Важливо

Як вибрати туроператора і турагентство

Як вибрати туроператора і турагентство

Збираючись на відпочинок, перед початківцям туристом виникає питання: як вибрати туроператора і турагентство? Для того щоб відпочинок приніс масу позитивних вражень, емоцій, і був безпечним, необхідно з усією відповідальністю підійти до вирішення цього питання. Для початку визначимо поняття туроператора і турагента.

Туроператор – велика компанія, що займається комплектацією турів, підбором готелів, організацією чартерних рейсів і трансферів з аеропорту в готель і назад. Свої путівки туроператор може реалізувати самостійно, але найчастіше це відбувається через турагентства. Таким чином, оператор отримує можливість продавати тури в усіх регіонах країни, не відкриваючи при цьому свої представництва. Це дозволяє йому економити на утриманні офісів та персоналі.

Турагентство – це юридична особа, яка виконує посередницькі функції, у якого укладені договори з декількома туроператорами на право реалізації їх послуг. Дохід агентства складається з винагороди оператора за продаж його туру. Завдання агента продати тур і перерахувати кошти оператору.

Переваги і недоліки покупки путівки через туроператора

Можна виділити наступні переваги:

  1. Можливість придбання путівки прямо. Суть туристичного бізнесу така, що клієнт зобов’язаний сплатити тур заздалегідь за стовідсоткової передоплати, так як оператор повинен перерахувати гроші готелю і авіакомпанії. В цьому випадку клієнт передає грошові кошти прямо в офісі і отримує підтвердження своєї броні.
  2. Відсутність ризиків, пов’язаних з недобросовісними агентствами або шахраями.

До недоліків можна віднести наступне:

  1. Представництва туроператора розташовані в основному у великих містах. Якщо турист проживає в невеликому провінційному містечку, то придбати тур безпосередньо буде проблематично.
  2. Туроператори не охоче надають знижки або бонуси своїм клієнтам. Зазвичай ціна, зазначена на сайті компанії є фіксованою чи може підвищуватися ближче до вильоту. Виняток становлять гарячі путівки, які з’являються за кілька днів, а то і годин до відльоту.
  3. Туроператор пропонує тільки освоєні їм напрямки і готелі. Може вийти так, що в обраній вами країні не буде його представництва або він не працює з вподобаним вам готелем.

Переваги і недоліки покупки путівки через турагентство

Основні переваги роботи з агентствами:

  1. Турагентства зазвичай співпрацюють з кількома великими туристичними компаніями, тому у вас буде більше можливостей для вибору туру. Не рідкісні ситуації, коли з одним і тим же готелем працює кілька операторів, завдяки чому у вас з’являється альтернатива вибору.
  2. Агент надає знижки своїм постійним клієнтам, завдяки чому ви можете придбати путівку дешевше, ніж зазначено на сайті оператора. Таким способом агентства залучають клієнтів на досить конкурентному ринку цих послуг, а натомість отримують їх лояльність. Знижка надається за рахунок маржі агента, і не афішується, так як це не вітається туроператором. Бували випадки, коли за такий «демпінг» оператор позбавляв агентство права продавати його путівки.
  3. Агент оперативно отримує інформацію про гарячі путівки від всіх операторів. Відповідно, в разі зацікавленості, клієнт має можливість значно заощадити на відпочинку.
  4. До недоліків можна віднести те, що багато новачків-туристи потрапляють на так звані «туристичні агенції-одноденки», які рясніють привабливими пропозиціями. Вартість закордонних турів не дешева, і тому це приваблює різних аферистів, які дискредитують цей бізнес. Відомі випадки, коли «агентства» брали передоплату і зникали. Для того щоб не попастися на їх вудку, далі визначимо кілька простих рекомендацій про те, як вибрати туроператора і турагентство.

Правильно вибираємо туристичне агентство

Вибираючи турагентство необхідно звернути увагу на деякі важливі моменти.

У першу чергу вибрати в Інтернеті кілька сайтів агентств, що працюють у вашому регіоні, на яких повинна бути розміщена контактна інформація. Далі необхідно переконатися, що сподобалися фірми працюють на цьому ринку тривалий час. Зазвичай це вказується на сайтах, але зайвий раз не завадить подивитися реєстраційні документи під час візиту в офіс. Досвід роботи компанії на ринку є важливим критерієм, який допоможе уникнути турагентств-шахраїв. Термін роботи агентства на ринку свідчить про його надійності і популярністю серед мандрівників.

Не зайвим буде вивчити на просторах Інтернету відгуки людей, які вже користувалися послугами фірми. Це допоможе уникнути багатьох неприємних ситуацій.

Уявлення про компанію можна отримати також і вчасно відвідування офісу агента.

Серйозна компанія запропонує туристам повну інформацію про відпочинок за кордоном, а досвідчені менеджери нададуть консультації з приводу того чи іншого готелю. Також можна поцікавитися, зі скількома операторами працює фірма.

Потрібно пам’ятати, що відповідальність за ваше перебування в чужій країні несе не агентство, у якого ви купили путівку, а оператор. Адже тільки від нього залежить, чи буде ваш відпустку вдалим чи ні. Представники туристичної компанії повинні супроводжувати туриста під час всього туру. Туроператор відповідає за трансфер з аеропорту, розселення туристів в готелях. Готельний гід на інформаційній зустрічі повинен надати повну інформацію про екскурсії, правила поведінки в країні та іншу корисну інформацію. Вибирати туроператора потрібно за тими ж критеріями, що і агентство: це досвід роботи на ринку, об’єктивні відгуки туристів і ще до цього можна додати кількість напрямів (країн), де він представлений.

Дотримуючись ці прості правила, ви не зіпсуєте собі відпустку і можливо знайдете компанію, яка буде організовувати ваш відпочинок постійно.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *