Як правильно чистити зуби / Здоровий спосіб життя

Як правильно чистити зуби

Здавалося б, з процедурою гігієни порожнини рота кожна людина знайомий ще з самого раннього дитинства. Однак, незважаючи на це, багато стоматологічні проблеми виникають із-за того, що більшість людей не знають, як правильно чистити зуби.

Як навчити дитину правильно чистити зуби

Як тільки у малюка прорізаються перші зуби, необхідно привчати його до відчуття чистоти і свіжості в роті. Коли зуби у дитини ще не до кінця розвинені, досить після кожного прийому їжі протирати їх серветкою, змоченою в теплій воді. Приблизно з однорічного віку педіатри рекомендують починати повноцінну чистку ротової порожнини дитини. При цьому необхідно використовувати виключно дитячу зубну щітку і пасту. Незважаючи на те, що такі пасти у своєму складі не містять фтору, що є цілком нешкідливим для дитячого організму, необхідно стежити, щоб під час чищення дитина не заковтував пасту.

Оскільки у дітей дуже ніжні ясна, зубну щітку слід вибирати з дуже м’якими волокнами. В ідеалі, головка зубної щітки не повинна покривати тільки два зуби малюка.

З самого маленького віку потрібно привчити дитину чистити зуби мінімум два рази в день. Навчити малюка, як правильно чистити зуби допоможуть сучасні дитячі зубні щітки, зроблені у формі різних звіряток. Нехай спочатку малюк сприймає процес чищення зубів як якусь гру. Головне, щоб в цей час у нього не виникло ніякого дискомфорту.

Як правильно чистити зуби дорослій людині

«Стандартний» метод чистки зубів поєднує в собі кругові, горизонтальні та вертикальні рухи. Стоматологи впевнені, що найбільш доцільно починати з очищення внутрішньої частини зубів, поступово переходячи до зовнішніх. Крім того, десна і мову потребують такого ж очищення, як і зуби. Як правило, саме на мові накопичується велика кількість бактерій, які провокують виникнення карієсу і флюсу. Однак, щоб уникнути можливих пошкоджень, дані ділянки необхідно очищати спеціальною щіткою з м’якими волокнами. У тому випадку, якщо ясна кровоточать, слід використовувати щадну зубну пасту без вмісту фтору.

Чистити зуби необхідно протягом трьох хвилин.