Значення імені Георгій, походження, сумісність

Значення імені Георгій

Ім’я Георгій означає «землероб», «возделывающий землю».

Походження імені Георгій

Георгій – російське чоловіче ім’я, що має грецькі корені. Походження імені Георгій пов’язано з давньогрецьким словом «георгос», яке означає «той, хто обробляє землю». Ім’я Георгій набуло поширення в християнських країнах завдяки імені святого Георгія Побідоносця.

Характеристика імені Георгій

Маленький Жора зазвичай зростає нетовариським, потайним дитиною. І це не тому, що йому подобається грати одному. Хлопчик такий сором’язливий, що не може зважитись попроситися в гру до хлопців. Якщо ж він увійде в колектив, то часто стає хранителем таємниць хлопчаків. Секрети друзів Георгій не відкриє ні дорослим, ні ровесникам. Доброзичливий і добродушний хлопчик з віком має все більше друзів, незважаючи на свою скромність.

Навіть дорослий Георгій тримається насторожено з незнайомими людьми. А ось у своїй компанії він відкритий і товариський, любить жартувати і веселитися. При цьому чоловік не ображається на жарти, не злопам’ятний.

Згідно характеристиці імені Георгій, чоловік з таким ім’ям, як правило, дуже відповідальний. Він старанний, акуратний, докладає всі свої сили і знання, щоб вчасно виконати доручену йому завдання.

Деякі особливості характеру Георгія залежать від часу, коли він з’явився на світло.

Так, «весняний» Георгій часто буває прекрасним оратором, який своїми словами може переконати кожної людини.

Георгій, народжений влітку, теж володіє даром слова. Крім того, для нього характерна поступливість, уміння йти на компроміс.

З «осінніх» Георгієв найчастіше виходять талановиті керівники великих колективів. Вони здатні реально оцінювати свої сили, представляти життєві цілі.

Народжені взимку Георгія, як правило, бувають педантичними, обов’язковими. У них ідеально розвинене почуття міри в усьому.

В характеристиці імені Георгій вказується, що чоловік з цим ім’ям може працювати в багатьох сферах. Найчастіше він реалізується у професії тренера, масажиста, письменника, лектора.

Зазвичай сімейне життя Георгія буває вдалою. Він досить лояльно ставиться до жіночих слабостей і примх. Єдине, що може вивести його з себе – це брехня. Чоловік не сприймає навіть мізерно маленької брехні: виявивши її, він влаштує великий скандал. У подружжя Георгій, як правило, вибирає легку на підйом, веселу жінку.

Сумісність імені Георгій

Ім’я Георгій вдало поєднується з по батькові Олексійович, Валерійович, Володимирович, Карлович, Андрійович, Петрович, Степанович, Романович, Вікторович.

Хороша сумісність імені Георгій з такими жіночими іменами: Галина, Віра, Варвара, Світлана, Ніна, Наталія.

Іменини

Православні іменини у Георгія:

 • січень – 11, 21, 30;
 • лютий – 4, 17, 24;
 • березень – 5, 18, 23;
 • квітень- 5, 17, 20, 26;
 • травень- 2, 6, 10, 26, 29;
 • червень – 8, 19, 27;
 • липень – 4, 10, 16;
 • серпень – 2, 13, 31;
 • вересень – 8, 10;
 • жовтень – 2, 14, 29;
 • листопад – 10;
 • грудень – 9, 16, 31.

Відомі люди

Найбільш відомі люди іменем Георгій: Георгій Миколаїв, Георгій Жуков, Георгій Ярцев, Георгій Сєдов.