Як боротися з жирним волоссям. Народні способи

Багато жінки, так і чоловіки, які мають жирне волосся знають, як складно за ними доглядати. Мити голову потрібно кожен день, щоб не виглядати неохайно.
Чому волосся стають жирними, адже у них самих немає жиру. А вся справа в секреції сальних залоз на голові.

Ці залози виділяють підвищені порції жиру від коренів вся маса волосся стає сальної. Погано це тільки з естетичної точки зору, адже шкірне сало захищає волосся від несприятливих дій зовнішнього середовища — сонця, вітру. Але нам від цього не легше, адже сальні сосули замість красивих волосся нікому не хочеться.

На активність сальних залоз дуже сильно впливає наш раціон харчування — солодке, борошняне, смажене, гостре — все це не сприятливо для всього організму в цілому, так і для волосся зокрема. Чим менше ви будете вживати такі продукти, тим здоровіше з часом будуть ваші волосся. Нехай ваше харчування буде збалансованим, з достатньою кількістю вітамінів і мікроелементів

Доведено, що чим частіше людина миє голову і чим гаряче вода для миття, тим активніше сальні залози виробляють жир. Звідси робимо висновок, що як мінімум, вода для миття голови повинна бути прохолодною або теплою, але не гарячою.

Існує один перевірений спосіб позбавлення від жирності волосся — потрібно 5-7 днів не мити голову. Звучить, звичайно, жахливо, але в цьому випадку волосся стануть забруднюватися повільніше, а потім і зовсім жирність волосся нормалізується. Але це, звичайно, не найкращий варіант для жителя мегаполісу.

Ополіскувачі

Одне з найбільш ефективних засобів знизити жирність волосся — це обполіскувати їх після кожного миття настоєм кропиви і календули. Потрібно заварити 1 ст. ложці обох трав в 1 літрі води, настояти, процідити і використовувати в теплому вигляді. Вже після декількох застосувань цього настою волосся більш тривалий час залишаються чистими.

Ще один рецепт ополіскувача — це відвар з кори дуба. Треба взяти 3 ст. ложки дубової кори, залити їх 1 літром води і після закипання кип’ятити 15 хвилин. Потім процідити, охолодити і застосовувати за призначенням після кожного миття. Це засіб зробить волосся менш жирними, але більш красивими і міцними.

Також дуже ефективні ополіскувачі з підкислювачами — оцтом або лимонною кислотою. Від таких засобів, волосся стають блискучими, м’якими і слухняними.

Це лише невелика частина домашніх засобів по догляду за жирним волоссям