Як стати щасливішими

Як стати щасливішими

Людство вже давно увійшло в еру технічного прогресу, проте люди досі не можуть відповісти на найважливіше питання свого життя – як стати щасливішими? Оскільки щастя – поняття абстрактне, його досить складно класифікувати під загальні рамки.

З чого починається щастя або як стати щасливішими

Як правило, про власне щастя людина починає замислюватися тільки в той момент, коли його бажання не виправдовують покладених на них надії. До тієї пори, поки в житті були відсутні потрясіння, розчарування, образи і неприємності, людина сприймала своє життя цілком комфортно. З порушенням цілісності зони комфорту з’являються думки про власне нещастя.

Досить важко визначити, чи є людина щасливою, адже воно включає в себе безліч показників і сильно залежить від індивідуальних потреб людини. Наприклад, деякі бачать вершину свого щастя у вигляді міцної та здорової сім’ї, інші ж не можуть відчувати себе комфортно без матеріального та кар’єрного зростання. Розуміння щастя приходить тільки разом з життєвим досвідом. Коли методом проб і помилок людина зможе визначити для себе, що йому дійсно важливо, він відповість собі на питання – як стати щасливішими?

Як стати щасливою людиною

Незважаючи на індивідуальні особливості, психологи в ході багаторічного аналізу пацієнтів з депресивними розладами, виявили кілька показників, відсутність яких стає причиною відсутності щастя в житті людини. Як виявилося, людина не може бути щасливою, без наступних характеристик:

1. Особистісний ріст. Кожна людина більшою мірою володіє якимись певними навичками і здібностями. Відомо, що хтось за своєю природою більше схильний до гуманітарних наук, а хто виявляє інтерес до технічної діяльності. Щоб відчувати себе гармонійно серед оточуючих, людина має не тільки розвивати свої таланти, але і бачити їх прогрес. Якщо професія людини не має ніякого відношення до його природним талантам, психологи радять відвідувати клуби за інтересами або займатися самонавчанням. Помічено, що люди, які протягом свого життя активно навчаються, на довгі роки зберігають міцне здоров’я і оптимізм.

2. Родина і друзі. За своєю природою кожна людина товариський. Питання – як стати щасливішими багато в чому залежить від сімейного стану людини. Самотні люди більш схильні до нудьги, депресій і песимізму, тому що їм просто не з ким поділитися своїми радощами і проблемами. Незважаючи на те, що люди поділяються за своїм психологічним типом на екстравертів і інтровертів, потреба в спілкуванні закладена абсолютно в кожному. Адже відчуваючи підтримку оточуючих, всі труднощі сприймаються легше.

3. Фінансова стабільність. Насправді, як стверджують психологи, кількість грошей ще не є причиною щастя. Є люди, які ставлять матеріальні цінності на другий план. Однак стабільність в життя хоче відчувати кожен. Відповідно, відсутність матеріальної стабільності може стати причиною песимістична налаштованість на світ.

Як стати щасливішими після депресії

Незважаючи на те, що діагноз депресія виявлено майже у 1,5 мільйонів людей, в нашій країні багато хто досі ставляться скептично до цього захворювання.

Як правило, депресія починається із звичайної нудьги і апатії, яка згодом перетікає в клінічну форму. В цьому стані людина не може повною мірою контролювати свою життєдіяльність і настрій. Він бачить світ в приглушених тонах, колишні турботи йому не цікаві, а на нові – просто немає сил. Найчастіше депресивний стан розвивається на тлі накопичених стресів або душевного потрясіння. Якщо людина сама розуміє, що його апатія починає переходити за межі буденного, необхідно звернутися за спеціалізованою допомогою. Якщо, з якихось причин, це зробити неможливо, то людині потрібно постаратися по-новому поглянути на світ. Досить часто нове захоплення або цікаву подорож допомагає потрапили в мережі депресивних розладів, по-новому поглянути на ситуацію і знайти відповідь на давно мучило питання – як стати щасливішими.

Як стати просто щасливим

Багато в чому, людина сама є причиною своїх нещасть. На жаль, нам властиво все ускладнювати і порівнювати власне життя з оточуючими. Але, оскільки щастя у кожного своє, у цій справі порівняння недоречні.

Щоб відчути радість і бажання жити, необхідно навчитися радіти малим речам і вносити в своє життя різноманітність. Наприклад, один день в тиждень варто присвятити повноцінного активного або культурного відпочинку.

Також, дуже добре впливає на душевне самопочуття людини таке поняття, як здатність піклуватися про оточуючих. Допомагаючи комусь, можна не замислюватися над питанням – як стати щасливішими, адже людина відчуває, що він необхідний, отже, йому є заради чого жити.