Як проявляється молочниця у жінок / Хвороби

Як проявляється молочниця у жінок

Про кандидозі відсотків 80 прекрасної половини на нашій планеті не тільки чули, але і мали з ним саме близьке знайомство. Як проявляється молочниця у жінок – знає кожна. За статистикою, деякі встигають у ранньому віці кілька разів перехворіти вагінальним кандидозом. Він часто приймає хронічну форму. І хоча це не венеричне захворювання, наслідки не менш неприємні. Причому воно поширюється на всі вікові групи. Молочницею хворіють і дівчата, і жінки, і жінки старшого віку. Її не можна назвати виключно жіночою хворобою, так чоловіки і діти теж схильні до зараження грибком.

Як проявляється молочниця

У нашому організмі мирно проживає невелика кількість особливого вид грибка – Candida. Вони – мешканці шкіри, слизової порожнини рота, кишечника, дихальних шляхів і сечостатевої системи. Ми навіть не здогадуємося про це. Ніякого дискомфорту ці мікроорганізми нам не доставляють. Але при зниженні імунітету, вагітності або при інших визначених умовах створюється сприятливе середовище для їх активізації і розмноження.

Молочниця – це запальне захворювання слизової статевих органів. Потрапляє туди грибок, в основному, з кишечнику або при контакті з інфікованими предметами або інфікованими статевими партнерами. І якщо організм ослаблений якоюсь хворобою або безконтрольно приймалися ліки, те для розмноження мікроорганізму створюється сприятливе середовище. Але часто, потрапляючи в піхву зі слабокислою середовищем, його зростання відбувається не надто інтенсивно і не викликає неприємних відчуттів і видимих проявів. Жінка може довгий час не знати про зараження.

Але в підсумку кандидоз все-таки дає про себе знати сирнистими виділеннями, рідкими або мазеподобными, і неприємним запахом. Виділення можуть мати зеленуватий, жовтуватий колір або бути білими. Хвора може відчувати свербіж в статевих органах. Оскільки менструація – кращий провокатор, то свербіж посилюється саме в цей період. Статеві органи і піхву мають почервоніння і набряк. Сексуальні контакти при кандидозі доставляють хворобливі відчуття. При прийнятті водних процедур з високою температурою води, болі посилюються. Ось як проявляється молочниця у жінок.

Виявити кандидоз не становить особливої праці. При виявленні неприємних симптомів слід звернутися до лікаря, який за допомогою звичайного мазка виявить наявність захворювання і призначить необхідне лікування.

Профілактика та лікування молочниці

Основне правило однаково для всіх хвороб – ніякого самолікування. Все має проходити під лікарським контролем. Тільки в цьому випадку гарантується повне одужання та відсутність неприємних наслідків.

Оскільки молочниця – грибкове захворювання, то в лікуванні завжди використовувалися протигрибкові антибіотики – ністатин і леворин. Нове покоління препаратів більш ефективне та менш токсична. Це можуть бути таблетки для внутрішнього прийому, мазі і креми для зовнішнього застосування. Вони добре переносяться організмом, діють безпосередньо на збудника хвороби, не завдаючи шкоди нормальній мікрофлорі, швидко усувають неприємні прояви. При цьому лікування потрібно проводити і статевого партнера, щоб уникнути повторного зараження. Якщо молочниця проявилася під час вагітності, то хворий обов’язково потрібно пройти повний курс лікування. В іншому випадку, дитина вже при народженні ризикує заразитися кандидозом. Але найстрашніше, що значне поширення грибка може призвести навіть до загибелі плоду.

Молочницю запускати не можна. Необхідно пройти повний курс лікування і вилікувати захворювання повністю. В іншому випадку є ризик отримати хронічну форму хвороби. У цьому випадку хвороба буде протікати набагато інтенсивніше. Якщо основні симптоми кандидозу періодично повторюються хоча б один раз у кілька місяців, то можна говорити про хронічної молочниці. Лікувати її набагато складніше і довше.

Щоб уникнути захворювання, слід дотримуватися нескладних правил. Вони допоможуть захиститися від молочниці. Про регулярні огляди у гінеколога говорити не варто. Це обов’язково повинна робити кожна жінка хоча б один раз у півроку. Щоб не провокувати активізацію кандида, не використовуйте при проведенні інтимних процедур мило з парфумерним запахом і інтимні дезодоранти. Відмовтеся від прокладок і тампонів з запахом, які рясніють на сучасному ринку. Багато жінок вважають, що чим частіше вони спринцюються, тим чистіше буде. Це не так. Вимиваючи корисну мікрофлору піхви, ми позбавляємося природної збалансованої середовища. Це може викликати розмноження кандида. Синтетична білизна також може стати причиною появи молочниці. При носінні синтетики може вентиляції шкіри і створюється сприятливе середовище для розмноження грибка.

При появі перших ознак молочниці слід негайно звернутися до лікаря. Не варто панікувати. Врахуйте, що кандидоз – це показник того, що захисні сили вашого організму виснажені і потребують відновлення. Тому необхідно приділити увагу своєму здоров’ю, зокрема, вести здоровий спосіб життя.