Значення імені Марат, походження, сумісність

Значення імені Марат

Ім’я Марат означає «бажаний», «мета», «болото», «ставок».

Походження імені Марат

Марат – чоловіче ім’я, яке має кілька версій походження. За однією з них, походження імені Марат пов’язано з арабським словом, яке можна перевести як «мета», «бажаний». Існує й інша версія походження цього імені. Згідно їй, ім’я Марат можна перекласти з французької мови як «ставок», «болото».

Характеристика імені Марат

В дитячі роки Марат відрізняється непередбачуваністю. У ньому поєднуються доброзичливість і конфліктність, мрійливість і зухвалість, обережність і відчай. Хлопчик легко вчиться, його цікавить усе нове, непізнане. Але він не особливо жалує предмети, які його не захоплюють. При тому, що Марат досить товариська, має багато друзів, час від часу йому необхідно самотність. У дітей часто виявляються здібності до малювання, ліплення. Нерідко він захоплюється плаванням.

Подорослішав Марат більше часу проводить з близькими і друзями. Хоча зовні чоловік суворий і холодний, ті, хто його добре знають, відгукуються про нього як про доброго і ранимому людину.

Згідно характеристиці імені Марат, чоловік з таким ім’ям відрізняється раціональністю мислення, ініціативністю. Пунктуальний і працьовитий, Марат дуже розсудливим у своїх вчинках. Якщо у нього є мета, він буде наполегливо, поступово, без поспіху рухатися до неї. Завдяки чималій цікавості, Марат постійно пробує себе в нових сферах діяльності.

У житті Марат, як правило, всього досягає працею. Напевно, тому він дуже цінує все, що має. Досить глибокий, мислячий чоловік, він не любить необов’язкових, поверхневих людей. Марата дратують непунктуальні люди, які можуть запізнитися на роботу або ділову зустріч.

Марат здатний добре проявити себе в будь-якій сфері діяльності. Найбільше йому підходить професія дизайнера, скульптора, художника, актора, письменника. Також він може досягти успіху, вибравши спеціальність вченого, лікаря, ставши керівником або бізнесменом.

Як зазначається в характеристиці імені Марат, для чоловіка з цим ім’ям, як правило, сім’я є найбільш важливою складовою його життя. Якщо дружина буде розділяти його погляди на життя, підтримувати морально, він зуміє забезпечити матеріальний достаток сім’ї. При цьому Марат завжди з задоволенням допомагає дружині по господарству, виховання дітей. Важливо, щоб дружина м’яко допомогла йому позбутися прагнення до влади, постійному контролю над життям домочадців.

Сумісність імені Марат

Ім’я Марат вдало поєднується з по батькові Олександрович, Володимирович, Ринатович, Шамильевич, Анварович, Михайлович, Сергійович, Андрійович.

Вдала сумісність імені Марат з такими жіночими іменами: Алла, Віра, Марія, Майя, Любов, Ірина, Олена.

Іменини

Православні іменини у Марата 17 серпня.

Відомі люди

Найбільш відомі люди з ім’ям Марат: Марат Сафін, Марат Сафіуллін, Марат Башаров, Марат Юнусов, Марат Самсонов.