростислав – зростаюча слава.

Походження імені Ростислав

Походження імені Ростислав старослов’янська, трактується – «той, хто росте». В Словацької і Чеської православної церкви вшановують святого князя Ростислава.

Зменшувально-пестливе: Рон, Рося, Роні, Зростав, Зростання, Ростик, Руня, Слава.

Характеристика імені Ростислав

Володарі цього імені легкозбудливою, вперті, пристрасні сперечальники. Характеристика імені Ростислав – складний, емоційний, рухливий. Але він швидко відходить після конфлікту, не схильний до агресії та не зациклюється на образі. Ростиславу не вистачає наполегливості, твердості характеру. Він мрійник, але часто його сміливі мрії, через невміння сконцентрувати свою енергію, так і залишаються мріями.

Ледарем Ростислава не назвеш, він підходить відповідально до роботи, працьовитий і завжди тримає своє слово. Він трепетно ставиться до своєї сім’ї. Дружина для Ростислава – ідеал, він дуже її любить і багато що прощає. Почуття гумору і запас життєлюбства допомагають Ростиславу у важких ситуаціях.

«Грудневий» Ростислав запальний, імпульсивний, дратівливий. Може побити товариша, відстоюючи свою правду.

В іграх напористий, не терпить заперечень, себе в образу не дає, сам встановлює правила. Ростислава не потрібно карати, легше виховувати його переконанням і доводами. Він ніколи не бреше, не ховається за інших, якщо дійсно винен, то зізнається сам. Ростислав – тямущий хлопець, але розумові заняття краще чергувати з фізичними. Заняття спортом необхідні йому для розвитку координації руху.

Ростислав цілеспрямований. Ще в школі він сам вибирає собі головний предмет, приділяючи йому більше уваги.

«Весняний» Ростислав мрійник і фантазер. Любить класику, багато читає, захоплюється малюванням. Ростислав музикальний, пише вірші.

«Літній» – добрий, часто піддається впливу, бесхарактерен. З-за цього Ростислав часто не розкриває свій талант до кінця. Доля у такого Ростислава нелегка.

«Зимовий» – борець за справедливість, матеріаліст. Складною у спілкуванні, любить сперечатися, спільну мову знаходить не з усіма. Азартний, досягає успіху в комерції. Володіє сильною волею, може керувати підприємством. Досягає відмінних результатів в точних науках і в великому спорті.

«Осінній» – заповзятливий і практичний, умілець на всі руки. Відремонтує все, що завгодно. Ростислав точно знає, як застосувати свої здібності. Він відданий справі, вірний друг і надійний партнер.

Сумісність імені Ростислав

Вдала для шлюбу сумісність імені Ростислав з жіночими іменами: Яна, Олена, Агнія, Майя, Гелла, Ірина, Маргарита, Оксана, Наталія, Ольга, Тамара, Раїса. Менш вдалий вибір – Валерія, Пекла, Домініка, Любов, Клара, Марина, Римма, Березня, Троянда, Елла, Софія.

Для «осіннього» та «зимового» Ростислава підходять по батькові: Вікторович, Михайлович, Максимович, Сергійович.

Для «весняного» і «літнього» – Григорович, Андрійович, Анатолійович, Веніамінович.

Іменини

Іменини Ростислава за православним календарем 27 березня. Святий покровитель – князь київський Ростислав, збудував багато храмів в Смоленську.

Відомі люди

Відомі люди з ім’ям Ростислав в історії:

  • Захаров Ростислав Іванович (капітан гвардійської артилерії);
  • Алексєєв Ростислав Євгенович (радянський інженер-конструктор);
  • Ростислав Янович Плятт (блискучий актор, комедійний майстер).

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *