Як правильно заварювати чай

Немає нічого простіше, ніж заварити чай. Для нас це стало звичною справою, яке ми здійснюємо механічно. Однак у деяких країнах це цілий ритуал.

Чай з’явився у Китаї ще 3 тисячі років тому. За всю історію чаювання люди придумали безліч способів заварювання чаю. Одним з яких є варіння чаю в котлі з додаванням різних пряних трав — імбиру, кориці та інших. Цей найдавніший спосіб приготування чаю зберігся і в наші дні у народів Тибету, Монголії, калмиків, киргизів. Вони додають також в чай молоко, масло, сіль, іноді перець або лавровий лист.

Але найпоширеніший спосіб заварювання чаю – традиційний — це окропом в чайнику.

Як же правильно заварювати чай?

Щоб отримати смачний, корисний і ароматний напій, його потрібно готувати за певними правилами.

Вода для заварювання повинна бути чистою, свіжою, з приємним смаком, м’якою, без сторонніх домішок, відфільтрована, або відстояна. І нагрівати воду до стану «білий ключ», тобто появи бульбашок на поверхні. Далі кип’ятити воду не потрібно.

Заварювальний чайник рекомендується обшпарити окропом і тільки потім засипати туди сухе листя чаю.

Чорний чай заварюють водою, нагрітої до температури 95-100°C, а для зеленого — тільки до 80°C, так як в окропі ніжні листочкии зеленого чаю можуть просто зваритися.

При заварці чаю листя виділяють в настій ефірні олії та інші речовини, які і утворюють смак і аромат чаю. Крім того, чай містить кофеїн, надає настою злегка гіркуватий присмак.

Як пити чай?

У різних культурах чай п’ють по-різному. Хтось додає в нього молоко, хтось лимон або бергамот, інші п’ють чай без добавок. Все залежить від смакових уподобань та традицій.

Приємного чаювання!