Як і коли садити тюльпани

Прийшла осінь і саме час подумати про посадку на свої ділянки прекрасних квітів, які люблять більшість жінок. Особливо приємно отримати їх до 8 березня. Це тюльпани.

Тюльпани висаджують в землю, починаючи з кінця вересня і до кінця листопада, в залежності від регіону. Температура грунту повинна бути близько 7-10°С. При більш високій температурі тюльпани вкорінюються повільно, розвиваються хвороби, такі як фузаріоз. А при більш низькій – коріння цибулин не встигають розвинутися до настання холодів і морозів.

Для посадки тюльпанів підходять сонячні, захищені від вітру ділянки.
Грунт повинен бути легким, родючим. Якщо грунти важкі глинисті або суглинні, у них для пухкості і кращої водопроникності додають пісок, торф або компост.

Перед посадкою за кілька днів землю перекопують і в лунки вносять добрива – попіл, пташиний послід, мінеральні добрива, все перемішують і залишають, щоб земля осіла.

Вносити добрива слід в розрахунку на 1 кв. м. :

  • 200 гр. деревної золи,
  • 500 гр. доломітового борошна ,
  • 50 гр.суперфосфату,
  • 2 відра — компост або перепрілий гній,
  • 25 гр. — аміачної селітри.

Не повинно бути застою води в місці посадки тюльпанів, від цього цибулини вимокають і потім можуть вимерзнути.

Тюльпани воліють нейтральні або слаболужні грунти. Кислі грунти не підходять для посадки цих квітів і потребують вапнування.

Перед посадкою цибулини тюльпанів слід ретельно оглянути, зняти покривну шкірку і витримати на слабкому розчині марганцівки близько 30 хвилин.
Пошкоджені і загнили цибулини краще не садити.

Глибина посадки для цибулин тюльпанів – близько 15 см для великих цибулин, для дрібних 10-12 см, для діток – ще дрібніші.