Які інструменти потрібні для педикюру в салоні

Щоб п’ятки завжди були гладкими, а нігті доглянутими, необхідний регулярний догляд за ними. У цьому допомагають численні інструменти, пристосування і засоби, призначені для догляду за стопами.

Основними варіантами педикюру, здійснюваного в салонах, є класичний (обрізний) і апаратний. В залежності від напрямку роботи майстра визначається, які інструменти потрібні для педикюру в тому чи іншому салоні. Але незалежно від цього, професійний інструмент включає в себе безліч речей відмінної якості, які коштують великих грошей.

Для виготовлення інструментів в педикюрні салони використовується високоміцна медична сталь, розрахована на велику кількість процедур. Інструменти піддаються спеціальній термообробці і не вимагають заточування протягом кількох років роботи.

До професійного набору пред’являються підвищені вимоги. Всі приналежності заточуються під мікроскопом вручну. Такий підхід абсолютно виключає небезпечні вади.

Які інструменти необхідні для педикюру професійному майстру:

 • педикюрная тринога;
 • кусачки, манікюрні ножиці, щипчики;
 • пилочки для педикюру різної зернистості;
 • шліфувальні пилочки;
 • пушер для роботи з кутикулою;
 • пемза, терки, щітки різної жорсткості;
 • кюретка (для роботи з врослим нігтем);
 • бритва для педикюру;
 • спеціальна ванночка для розпарювання ніг;
 • електрична підсвічування;
 • захисні окуляри для майстра;
 • стерилізатор для інструментів;
 • електричний фрейзер;
 • знімні насадки до фрейзеру.

Цей перелік — лише невеликий список з тих інструментів, якими обладнані салони. Будь-який професійний майстер обладнує робоче місце максимальною кількістю необхідних інструментів. Адже успіх його роботи багато в чому визначається їх наявністю.

Салони, крім інструментів, мають різні комплекти для декоративного оформлення нігтів: лаки, тіпси, форми, гелі, акрил, а так само всі матеріали і засоби для роботи з ними.

Які потрібні інструменти для домашнього педикюру

Професіональні послуги педикюру в салоні — це, безсумнівно, високий результат обробки стоп і пальців ніг. Але не всі можуть собі дозволити такі фінансові витрати.

У цьому випадку можна робити п’яточки гладкими, а нігтики красивими, використовуючи інструменти для домашнього педикюру.

Від того, який спосіб догляду за ногами кращий, класичний або апаратний, залежить купівля манікюрного набору. Найбільш проста процедура — звичний обрізний педикюр. А що для нього потрібно розглянуто нижче.

Щипчики для нігтів використовують для підстригання нігтів. Варто уважно поставитися до купівлі цього інструменту. Щипці краще вибирати з високоякісної сталі. Таким чином можна заощадити, адже вони прослужать довгі роки, а процедура не стане неприємною. Заводська заточка може бути нерівномірною, в той час як ручна створює ідеально гладку і гостру поверхню.

Щипчики для обробки нігтів на ногах слід вибирати середні і великі. Якщо нігті тонкі і ламкі, то потрібно використовувати щипці поменше. Занадто великий розмір інструменту призведе до того, що нігті будуть ламатися при підстригання. Для роботи з дуже тонкими нігтями краще використовувати манікюрні ножиці.

При укороченні нігтів щипці для педикюру слід тримати чотирма пальцями під нижній важіль. Великий палець розташовується з іншого боку і підтримує стійкість інструменту.

ВАЖЛИВО

Для більш плавної роботи кусачок вибирайте ті, які виготовляються на подвійний пружині. Ширина леза кусачок для обробки кутикули становить 5-9 мм. Ніж лезо тонше, тим він гостріше.

Кусачки для педикюру призначені для видалення задирок та обрізання кутикули. Спеціальні щипчики мають тригранні кінчики і скошені краї. Така конструкція дозволяє їм впритул прилягати до шкіри, чого не можна досягти при роботі з ножицями.

Для акуратного видалення задирок їх відкушують. Ні в якому разі не можна відтягувати задирок, інакше це може пошкодити тонку шкіру, і задирки будуть з’являтися знову.

Щітка для педикюру обов’язково повинна бути в домашньому арсеналі. Цей інструмент може бути виконаний з штучних або натуральних волокон різної жорсткості. Щітки використовують для м’якого видалення старої шкіри після водних процедур і очищення нігтів і кутикули під час обробки.

Бритва для педикюру — це спеціальний верстат з лезом. Деякі плутають його з бритвеним верстатом. Використовувати в педикюрі гострі леза, призначені для гоління, ні в якому разі не допустимо. Це може призвести до поранення і інфекційного зараження стопи.

Педикюрний верстат являє собою пристосування з зручною ручкою і змінними насадками—лезами. Інструмент використовується для видалення сильно огрубілою шкіри, коли пемза або жорстка щітка не справляються.

ВАЖЛИВО

Бритва для педикюру потрібна у випадку, коли на підошві ніг часто утворюються сухі мозолі і натоптиші. Якщо за п’ятами здійснювати планомірний відхід, то в такому інструменті немає необхідності.

Класичний варіант педикюру передбачає розпарювання ніг. Це можна зробити і в тазику, але якщо купити спеціальну педикюрну ванночку, то крім доглянутих ніг, можна насолодитися відмінною релаксацією, яку вона дарує.

Педикюрні ванночки мають безліч переваг. Сучасні прилади оснащені такими пристосуваннями:

 • гідромасажем, вібромасажем, які знімають втому;
 • ультрафіолетовими лампами, згубно впливають на грибкову інфекцію;
 • магнітним випромінюванням, здатним зняти болі в суглобах.

Які ще інструменти для домашнього педикюру можуть стати в нагоді:

 • ножиці;
 • пилочки різної абразивності;
 • пемза;
 • лопаточка для роботи з кутикулою;
 • лазерна терка.

Купуючи приладдя для педикюру, не варто економити на ціні. Перед покупкою слід уважно вивчити пропоновані інструменти і вибрати найбільш гідні. Нерідко хороший і недорогий товар можна замовити в інтернет-магазині з доставкою.

У результаті періодичних процедур по обробці стоп і пальців ніг з’являться ті інструменти, які стануть краще саме для вас. Головне, щоб процедура приносила задоволення, а доглянуті ніжки радували своєю красою у відкритій літнього взуття.