Віртуальний роман

Віртуальний роман

Помилково вважати, що поняття віртуальний роман – це віяння нового часу.

Випадково зустрівшись 22-го липня 1905-го року у вагоні поїзда Київ-Одеса, лейтенант Петро Петрович Шмідт і красуня Зінаїда Ризберг всього півгодини провели разом, але виробили один на одного таке сильне враження, що у них зародився довгий поштовий роман, сповнений щирими почуттями. З дня першого побачення з 20 лютого 1906 року вони щодня писали повні ніжності і любові палкі і відверті листи, в яких розповідали один одному про свої почуття та про все те, що відбувається.

У наші дні з’явився лише термін для іменування цього явища, що стало досить поширеним, і кошти для здійснення миттєвого віртуального спілкування, не обтяженого довгими очікуваннями листів у паперових конвертах. Електронна пошта, особисті повідомлення на форумних конференціях, листування в чатах, діалог в асьці і скайпі – все це дало можливість підтримувати спілкування в режимі онлайн, створюючи ілюзію реальності відносин. Втім, чому ілюзію? Зміст зізнань у коханні не змінюється від того, вони вимовлені або написані, надіслані поштою або надруковані в чаті для спілкування.

Такі різні віртуальні романи

Історія людства була свідком не єдиного роману в листуванні відомих особистостей. Віртуальні відносини траплялися навіть у Біла Гейтса. Зустрівшись у 1984-му році на одній з комп’ютерних конференцій з бізнес-леді Енн Вінблад, він довгий час підтримував любовні відносини, живучи з нею в різних містах. Широко відома історія про те, як в один і той же час закохані дивилися один і той же фільм, а потім обговорювали його по телефону, здійснювали віртуальні прогулянки по розробленим Білом маршрутами, розглядали одні і ті ж художні полотна.

Польський вчений і письменник Януш Леон Вишневський своїм першим романом «Самотність в мережі», що з’явилися в 2001-му році, поклав початок літературі особливого роду, що описує відкриті почуття один до одного реальних чоловіків і жінок, сприйманих один з одним через призму внеконтактного спілкування. Їх герої знайомляться в інтернет-чатах, обмінюються еротичними переживаннями і реальними історіями з власного життя.

  • Одних в безодню електронної любові заводить цікавість, бажання доторкнутися до вабить недозволеного, прагнення осягти таємниці невідомих еротичних переживань. Як правило, це поспішають подорослішати юні створіння, які отримують перший досвід віртуального сексу крізь екран монітора, а потім безнадійно влюбляющиеся в примарний образ.
  • Інші, не маючи можливості відчувати реальні сексуальні переживання в силу фізіологічних причин, прагнуть компенсувати нерозтрачену спрагу любові з допомогою комп’ютерних програм, що забезпечують можливість онлайн-комунікації.
  • Треті, з різних причин стаючи самотніми, з втратою любові набувають страх реальних відносин і в прагненні якось пережити важку втрату і забути своє нещасливе кохання шукають розуміння, співчуття, тепла у віртуальних партнерів, взаємини з якими не обтяжені жодними зобов’язаннями, побутовими проблемами і реальними контактами, тому здаються більш легкими і стабільними.

Безумовно, у кожної людини шлях до електронного діалогу на тему любові індивідуальний. У кожного власні причини віддатися романтичного почуття, що ллється від серця до серця через матрицю комп’ютера, але як сказав Володимир Володимирович Маяковський, «… якщо зірки запалюють, значить, це комусь потрібно».

Реальні можливості і далекі перспективи віртуального роману

Про те, що таке роман у листуванні – зрада або спроба зберегти вірність – в Мережі ведеться чимало дискусій. У цьому полілозі думок немає абсолютно правих і наївно помиляються. Кожен з відстоюють власну точку зору, по-своєму прав.

Після довгих років людям стає нудно у вузьких рамках сімейних відносин, і вони прагнуть внести у своє життя хоч трохи романтики. Це зовсім не означає, що, звикаючи один до одного, подружжя перестають любити, але і не виключає бажання зробити життя більш різноманітною. Якщо до наявності віртуальних відносин в інтимному житті один одного ставитися розсудливо, то вони не раздушат сім’ї, а навпаки, додадуть в повсякденну рутину кілька пікантних крапель романтики.

Іноді трапляється так, що одному з подружжя доводиться по службі їхати в тривале відрядження. Страждаючи в розлуці, люблячі чоловік і дружина продовжують свої сімейні відносини через скайп або аську, зберігаючи таким способом їх тепло і зворушливу ніжність. На період розлуки сімейне життя мимоволі перетворюється у тривалий віртуальний роман.

А у деяких роман, що почався в Мережі, з віртуального перетворюється в справжній реальний, нерідко закінчується щасливою галасливої весіллям. І в цьому безперечна користь вербальних романів.

Абсолютно ясно, що можливості романів по листуванню далеко не вичерпані, а їх далекі перспективи активно розбурхують розуми письменників-фантастів, в середовищі яких існує думка, що в не зовсім далекому майбутньому романи на відстані повністю замінять реальні любовні відносини. Вже зараз стало можливо за допомогою спеціальних програм передавати імпульси, що викликають у партнерів ілюзію тактильних відчуттів.

Цілком можливо, що вербальна комунікація на тлі відсутності безпосередніх контактів в інтимній сфері допоможе людству назавжди забути про венеричні хвороби, небажаної вагітності і дасть можливість кожному досягти повної гармонії в інтимному житті.