Значення імені Роман, сумісність, походження

Значення імені Роман

Ім’я Роман у перекладі з латинської означає «римлянин», «римський», «з Риму».

Походження імені Роман

Походження імені Роман не викликає суперечок та сумнівів – це один з варіантів вимови Ромул, імені засновника Риму.

Характеристика ім’я Роман

Маленький Рома – дуже живий і рухливий хлопчик, ця маленька єгоза ні хвилини не може всидіти на місці. Йому треба все і відразу. Він швидко захоплюється новою ідеєю, але, зрозумівши, що треба проявити наполегливість і скрупульозність, щоб чогось досягти, відразу ж кидає її. Терпіння і посидючість не є його сильними сторонами. Роман швидко всьому вчиться, у нього відмінна пам’ять, і він все схоплює на льоту, але деяка відчайдушність не дасть йому стати старанним учнем. Спроба загнати його в якісь рамки змусить Романа віртуозно брехати і винахідливо викручуватися.

Характеристика ім’я Роман показує, що він понад усе цінує особисту свободу. Він не любить змін, але під впливом раптового пориву може кардинально все змінити у своєму житті. Наприклад, переїхати жити в іншу країну або змінити свої «закоренілі» звички.

Свою невгамовну енергію Роман витрачає на роботі. Тому віддає перевагу професії пов’язані з спілкуванням з людьми: наприклад, менеджер з реклами або з продажу, режисер, актор. Так як Роман непостійний, він не підніметься високо по кар’єрних сходах, але йому це і не треба: для нього важливий сам процес.

Роман по натурі вічний оптиміст, в будь-якій життєвій ситуації він шукає позитивні сторони, а на негативні події у своєму житті намагається дивитися з гумором. З будь-якого положення він зможе знайти вихід, так як має нестандартне мислення.

Він охоче і багато спілкується з людьми, так як легко знаходить контакт з будь-якою людиною. Навіть в абсолютно незнайомій компанії Роман може стати своїм всього за один вечір. При цьому треба не забувати, що часом Роману важко втримати язик за зубами, і випадково він може вибовкати чужий секрет.

Сумісність імені Роман

Роман довго буде шукати свою єдину супутницю життя, але коли знайде, нікуди вже від себе не відпустить. Оптимальна сумісність імені Роман з жінками, яких звуть Софія, Олеся, Наталя, Надія, Марія, Любов, Марія, Олена, Галина, Валентина, Ганна, Аліса. Вдало обрана дружина допоможе Роману втілити його ідеї у життя і підтримає його в рідкісні хвилини втоми і розчарування. Роман цінує сімейні відносини, і завжди буде піклуватися про своїх дітей. На домашньому фронті воліє бути лідером.

Іменини

Православні іменини:

  • 18 січня;
  • 11, 16 лютого;
  • 2, 29 березня;
  • 15 травня;
  • 5, 13 червня;
  • 1, 6, 11, 15, 23 серпня;
  • 24 вересня;
  • 8, 14 жовтня;
  • 13 листопада;
  • 1, 10 грудня.

Відомі люди

Відомі чоловіки з ім’ям Роман: Віктюк (режисер), Клейн (російський архітектор), Шкідливий (російський хірург-ортопед), Карцев (артист театру, естради та кіно), Балаян (кінорежисер), Гіршман (археолог), Іваничук (письменник), Якобсон (літературознавець, мовознавець), Поланскі (кінематографіст), Костомаров (фігурист).