Які причини випадіння волосся у дітей і дорослих?

Випадають волосся причиниКожен день у людини випадають сотні волосинок. Але цей процес не дуже помітний, так як на їх місці виростають нові. Однак такий процес може змінюватися волосся починають випадати у великих кількостях, а зростання нових волосинок сповільнюється. Облисіння більш характерно для чоловіків, але і жінок воно часто доставляє неприємності. Так які причини випадіння волосся?

Сильно випадає волосся: причини

Іноді людині може здатися, що у неї випадає волосся, хоча, насправді, це не так. Для того щоб перевірити, чи є проблема, можна провести спеціальний тест. Потрібно уважно розглянути випав волосся. У разі якщо на його кінчику немає темного мішечка, турбуватися не потрібно. Це означає, що патологічного випадіння волосся немає і навіть, якщо здається, що волосся випадає, таке стан тимчасовий. В ситуації, коли можна побачити на кінчику волосини темний мішечок, можна провести наступну перевірку. Потрібно не мити три доби голову, після чого потягнути за невеликий пучок волосся, що ростуть на скронях і маківці. Якщо після проведення такої процедури в руці залишається більше п’яти волосся, можна запідозрити певну патологію, тому необхідно обов’язково визначити причину випадання волосся.

насправді, існує багато причин сильного випадання волосся. У складних випадках краще звернутися до фахівця, який визначить і призначить необхідне лікування.

Наведемо найбільш часто зустрічаються причини випадіння волосся:

 • Сильні або часто повторювані стреси. Багато помічають, що варто лише трохи понервувати, і волосся стають слабкими, млявими. У разі одиничного стресу відновлення волосся відбувається досить швидко. Але якщо стрес триває довгий час, наслідки стають більш важкими. Це пов’язано з тим, що звужуються судини голови, слабшає кровообіг, і відбувається інтенсивне випадання волосся. Потрібно пам’ятати, що навіть сильна втома протягом тривалого часу призводить до розвитку стресу, що, звичайно ж, відображається на стані волосся.
 • Дефіцит вітамінів, макро – і мікроелементів. Нестача вітамінів і мінералів в організмі швидко приводить до ослаблення волосся. Це помічають жінки, які «сідають» на дієти, мріючи про швидкому схудненні. Крім того, іноді причиною сильного випадання волосся буває післяпологовий період, особливо, якщо жінка годує малюка грудьми. Навіть рясні менструальні кровотечі, при яких відбувається значна втрата заліза в крові, можуть позначатися на стані волосся.
 • Зниження імунітету. Нерідко ослаблення захисних сил організму призводить до втрати волосся. Це може статися в результаті простудних захворювань, підвищених фізичних навантажень.
 • Порушення гормонального фону бувають причиною дуже сильного випадання волосся. До такого стану призводить незбалансованість кількості гормонів, тобто підвищення вмісту одних з них і зниження інших.
 • Проведення променевої та хіміотерапії.
 • Вживання деяких лікарських препаратів. До ліків, прийом яких призводить до втрати волосся, відносяться протизаплідні, стероїдні, сечогінні препарати, засоби для зниження артеріального тиску, антидепресантів. Лікарі відзначають, що навіть звичайний аспірин при тривалому застосуванні може сприяти випаданню волосся.
 • Захворювання шкіри голови та інші хвороби організму. Причиною дуже сильного випадання волосся може бути інфекція шкіри голови, наприклад дерматит, себорея. Також до розвитку даної патології призводять захворювання щитовидної залози, анемії, венеричні хвороби, запалення легенів.
 • Вплив низьких і високих температур. Встановлено, що факторами, які провокують випадання волосся і погіршення їх стану, є вплив холоду і ультрафіолетових променів.
 • Неправильний догляд за волоссям протягом довгого часу. Іноді причиною сильного випадання волосся буває часте їх фарбування неякісними барвниками, застосування «хімії», а також, надмірне використання фена, плойки, «праски».

Причини випадіння волосся у дітей

Причини випадіння волосся у дітейВипадання волосся у дітей зазвичай викликає у батьків паніку. Як правило, такий стан є симптомом певного захворювання. При цьому випадання волосся може спостерігатися по всій волосистої частини голови або ж тільки в деяких місцях.

Наведемо найбільш часто зустрічаються причини випадіння волосся у дітей:

 • Мікроспорія – захворювання, при якому на шкірних покривах голови розвивається грибкова інфекція. Це найбільш часте грибкове захворювання у дітей. При мікроспорії на волосистій частині голови формуються вогнища облисіння, діаметром до 5 див Ця хвороба характеризується досить тривалим періодом лікування – до двох місяців.
 • Гіпотиреоз – патологія щитовидної залози, при якій знижується вироблення її гормонів. При цьому волосся випадає в основному з потиличній і лобовій частині голови. Лікування такого захворювання – гормональне.
 • Алопеція ареата – хвороба, для якої характерне масове випадання волосся в певних областях волосистої частини голови. Як правило, таке захворювання є наслідком гострих інфекцій, рентгенівського опромінення, опіків, різних травм. В результаті проведення загальнозміцнюючої терапії, волосся повністю відновлюються.
 • Атрофирующая алопеція – досить рідкісне у дітей захворювання, точні причини якого не встановлені. Осередки випадіння волосся зазвичай формуються в лобній і потиличній областях. Ця патологія небезпечна тим, що ріст волосся на облисілих ділянках не поновлюється.
 • Глистова інвазія у важкій формі іноді буває причиною випадання волосся у дітей.
 • Аутоімунні та інфекційні хвороби (тиф, сифіліс) теж призводять до розвитку випадіння волосся, яке поступово проходить після виліковування основного захворювання.
 • Зниження імунітету, тривалі стреси можуть викликати випадання волосся, як у дорослих, так і у дітей.

У будь-якому випадку, при перших симптомах випадіння волосся у дитини, його треба негайно показати лікареві.