Якщо свекруха-монстр

Виходячи заміж, ви не тільки створюєте свою сім’ю, але і входите в чужу. Як бути, якщо в ній вам не дуже-то й раді? Badabum.info підкаже, що робити, якщо свекруха-монстр.

Перш за все, треба розібратися, до якого типажу належить ваша нова мама.

Диктатор. Є тільки її думка і неправильна. Керує завжди і всіма, і не важливо, чи живете ви разом або роздільно, безцеремонне втручання у вашу сім’ю вам забезпечено.

Квочка. Надмірно дбає про улюбленого синочка, всіляко намагається допомогти, але по факту не дає вільно дихати і робити що-небудь по-своєму.

Дитина. Дуже потребує любові свого чада, постійно вимагає уваги до себе.

Інтриганка. Вистежує невістку, все підносить з поганої сторони, всіляко принижує її, діє приховано і тільки в своїх інтересах.

В залежності від даної класифікації вибираємо тактику боротьби. Так, з диктатором посмішки і поступки не допоможуть, вона підімне під себе і буде ще жорсткіше. Тут треба дати відсіч, і чим раніше, тим краще. З квочкою краще виявляти чуйність, прислухатися до її думки і порад, по можливості їм слідувати і загострювати на цьому увагу. Дитини важливо заспокоїти і показати, що його люблять і готові про нього подбати, допомогти, якщо буде потрібно. А ось з інтриганкою треба бути насторожі. Розмови і сюсюкання тут не допоможуть, краще всього дистанціюватися і не піддаватися на провокації.

TaxcmcrPwT9nhkMF_Ro7zt3XX7lEf_-l

Крім цього, ставлення свекрухи до вас залежить ще й від наявності дітей в родині. Наприклад, якщо ваш чоловік – єдина дитина, то мати з особливим трепетом до нього належить, і невістці догодити їй дуже складно. Потрібно буде переключити увагу свекрухи: купити дачу, записати на курси і т. д. Так у неї буде менше вільного часу, щоб лізти у ваші відносини. Якщо в родині чоловіка двоє хлопчиків, то тут зазвичай невістки діляться на хороших і поганих, йде постійне порівняння. В такій ситуації “поганий” доньці потрібно буде подружитися з “хорошою”, в усьому з нею радитися ну або хоча б робити вигляд на очах у мами. І третій варіант, коли у свекрухи є і хлопчик, і дівчинка. Тоді невістку зіставляють з дочкою, і порівняння, як правило, не в її користь. Тактика така ж, як і в попередньому випадку: подружитися з ідеалом і намагатися бути на нього схожим.

Ts4MaRR78Gqu9fSYNMWe8pb3v3pGSMDl

У боротьбі зі свекрухою, як в будь-якому конфлікті, є кілька загальних тактик поведінки.

Нічого не робити, чекаючи, що все вирішиться само собою.

Підлаштуватися, тобто прийняти вимоги свекрухи і надходити на її розсуд. Другий мамі це сподобається, однак ви будете обмежені в своїх інтересах і рано чи пізно взорветесь.

Відстоювати свою позицію, не дивлячись ні на кого і ні на що. Загрожує тим, що відносини будуть зіпсовані не тільки зі свекрухою, але і з чоловіком.

Домовитися, тобто прийти до рішення, яке влаштує обидві сторони. Цей варіант самий виграшний, краще використовувати саме його. Що ж можна зробити?

  • Першим ділом як можна швидше піти на свою територію, там у вас не буде контролю 24 години на добу, будете бачитися рідше, відносини будуть тепліше.
  • Бути ввічливою. Завжди. Навіть, якщо вона говорить такі неприємні речі, що хочеться розмазати кривдницю по стінці. Не піддаватися на провокації. Не брехати і не обзивати її образливими словами або прізвиськами, навіть з найближчими подругами.
  • Залучати до виховання дітей. Онуків люблять сильніше, ніж власних дітей. Навіть саме черстве серце відтане поруч з маленькою дитиною, частинка цього тепла перепаде й вам.
  • Хвалити чоловіка в присутності другої мами. Це її кровиночка, в нього вона всю душу вклала, а тому похвала йому сприймається на особистий рахунок, адже це вона його виховала таким чудовим.
  • Хвалити свекруха в присутності чоловіка. Постаратися знайти щось хороше: рада, страва, догляд за онуком і т. д. і висловити це дружину. Йому буде дуже приємно, що ви цінуєте його маму.
  • Вітати другу маму з усіма святами і годовщинами. Так ви покажете, що стоїте вище всіх сварок і негараздів, проявляєте пошану до нової сім’ї та її традицій.
  • Знайти спільні інтереси. Яким би монстром свекруха не була, вона все-таки жінка, захоплення і слабкості їй не чужі. Придивіться уважніше, чи розпитайте чоловіка про маминих хобі, знайдіть точку дотику і лід нерозуміння між вами рушить.

Ось такі поради, як себе вести, якщо свекруха-монстр. Найголовніше, пам’ятайте, по-перше, вона дала життя вашому синові і виростила його. Це вже гідно поваги незважаючи ні на що. По-друге, це ви прийшли на її територію, а тому будьте простіше і скромніше. Придивіться уважніше до себе, можливо саме ви перегинаєте палицю. По-третє, в будь-яких конфліктах чоловік буде звинувачувати вас, адже до вашого приходу все в їхньому будинку було добре. А тому будьте розумнішими, не лізьте на рожен, любіть, шануйте і буде мир у вашому домі.