Значення імені Раїса, походження, сумісність

Значення імені Раїса

Ім’я Раїса означає «легка», «ватажок».

Походження імені Раїса

Раїса – жіноче ім’я, яке має кілька версій походження. Згідно з однією з них, ім’я Раїса має грецьке коріння і означає «легка». За іншою версією походження імені Раїса пов’язано з арабськими мовами і перекладається як «ватажок», «начальник».

Характеристика імені Раїса

Маленька Рая на перший погляд здається тихою і непомітною. Але часто вона є негласним лідером дитячої компанії. При цьому дівчинка не стає організатором або командиром дитячих ігор. Але завдяки їй дитяча компанія здатна об’єднатися, зайнятися спільною справою. Вже в дитячі роки Раю демонструє твердий характер, впевненість у власній правоті. Її непросто підпорядкувати чужій волі, вона рідко визнає зверхність інших.

Подорослішала Раїса залишається такою ж твердою у своїх рішеннях. При цьому вона досить мудра, практична, рішуча. На перший погляд дівчина створює враження ніжною, чуйною і чарівною. Однак у деяких ситуаціях вона здатна розлютитися, стати дратівливою. З віком Раю вчиться контролювати свої емоції. Більше того, вона володіє вмінням заспокоювати конфлікти і сварки між іншими людьми.

Згідно характеристиці імені Раїса, дівчина з таким ім’ям часто має дуже важкий характер, в деяких випадках межує з деспотичностью. Оточуючі намагаються менше перебувати поруч з нею. Відкриту неприязнь, навіть агресію Раю часто відчуває по відношенню до жінок. Дружелюбною дівчина буває тільки з родичами і близькими, та й то, тільки до моменту, поки не порушуються її інтереси.

Раїса не прощає людям обману. Якщо її обдурили, людина практично назавжди викреслюється зі списку її знайомих.

Професійна діяльність часто займає головне місце в житті Раїси. Вона надзвичайно трудоспособна, при цьому любить повчати інших. Найкращою професією для дівчини буде професія вихователя або вчителя. Крім того, успішної спеціальністю для Раї може бути журналістика, медицина. Вона може реалізуватися в якості екскурсовода, програміста, математика.

Як зазначається в характеристиці імені Раїса, дівчина з цим ім’ям зазвичай стає лідером в сімейних відносинах. Вона буде вірною дружиною, яка інтуїтивно здатна відрізнити брехню від правди. Обману, зради Раїса ніколи дружину не прощає. Хороша господиня, Раїса містить у зразковому порядку будинок, чудово готує.

Сумісність імені Раїса

Ім’я Раїса вдало поєднується з по батькові Петрівна Миколаївна Василівна, Іванівна, Сергіївна, Павлівна, Федорівна, Семенівна, Володимирівна.

Хороша сумісність імені Раїса з такими чоловічими іменами: Михайло, Євген, Гліб, Володимир, Олексій, Юрій, Федір.

Іменини

Православні іменини у Раїси 18 вересня.

Відомі люди

Найбільш відомі люди з ім’ям Раїса Раїса Олександрійська, Раїса Горбачова, Раїса Сазонова, Раїса Рязанова, Раїса Кириченко.