Як навчитися спілкуватися з людьми

Практично всі люди живуть в соціальному середовищі, і кожен з них має потребу в спілкуванні з іншими. Людина — це істота соціальна і неможливо уявити індивідуума без єдиного друга або знайомого, з ким можна поговорити. Але багато людей не вміють або бояться спілкуватися. У звичайній розмові є безліч нюансів, про які необхідно знати.
Як же навчитися спілкуватися з людьми? Ці поради можуть допомогти стати більш товариською, розуміти настрій людей, а може завести хорошого друга або подругу.

Необхідно не тільки прочитати статтю, але і зробити для себе якісь висновки. Постаратися використовувати дані поради в реальності.

Кличте співрозмовника по імені!

Люди люблять, коли їх називають по імені. Це вже давно доведено. Всякий раз, коли випаде нагода, намагайтеся вимовляти ім’я співрозмовника. Почути своє ім’я – це насолода для вух.

Посмішка = гарний настрій.

Посмішка — запорука щастя. Не дарма кажуть,що коли посміхаєшся, настрій стає краще. Думки матеріальні, і настрій передається від одного до іншого. Так що, якщо спілкуватися з сумним людиною, маючи сліпучу посмішку, ваш настрій передасться йому і він відчує себе краще. Не забувайте посміхатися!

Стежте за мімікою і мовою жестів.

Як відомо, більша частина інформації передається через слова, а за допомогою невербального спілкування: мови жестів, міміки. Під час розмови намагайтеся стежити за цим. Дивіться, як у нього або її лежать руки, куди дивиться, щира чи посмішка і т. д. При уважному розгляді ви відразу дізнаєтеся, хоче ця людина з вами спілкуватися чи ні.

Намагайтеся стежити за собою.

Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму. Те як ви одягаєтеся, важливо! Погодьтеся, неприємно спілкуватися з людиною, у якого неприємно пахне з рота, жирні волосся або брудний одяг.

Будьте гарним слухачем.

Під час розмови вмійте слухати. І намагайтеся, щоб вас почули. Не забувайте, що люди обожнюють розповідати про себе, про свої удачі та невдачі, про своїх знайомих і т. д. Але вони не люблять, коли їх не слухають, так що прислухайтеся до розмови, вникайте в нього. Будьте завжди в темі розмови і підтримуйте його, тоді успіх вам забезпечений. Якщо вам не дуже хочеться слухати співрозмовника, але ви хочете підтримати з ним спілкування, використовуйте перефразування. Перефразуйте те, що він сказав в питання, і людина буде думати, що ви його уважно слухаєте.

Не бійтеся розмовляти!

Головне, не бійтеся розмовляти з людьми. Спілкуйтесь частіше, більше, з різними людьми і з часом ви навіть не помітите, як станете товариським, і у вас з’являться нові друзі. Поборіть свої страхи перед людьми, не забувайте, вони такі ж, як і ви. Вони теж бояться, відчувають і хочуть спілкування. Будьте відкриті для світу, і він відкриється вам!

Розвивайте навички спілкування.

Частіше спілкуйтеся з незнайомими людьми. Більше читайте художньої літератури і вчіться говорити красиво. Адже набагато приємніше слухати поставлене, гарну промову, ніж безграмотну і невиразну. Будьте красномовні, нехай інші люди захоплюються вашій манері мови.

Розширюйте свій кругозір.

Завжди отримуйте нові знання, читайте більше книг,газет, журналів, будьте в курсі останніх новин. Таким чином, ви будете цікавим співрозмовником в очах інших людей. І їм буде приємно спілкуватися з вами.

Підлаштовуйтеся під співрозмовника.

Дізнайтеся, що подобається людині, його захоплення, рід діяльності і т. д. не забудьте запитати, до чого він відчуває неприязнь. І потім, вибирайте теми для розмови, базуючись на перевагах співрозмовника. Так ви не потрапите в незручну ситуацію, а людині буде приємно, що ви цікавитеся його життям.