Значення імені Борис, походження і сумісність

Значення імені Борис

Найчастіше дослідники вказують, що ім’я Борис означає «борець», «славний в боротьбі».

Походження імені Борис

Щодо походження цього імені, існують різні версії. За однією з них ім’я Борис походить від старослов’янського імені Борислав – «борець за славу». Згідно з іншою версією походження імені Борис тюркське («бариш») і означає «вигода». Також деякі дослідники вважають, що ім’я може переводитися з давнього протоболгарского мови як «барс» (сніговий леопард).

Характеристика імені Борис

Маленький Борис в більшості випадків є прикладом слухняного сина. Він завжди вчить уроки, ніколи не розкидає речі. Але дорослішаючи, Борис стає все більше самостійним. Юнак не поспішає повідомляти батьків про своїх подружок і може одружитися, не повідомивши про це родичам.

Чоловіки з таким ім’ям – сімейні люди. У тому сенсі, що сім’я для них повинна бути тихою гаванню, де завжди комфортно відпочити. І хоча в родині він теж прагне бути лідером, для нього не складе праці принести дружині каву в ліжко, пограти з дитиною, попрацювати на дачі. У той же час Борис може настільки захопитися роботою, що зовсім забуде про сім’ю.

Зазвичай Бориса кілька разів вступають у шлюб. Цьому сприяє їх влюбливість, запальність, крім того, вони дуже ревниві. У характеристиці імені Борис вказується, що хоча вони часто бувають нещасливі в шлюбі, це не озлоблює їх серця, до жінок вони завжди ставляться з повагою.

Борис, як правило, розумний, інтелектуальний, тому часто досягає найбільших успіхів у багатьох сферах діяльності, ніж його однолітки. До того ж, він має широкий світогляд – цікавиться політикою, спортом, мистецтвом. Такий чоловік вибирає своєю професією ті спеціальності, які дають йому можливість реалізувати свої сильні сторони – інтелект, завзятість, наполегливість. Борис може стати прекрасним керівником небезпечного виробництва, політиком, воєначальником, альпіністом.

Згідно характеристиці імені Борис люди з таким ім’ям домагаються всього самі, тому і цінують всі свої досягнення.

Борис часто називають матір’ю, замкнутою людиною. Це пов’язано з тим, що його честолюбство значно перевищує людинолюбство. Бути другом Бориса дуже важко, так як він нерідко буває впертим і твердолобим.

Сумісність імені Борис

Ім’я Борис добре поєднується з по батькові Ярославович, Федорович, Леонідовичу, Тимурович, Богданович.

Вдала сумісність імені Борис з такими жіночими іменами – Ганна, Валерія, Марія, Ірина, Інна, Зоя, Ольга, Тамара, Світлана, Лариса.

Іменини

Православні іменини у Бориса:

  • Лютий – 7,17;
  • Травень – 15;
  • Червень – 5, 13, 20;
  • Серпень – 6;
  • Жовтень – 1, 15;
  • Листопад – 23, 25;
  • Грудень – 6, 10, 15.

Відомі люди

Найбільш відомі люди з ім’ям Борис – Борис Годунов, Борис Пастернак, Борис Єльцин, Борис Беккер, Борис Акунін, Борис Гребенщиков, Борис Спаський, Борис Бугаєв.