Значення імені Платон, походження, характеристика

Значення імені Платон

Ім’я Платон означає «широкий», «широкоплечий».

Походження імені Платон

Платон – чоловіче ім’я, яке має давньогрецькі корені. Походження имениПлатон пов’язано з грецьким словом «платюс», яке перекладається як «широкоплечий», «широкий».

Характеристика імені Платон

У дитинстві Платоша відрізняється дуже суперечливим характером. Його товариськість може швидко змінюватися гордовитістю, а безкорисливість – ощадливістю. Хлопчик росте задерикуватим і впертим, при цьому, воліє суспільство старших людей. Цього дитину важко змусити щось зробити. З ним можна тільки домовитися, застосовуючи ласку і аргументовані доводи.

Платон не належить до особливо товариським людям. У той же час, йому не потрібно нікому нав’язувати свою волю або переконувати у своїй правоті. Чоловік вважає, що кожна людина має право на свою думку, і необов’язково, щоб воно збігалося з його власним. Він не особливо замислюється, як сприймуть оточуючі його слова або дії. Платон просто робить свою роботу, і, як правило, робить її сумлінно.

Згідно характеристиці імені Платон, чоловік з таким ім’ям легко входить в будь-який колектив. Людям імпонують його зовнішній спокій і врівноваженість, а в свої справжні наміри він нікого не присвячує.

Зазвичай Платон настільки впевнений у своїй винятковості, що йому не потрібно самостверджуватися. З цим, мабуть, пов’язана його любов до самотності: він вважає себе цілком самодостатньою людиною, який не потребує особливого спілкуванні.

Життєвий шлях Платона часто буває важким, з безліччю перешкод. Але, як правило, це людина досягає положення в суспільстві, правда, найчастіше вже в досить зрілому віці. У більшості випадків Платон всього досягає самостійно, без допомоги родичів і друзів. І не тому, що йому ніхто не хоче допомогти, а з тієї причини, що він абсолютно впевнений, що з усім впорається своїми силами. Зазвичай, так і трапляється.

Кар’єра Платона найчастіше буває вдалою. Він сумлінно і методично виконує свою роботу, не цікавлячись думкою колег. Йому походить професія, пов’язана з точними науками, психологією, філософією, творчістю.

Як вказується в характеристиці імені Платон, чоловік з цим ім’ям нерідко необачно вступає в шлюб. Втім, він нечасто згодом шкодує про свій вибір. Хорошою дружиною для Платона стане жінка, яка не буде набридати йому своїми проблемами, піддавати сумніву його авторитет в сім’ї.

Сумісність імені Платон

Ім’я Платон добре поєднується з по батькові Михайлович, Федорович, Сергійович, Андрійович, Володимирович, Романович, Борисович.

Вдала сумісність імені Платон з такими жіночими іменами: Гелла, Венера, Аврора, Галина, Людмила, Лариса.

Іменини

Православні іменини у Платона:

  • квітень – 4, 18;
  • липень – 22;
  • серпень – 9, 15;
  • грудень – 1.

Відомі люди

Найбільш відомі люди з ім’ям Платона: філософ Платон, Платон Анкирский, Платон Радонезький, Платон Порецкий.