Значення імені Олеся, походження, сумісність

Значення імені Олеся

Їм Олеся означає «захисниця», «дівчина з лісу».

Походження імені Олеся

Алеся – жіноче ім’я, що має кілька версій походження. Згідно з однією з них, ім’я Олеся є короткою формою імені Олександра і означає «захисниця». За іншою версією походження імені Олеся пов’язано зі слов’янським ім’ям Лесана, що перекладається як «лісова», «дівчина з лісу».

Характеристика імені Олеся

У дитинстві Леся часто буває дуже красивим дитиною. Дівчинка дивує дорослих своєї тямущість, музичними талантами. Крім того, Леся – уважна і слухняна дочка, яка прагне спілкуватися з дорослими на рівних. Вона дуже активна, намагається за день встигнути дуже багато. Дівчинку подруги люблять за її щирість, доброзичливість. Леся воліє компанію дівчат, хоча хлопчики зазвичай закохуються в неї з ранніх років.

В юності Олеся часто змінює свої захоплення. Здається, що дівчина хоче все перепробувати, всьому навчитися. Єдиним постійним її захопленням залишається музика.

Дівчина нерідко займається екстремальними видами спорту. Вона може стрибати з парашутом, літати на дельтаплані, занурюватися на морське дно.

Згідно характеристиці імені Олеся, дівчина з таким ім’ям не страждає зайвою самокритичність. Свої невдачі вона сприймає, як звичайне невезіння, тому не падає духом і продовжує наполегливо йти до мети.

Як правило, Олеся завжди впевнена у своїй правоті. Вона важко піддається чужому впливу. Дівчина на все має свою точку зору, яку не завжди вважає за потрібне відстоювати, а просто слід їй. Олеся не буде купувати собі одяг, тільки тому, що вона модна. В першу чергу, вона буде керуватися своїм смаком і необхідністю її придбання.

Якщо Олеся обирає професію в ранній юності, то її вибором часто стає робота, яка вважається не традиційної для жінки: наприклад, капітан далекого плавання або геолог. У більш зрілому віці дівчина підходить до вибору спеціальності більш обдумано, прислухаючись до порад рідних. У такому випадку вона може працювати інженером, бухгалтером.

В характеристиці імені Олеся вказується, що носій цього імені, як правило, буває однолюбом. М’яка, лагідна дівчина, у відносинах може бути ревнивою і прямолінійною. Нерідко Олеся намагається взяти верх над чоловіком в сімейному житті. При цьому її вірність і відданість гідні усіляких похвал.

Сумісність імені Олеся

Ім’я Олеся добре поєднується з по батькові Ярославівна, Марківна, Сергіївна, Олексіївна, Василівна, Олегівна Ігорівна, Борисівна, Леонідівна, Эльмировна.

Вдала сумісність імені Олеся з такими чоловічими іменами: Василь, Валерій, Артур, Олександр, Ігор, Дмитро, Олег.

Іменини

Православні іменини в Олесі:

  • березень – 22;
  • квітень – 2;
  • травень – 6, 31;
  • липень – 13;
  • жовтень – 13;
  • листопад – 19;
  • грудень – 23.

Відомі люди

Найбільш відомі люди з іменем Олеся: Олеся Маньковська, Олеся Шестовская, Олеся Стеценко, Олеся Ярмоленко.