Значення імені Петро, походження, характеристика

Значення імені Петро

Ім’я Петро означає «камінь», «скеля».

Походження імені Петро

Петро – чоловіче ім’я має давньогрецькі корені. Походження імені Петро пов’язано з давньогрецьким словом, яке перекладається як «скеля» або «камінь».

Характеристика імені Петро

У дитинстві Петя дивує дорослих своєю великою допитливістю. Напевно, немає нічого такого, що було б хлопчикові нецікаво. Це класичний приклад маленького «чомучки». Можливо, саме тому Петя з задоволенням навчається, радуючи батьків хорошими оцінками. Досить часто хлопчик, що носить таке ім’я, демонструє музичні здібності, гарний голос. Він може чудово вчитися у музичній школі.

Подорослішав Петро часто дивує близьких та оточуючих людей своїм суперечливим характером. У ньому поєднуються такі, на перший погляд, протилежні риси характеру, як цинізм і вразливість, прямолінійність і м’якість, довірливість і замкнутість.

Згідно характеристиці імені Петро, у чоловіка з цим ім’ям дуже розвинене самолюбство. Він прагне бути першим у всьому – в навчанні, роботі, серед друзів. Якщо самолюбство не досягає величезних розмірів, чоловік досягає багато чого в житті. В іншому ж разі, воно може привести його до повного занепаду всіх справ.

Як правило, Петро дуже чутливо сприймає відносини з оточуючими. Навіть невелика образа залишається в його пам’яті надовго, принісши йому розчарування і гіркоту. Цим пояснюється його удавана цинічність, з допомогою якої він захищається від душевного болю.

Нерідко Петро буває замкнутою, нетовариською людиною, який воліє самотність, проводячи час з книгами, музикою, творчістю. Близьких людей у нього звичайно не багато, але він і не прагне до їх великій кількості.

До вибору професії Петро підходить грунтовно, покладаючись на свої уподобання. Робота повинна приносити йому задоволення. Завдяки вмінню систематизувати і аналітичним складом розуму, Петро з успіхом може працювати дослідником, вченим, письменником. Розвиваючи свої музичні здібності, чоловік часто домагається успіху в кар’єрі музиканта, вокаліста.

В характеристиці імені Петро вказується, що чоловік з таким ім’ям одружується тільки на тій дівчині, яка відповідає його образу ідеалу. Найголовнішими якостями подружжя для нього є відданість і вірність.

Сумісність імені Петро

Ім’я Петро добре поєднується з по батькові Ярославович, Тимофійович, Кирилович, Петрович, Львович, Володимирович, Аркадійович.

Вдала сумісність імені Петро з такими жіночими іменами: Тетяна, Оксана, Неллі, Марина, Зінаїда, Діна.

Іменини

Православні іменини у Петра:

 • січень- 3, 14, 22, 26, 29;
 • лютий – 8, 12, 20;
 • квітень – 6, 20;
 • травень – 16, 29, 31;
 • червень- 5, 9, 17, 25;
 • липень- 8, 12, 14, 29;
 • серпень – 22;
 • вересень- 6, 16, 23, 26;
 • жовтень- 6, 15, 17, 22;
 • грудень – 5, 8, 11, 24.

Відомі люди

Найбільш відомі люди з ім’ям Петро: Петро І Великий, Петро Чайковський, Петро Кончаловський, Петро Барановський.

 • Петро Васильович

  У мене имя Петро и це все правда шо ви написали

  • Петро

   в мене теж але це все не дуже про мене