Важливо

Врослий ніготь: профілактика і лікування.

Врослий ніготь (онихокриптоз) – досить поширене захворювання, що супроводжується гострим болем, набряком і гнійними виділеннями, причиною яких є вростання нігтьової пластини в бічний край нігтьового валика. Найбільш часто це відбувається на великих пальцях ніг. Причинами захворювання служать такі фактори, як носіння тісного взуття, плоскостопість та вроджені патології стоп, грибок нігтів, неправильно виконаний педикюр.

Врослий ніготь. Профілактика.

Щоб уникнути проблеми врослого нігтя потрібно:

– здійснювати ретельний догляд за нігтями: правильно їх стригти, процедуру педикюру довірити досвідченому майстру в косметичному салоні;

– відмовитися від носіння незручного взуття, особливо з гострими носками;

– вчасно лікувати грибок нігтів;

– за наявності плоскостопості та інших патологій стопи носити тільки спеціальне ортопедичне взуття.

Лікування врослих нігтів

Лікування врослого нігтя в залежності від ступеня розвитку захворювання проводиться одним з наступних методів: 1) лікування народними засобами; 2) хірургічне лікування; 3) лазерне видалення; 4) консервативний.

Народний метод лікування застосовується на ранній стадії хвороби. Він включає в себе в основному правильне постригание нігтя залишення без гострих країв, що травмують шкіру і застосування теплих ванночок для нігтів з сольовий водою, яка розм’якшує шкіру.

хірургічному лікуванні в умовах стаціонару залежно від ступеня запалення видаляється частково або повністю врослий ніготь разом із зміненим нігтьовим валиком.

Лазерне видалення врослого нігтя – найбільш ефективний і найменш травматичний метод лікування, в процесі якого відбувається лазерна корекція вогнища запалення, яка практично виключає повторне вростання нігтя.

Консервативний метод лікування допомагає уникнути оперативного втручання за рахунок використання різних коригуючих пристроїв (спеціальні пружинки, пластини, скоби), що сприяють поступовому розгинанню деформованої нігтьової пластинки.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *