Як молодій мамі все встигнути?

Для того, щоб краще вжитися в роль матері, дуже важливий повноцінний відпочинок. Як би не був завантажений ваш день, знаходите час, щоб відпочити, розслабитися, поспати, зробити гімнастику. Не заганяйте себе в жорсткі рамки, пам’ятайте, що ідеальних матерів, як і ідеальних жінок не буває. Не намагайтеся стати досконалістю, не вимагайте від себе неможливого.

І все-таки, як усе встигати, будучи мамою?

Плануйте день так, щоб у вас завжди залишався час на себе. Чітко розподіліть обов’язки по дому. Не взваливайте все на власні плечі, але і не намагайтеся все звалити на працюючого чоловіка. Все одно нічого не вийде, а ви тільки нерви собі зіпсуєте. Залучайте до допомоги інших родичів (батьків, братів і сестер). Якщо у вас є старша дитина, нехай і у нього буде свою маленьку справу. Якщо родичі не здогадуються запропонувати вам допомогу, тонко натякніть їм.

Можливо ви раніше були майже ідеальною господинею і ярої поборницею домашнього порядку. Забудьте про ці звички. Це лише тимчасовий відступ. Коли малюк трохи підросте, все стане як і раніше. Повноцінний сон і якісний відпочинок важливіше, ніж порядок. Якщо ви будете доводити себе до знемоги, втома, накопичуючись, приведе вас до нервового зриву. Вашій дитині і чоловіку потрібна добра і ласкава мати і дружина, а не ідеальний порядок в квартирі.

Можливо, хтось з родичів буде вважати, що раз ви сидите вдома, значить, все в ньому має сяяти чистотою. Не звертайте на це уваги, позбавтеся від почуття провини перед ріднею. Багато молоді мами відчувають таке відчуття і навіть звинувачують себе в тому, що нічого не встигають, хоча і знаходяться вдома, в той час як інші «знемагають» від роботи на своїх робочих місцях.

Якщо ви не спите ночами, намагайтеся зробити це вдень, коли малюк спить. Домашнє господарство почекає, а ось ваш організм чекати не може. Навантажений до межі і позбавлений відпочинку, одного разу він дасть збій.

Звичайно, зовсім відмовитися від домашніх турбот неможливо

Порада одна: робіть те, що важливіше в даний момент. Чоловік, що прийшов з роботи і не виявивши в будинку нічого їстівного, навряд чи зрадіє. Середньостатистичний чоловік, будучи голодним, зазвичай стає дуже злою. Такого чоловіка треба якомога швидше нагодувати, і тоді він прийде у відмінний настрій і не помітить безладу в квартирі. Можливо, навіть сам візьметься за прибирання. Якщо ж ваш чоловік не лютішає від голоду, зате терпіти не може безладу, краще трохи прибрати в кімнаті до його приходу, а він приготує вечерю сам або допоможе вам це зробити.

Викроїти час для відпочинку, заощадивши його на прання (обов’язково обзаведіться автоматичною пральною машиною) і прасування. Європейські жінки давно відмовилися від прасування білизни і дивуються, що ми досі цим займаємося. В Європі його просто акуратно розвішують, не перегинаючи більше одного разу. Одяг сушать на плічках, ретельно розправляючи кишеньки, манжети та інші деталі.

Зазвичай дуже стомлюють гості, які рвуться до вас в будинок, щоб помилуватися малюком. Постарайтеся скоротити кількість цих візитів. У перші тижні після народження дитини відвідувати вас повинні тільки близькі. Всім іншим скажіть, що дитячий лікар поки не дозволив відвідування. До речі, більшість педіатрів і справді вважають, що в перший місяць життя до дитини можна допускати сторонніх людей.

Якщо у вас є автовідповідач, запишіть на нього відомості про новонародженого (дату народження, вага, зріст, стать, ім’я дитини) і додайте повідомлення про те, що відвідування поки небажані. Так ви можете запобігти зайві візити і заощадити час на телефонних розмовах.

Навіть якщо всі знають вас як хлебосольную господиню, на час забудьте про колишні звички. Якщо до вас прийшли гості, можете обмежитися таким частуванням, як фрукти та цукерки. Друзі і родичі не вважатимуть вас нерадушной, всі розуміють, що матері потрібно берегти сили і час для дитини.

Сміливо выпроваживайте гостей, якщо вони занадто засиділися. Натякніть або скажіть прямо, що вам потрібно трохи відпочити, поки дитина спить.