Вирушаємо в подорож

Вирушаємо у подорож

Зачаровано прокручується в голові заповітна фраза: «Вирушаємо у подорож…». Планувати майбутній відпустку – справа копітка, але неймовірно приємне.

Подорож: вибір напрямку

Ідеальний варіант – об’їхати всю земну кулю, забути на пару років про роботу і просто насолоджуватися життям у різних куточках. Подібні мрії важко втілити в життя, тому доводиться задовольнятися двома, максимум трьома, тижнями відпочинку.

Головне правило мандрівника – намагатися не повертатися в одне і те ж місце. Скільки разів за рік виходить вибратися куди-то? Швидше за все, не більше одного-двох, особливо, якщо мова йде про закордонні поїздки. Розтрачувати їх на відвідування улюбленого готелю – недозволена розкіш. Нове, звичайно, не означає краще, але найцікавіше – це 100%.

Пляжний відпочинок або екскурсійна програма? Гірські пейзажі або висушена пустеля? Грає роль лише бюджету і бажання. Слід орієнтуватися на пору року, не варто робити помилку, відправляючись в розпал літа в Європу, щоб дивитися визначні пам’ятки. За сорокаградусної спеки ні краси Ватикану, ні творіння Гауді в Барселоні не принесуть належного задоволення. Якщо вже хочеться і культурно збагатитися, і на березі моря полежати, то краще вибрати початок травня або середину-кінець вересня (якщо говорити про європейських країнах).

В залежності від пункту призначення, варіюється і транспорт. Хто ні на що не проміняє романтику поїздів, а хто-то страх як любить дивитися на хмари. Літак доставить на будь континент. Квитки на нього можна придбати хоч за півроку, тоді вдасться заощадити (особливо, якщо вибрати чартерні рейси). З поїздом складніше, через море-океан не переїдеш, а квитки продаються за строго певний час (в більшості своїй – за 45 діб до відправлення). Ще цікавий варіант – подорож по воді. Тут навіть дорога буде наповнена веселощами і подіями, адже сучасний пором – це справжній парк розваг від кафе та барів до дискотек, басейнів і кіно.

Подорож: підготовка документів

Обрана мета поїздки, відмічені проміжні точки маршруту. Побіжний погляд на карту дає зрозуміти, що на шляху зустрічаються різні держави. Куди належить дорога? В край безвізового режиму, в дружню країну або в заморську далечінь? Де-то вистачить і чинного звичайного паспорта. Але навіть в країни ближнього зарубіжжя може бути комфортніше відправитися по закордонному паспорту. Це позбавляє деяких паперових тяганини з оформленням на кордоні.

Віза – окрема історія кожної країни. Популярні курорти часто знімають на туристичний сезон візовий режим. У певні держави не виїдеш без запрошення. Складно отримати англійську і американську візу. Туди можуть не пустити без знання мови. Для дозволу на в’їзд завжди потрібно покупка медичної страховки. Часто потрібно заручитися за місцем роботи про рівень доходів, щоб приймаюча сторона не хвилювалася про те, що хтось вирішить залишитися у них у ролі біженця.

Найкраще допомогти з оформленням документів і заповненням різноманітних анкет допоможуть в туристичному агентстві. Навіть якщо не звертатися до них за послугами безпосередньо, завжди можна акуратно все довідатися, отримавши безкоштовну консультацію. Розібратися в тонкощах можна і самостійно, але тоді доведеться гарненько простудіювати сайти консульства, посольства країни, що цікавить і вивчити інформацію на форумах бувалих туристів.

Мало гордо заявити: «Ми вирушаємо в подорож». Треба ще й гарненько підготуватися. Варто вивчити звичаї незвіданого краю, куди пролягає шлях, щоб не потрапити в халепу. Особливо важливо ознайомитися з правилами проходження кордону і провезення багажу – проблеми, які можуть виникнути абсолютно несподівано, здатні затьмарити відпочинок або зовсім його відмінити.

Подорож: що взяти з собою

Як би не хотілося в першу чергу покласти у валізу улюблене плаття, почати потрібно з ліків. Добре, якщо поїздка належить в країну спорідненого народу і мови, там буде простіше розібратися з медичною допомогою. А якщо пригоди ведуть в екзотичну країну? У будь-якому випадку, підготувати аптечку потрібно заздалегідь і з розумом.

Подбати про хронічних захворюваннях варто в першу чергу. Потім вже пройтися за списком. Обов’язково покласти в сумку жарознижуючі та кошти від шлунково-кишкових розладів. Набір пластирів і дезінфікуючий препарат (хоча б банальний йод або перекис). Не завадить і ліки від алергії. Негоже забувати і про особисту гігієну, навіть в самому висококласному готелі не надають вушні палички (хоча, при бажанні, їх можна придбати на місці). Якщо належить відпочинок з дітьми, то консультація педіатра допоможе визначитися з нюансами туристичної аптечки.

Орієнтуватися доводиться на час року і зведення погоди. Вирушаючи з рідної країни в холодний сезон, краще не забувати, що після повернення з сонячного берега може бути вже холодно, і шорти з пляжними капцями будуть зовсім неактуальні. Не потрібно брати цілу купу речей. Саме потрібне + одне з того, що дуже хочеться (зразок вечірнього вбрання, який так і пролежить на дні валізи незадіяний).

Можуть стати в нагоді і прості речі, начебто складаного ножика, сірників, кип’ятильника. Залежить від місця проживання. Якщо планується відпустку з малюками, то продумувати їх багаж потрібно набагато ретельніше, ніж свій власний.

Куди б не лежав шлях, головним багажем будь поїздки повинні стати хороші враження та добрі спогади!