Вульвовагініт

Вульвовагініт

Всякі болячки бувають, але ця неприємність вже дуже нехороша. Начебто всього лише вульвовагініт, але раптом причиною запалення стала якась зараза?! А адже це може статися. Навіть якщо повністю довіряєш партнеру, де гарантія, що він не сходив наліво!

Що за проблема – вульвовагініт?

Запальний процес, який виникає на слизових оболонках статевих губ і піхви, називається вульвовагинитом. Цю хворобу ще називають кульпітом. У будь-якому випадку причинами захворювання є інфекційні агенти: різні мікроорганізми, як потрапили ззовні, так і живуть в піхві в мінімальних кількостях. Найбільш часто запалення викликають такі мікроби:

-грибки, які потрапили в піхву статевим шляхом, або живуть там, і починаються розмножуватися при зниженні імунітету;

-банальні бактерії, які є у всіх людей і які викликають запалення при загибелі лактобактерій, що захищають слизові оболонки;

-віруси, які, крім банального запалення, забезпечують специфічні симптоми у вигляді висипань на зовнішніх статевих органах;

-трихомонади, є причиною венеричної хвороби та призводять до яскравим запальних проявів;

-мікоплазми, представляють специфічну мікрофлору і передаються статевим шляхом.

Слід розуміти, що далеко не завжди запалення в піхві виникає через мікробів, що передаються статевим шляхом. Частина мікробів, які називаються умовно патогенною мікрофлорою, постійно і в невеликих кількостях знаходяться на слизових оболонках і не викликають запалення. Однак у разі сприятливих умов ці мікроби починають розмножуватись, що проявиться запальними симптомами.

Які симптоми вульвовагініту

1. Виділення

Найяскравіший прояв запалення – це різноманітні білі, які викликають сильне занепокоєння у жінки. Найчастіше виділення бувають молочного виду, але цілком реально виникнення жовтуватих, гноевидных, густих творожистых і рідких слизових белей. Все це не тільки бруднить білизну, але і створює виражений дискомфорт для звичайного життя. Саме цей симптом найчастіше озвучує жінка, коли лікар на прийомі запитує про скарги.

2. Свербіж

Запальні білі викликають подразнення слизових оболонок, що стає причиною печіння та свербежу. Ці симптоми дуже сильно заважають жити жінці, бо нестерпні сверблячі відчуття в промежині викликають невротичні та психологічні незручності в повсякденному житті.

3. Неприємний запах

Будь-яке запалення з утворення гноевидных виділень може призвести до утворення запаху, який неможливо сховати. Часом навіть використання великої кількості парфуму не забезпечує гарантій того, що оточуючі не відчують цей запальний аромат.

4. Болі

Вульвовагініт може призводити до больових відчуттів в області промежини, але, як правило, вони не сильно виражені. Болі теж обумовлені запальними змінами слизових оболонках. Найчастіше саме больові відчуття перешкоджають статевого життя, коли жінці дуже неприємно чи боляче займатися сексом.

Лікар при огляді побачить прояви запалення на зовнішніх статевих органах (почервоніння вульви, білястий наліт на статевих губах, набряклість тканин). Огляд за допомогою дзеркал дозволить виявити запальні зміни в піхву (гноевідние або густі білі виділення, пухке набрякле піхву, почервоніння слизових оболонок). Взявши мазки, лікар за їх результатами може відразу поставити діагноз або призначити додаткове обстеження для виявлення специфічної інфекції.

Як лікувати вульвовагініт

Лікування запальної хвороби піхви залежить від збудників. Досвідчений і уважний лікар завжди постарається знайти причину інфекції, щоб призначити правильне лікування. Як правило, застосовуються кілька способів впливу на запалення.

1. Місцеві лікувальні заходи

Досить часто цілком достатньо використовувати тільки місцеві методи лікування. Це можуть бути підмивання або спринцювання настоєм протизапальних трав (ромашка, шавлія), які хоч і дію слабо, але деколи забезпечують хороший лікувальний ефект. Іноді застосовуються спеціальні лікарські креми, які добре знімають свербіж. У більшості випадків оптимальним лікуванням є призначення вагінальних свічок, які мають антибактеріальну, протигрибкову і протизапальну дію.

2. Системні лікувальні впливу

Якщо запалення в піхві викликано специфічною мікрофлорою, то необхідно застосовувати ліки, що приймаються всередину. Це зазвичай антибіотики або антибактеріальні препарати (трихопол). Проти грибків теж можна використовувати таблетки.

3. Загальні рекомендації

Дуже важливо для кожної людини мати хороший імунітет, який захищає організм від розмноження умовно патогенних мікробів. Для підвищення захисних сил можна використовувати рослинні імуномодулятори. З профілактичною метою для запобігання вульвовагініту треба вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватися. Має значення захист від інфекцій, що передаються статевим шляхом, що виражається в застосуванні презерватива, і дотримання звичайної та статевої гігієни.

Однією з найбільш частих причин відвідування лікаря-гінеколога є кольпіт. Запалення вульви і піхви легко діагностувати, але деколи складно швидко вилікувати. І в цьому випадку необхідно обстежити статевого партнера, щоб проблема вульвовагініту не повернулася знову.