Як позбутися прищів / Здоровий спосіб життя

Як позбутися прищів

На зміну безтурботному дитинству в житті кожної людини приходить прекрасна пора юності, а з нею – і одне з найболючіших питань: “Як позбутися від прищів?”. Адже гормональні перебудови організму у більшості юнаків і дівчат видно, так би мовити, на обличчя. А якщо забаритися з вирішенням цих проблем, то нездорова шкіра забезпечена людині і в дорослому житті.

Причини утворення прищів

Сальні залози шкіри відповідають за її зволоження і захист від зовнішнього середовища. Закупориваясь, вони запалюються і під впливом бактерій проявляються прищами. Чорні точки, які в юному віці найчастіше неабияк псують зовнішність, – це не що інше, як засохлі пробки сальних залоз, які окислюються під дією кисню і, відповідно, темніють. Досить часто проблеми такого роду підлітки намагаються вирішити за допомогою ретельного вмивання, спеціальних очищувальних засобів. Однак найчастіше всі ці заходи не приносять належного результату. Адже, як відомо, щоб вирішити проблему, необхідно розібратися з причинами її виникнення.

Причин, через які з’являються прищі, може бути кілька. Логічно виникає питання: чому саме в юності людина замислюється про те, як позбавитися від прищів. Виною всьому – гормональний дисбаланс, що виникає під час статевого дозрівання. Явище це досить поширене, яке зникає по мірі стихання гормональних змін в організмі. Однак якщо проблемна шкіра турбує і в дорослому житті, такі гормональні розлади без лікаря вже не вирішити. Наприклад, причиною появи чорних крапок може бути підвищений рівень андрогенів. А адже без лікування подібний діагноз загрожує чималими наслідками для організму.

Ще одним винуватцем шкірних проблем може бути ослаблений імунітет. В силу тих чи інших причин захисні функції організму можуть значно знижуватися, скажімо, після сильного стресу або переохолодження. Наслідки такого ослаблення незмінно виявляються і на шкірних покривах. Тому турбота про свій імунітет, його укріплення – перший крок на шляху до здорової шкірі. Не менш згубно позначається і порушений обмін речовин, зокрема, розлади в роботі кишечника. Адже не дарма лікарі говорять про те, що про харчуванні людини можна судити по його шкірі. Надмірне вживання солодкого, смаженого, жирного, копченостей, консервів може надовго “прикрасити” обличчя прищами.

Фактори, що збільшують шкірні проблеми

Крім факторів, які провокують появу прищів, існують ті, які здатні погіршити і без того проблемне стан. Так, багатьом жінкам знаком катастрофічний вигляд обличчя напередодні місячних, який спровокований гормональним сплеском. У цей період лікарі рекомендують обмежити вживання солоної їжі з метою уникнути набряків. Такі поради можна почути і від дерматолога, адже набряки провокують появу прищів.

Неправильне застосування косметики також може чимало нашкодити як молодим, так і дорослим. Насамперед, косметичний засіб повинен в точності відповідати типу шкіри, а також її віковим особливостям. Якщо людина не впевнена, що зможе самостійно підібрати засоби по догляду, краще звернутися за консультацією до косметолога. Але головна запорука успіху полягає не у придбанні, а саме в правильному і регулярному застосуванні цих засобів.

Щоб не довелося ламати голову над тим, як позбавитися від прищів, слід бути гранично обережними з медичними препаратами, до складу яких входять гормони. Зокрема, це стосується гормональних контрацептивів, які настільки популярні серед молоді. Неправильно підібраний препарат здатний не тільки спровокувати появу чорних точок, але і завдати серйозної шкоди організму.

Як правильно вирішити проблему з прищами

Якщо в силу тих чи інших причин в юності чи в дорослому житті людині довелося зіткнутися з проблемою появи прищів, то вирішувати її необхідно правильно, за заздалегідь наміченим планом. Перше, що необхідно зробити, це проконсультуватися з лікарем, який допоможе точно встановити причину захворювання шкіри. Отримавши всі необхідні рекомендації, слід не тільки придбати потрібні препарати та засоби, але і бездоганно дотримуватися порад фахівця, навіть якщо боротьба за чисту шкіру буде довгою і наполегливою. Якщо стоїть питання про те, як позбавитися від прищів, не варто також нехтувати дієтами, фізичними навантаженнями, зміцненням організму в цілому.