Відпочинок всією сім’єю на морі

Відпочинок всією сім'єю на море

Важко придумати щось прекрасніше, ніж відпочинок всією сім’єю на море. Мама і тато, взявши малюка, а то й двох-трьох, іноді навіть озброївшись бабусями і дідусями, відправляються у відпустку за кордон. Щоб уникнути хаосу майбутніх 2-3 тижнів, варто заздалегідь підготуватися до поїздки і продумати всі нюанси.

Сімейне море: коли і куди поїхати

Подорож з дітьми, особливо молодше 5-6 років неминуче накладає свої відбитки. Жодних пригод не прагнув папа, доведеться орієнтуватися на самих крихітних членів сімейства. Не слід відправлятися в маловивчену, далеку від цивілізації місцевість. Перельоти довжиною до 10-12 годин, а то й з пересадками, теж навряд чи підійдуть. Більшість сімей вибирає відпочинок в країнах Європи, а також популярні турецькі та єгипетські напрямку. Якість сервісу готелів вище, ніж на курортах пострадянського або російського простору, а ціни путівок цілком співставні між собою.

Можна звернутися в турагентство або скласти маршрут самостійно. Але останнє не завжди вигідніше, особливо, якщо квитки на літак не купуються заздалегідь або за акції, що надає більшу знижку. Вартість навіть трьох-чотирьох годинного перельоту становить практично половину суми туру. Заощадити вийде, якщо вилітати із зарубіжних аеропортів (приміром, жителі Санкт-Петербурга часто користуються фінськими авіалініями).

У самостійної організації поїздки є один суттєвий мінус: у будь-який момент щось може піти не так, а відповідальність за це перекласти буде не на кого. До того ж, треба окремо опрацьовувати питання переїздів від аеропорту до готелю та інше. Звернувшись до туроператора, сім’я, в першу чергу, економить час і нервові клітини.

З дітьми краще подорожувати в сезон, коли сонце знижує свою активність, і температура досягає комфортних відміток у 25-28°С. В більшості країн ці умови виконуються або у травні-червні, але тоді море ще не достатньо прогрівається, або у вересні-початку жовтня. В Єгипет ж можна відправитися і в листопаді. Якщо діти дорослі, то можна поїхати і в липні-серпні, але, приміром, у Туреччині в цей час буде нелегко і старшому поколінню. Висока вологість і спека вимагають великих витрат для акліматизації незвиклого організму. Ще один «плюс» поїздки не в пік сезону – менша кількість туристів.

Готель можна вибрати, виходячи з відгуків знайомих або особистого досвіду. Якщо є дані про конкретному місці і якості послуг, то краще не експериментувати. Пропонуються різні варіанти харчування, для малюків підійде «все включено», в разі якщо в шведський стіл входить окреме дитяче меню. Якщо ж гострі страви, багато смаженого і солоного (як у деяких готелях Туреччини, наприклад), то можна зупинитися лише на сніданках і вечерях, або тільки ранковому прийомі їжі, а в інший час харчуватися в ресторанах і кафе. Але найчастіше, якщо тур передбачає проживання в готелі, класом 4+ і 5 зірок, то турбуватися ні про що не треба.

Що брати у відпочинок на морі

Велике бажання набити валізи до відмови, захопивши все потрібне і не дуже. Але слід пам’ятати про вагові обмеження багажу і про те, що всю необ’ємну поклажу ще якось треба на себе донести. Основним завданням батьків є забезпечення всім необхідним дітей. Варто почати складати список за пару-трійку тижнів до запланованої поїздки. Окремо доведеться продумати склад сумки, яка буде взята з собою на борт літака. Слід ознайомитися з правилами авіакомпанії, зазвичай накладається обмеження на провезення рідин, продуктів тваринного походження, ліків та іншого. До того ж встановлюється певний розмір і вагу, що багаж не повинен перевищувати.

Відпочинок всією сім’єю на морі немислимий без великої кількості речей. Якщо дорослі можуть обмежитися парою суконь, шорт і теплих кофт, то дитині, незалежно від віку, змінних комплектів доведеться брати кілька. Обов’язково треба подбати про одяг в зворотний шлях, в дні від’їзду з батьківщини може бути тепло, а за 2-3 тижнів погода, швидше за все, зміниться.

З педіатром обговорюють ліки. При зборах можна керуватися схемою «з голови до п’ят», підбираючи препарати, починаючи з усього, що може статися з очима, вухами, носом, горлом, і закінчуючи ймовірністю попадання занози під ніготь великого пальця. Стандартні умови турів зазвичай включають медичну страховку, при необхідності лікар прийде, можливо, навіть російськомовний. Але краще набрати коштів від всього, щоб не знадобилися.

Багато іграшок брати з собою не варто. Головне знайти, чим зайняти дитину в літаку, якщо не вдалося вгадати з нічним рейсом. Знадобляться різні ласощі, печиво, сухарики, книжки. Хорошим засобом від нудьги буде і планшет. Зловживати ним не варто, але перегляд мультфільмів відверне увагу будь-якого малюка. На море буде стільки всього нового і цікавого, що всі домашні ляльки не знадобляться.

Якщо враховані всі нюанси, то підуть і всі хвилювання. Відпочивати всією сім’єю – це чудово, особливо, якщо діти здорові, а батьки допомагають один одному. Звичайно, це зовсім не схоже на медовий місяць подружжя, з малечею на руках, поїздка пройде інакше, буде вистачати і клопоту. Але від постійного прання, готування і прибирання точно вийде відволіктися і заповнити брак сонця і гарних вражень.