Вербна неділя в 2017 році – якого числа свято, прикмети

Православні християни дотримуються давніх традицій і шанують великі свята, які дійшли від предків через століття. Одні дати залишаються незмінними, а інші є перехідними, в залежності від певного важливої ​​події. У віруючих вже зараз виникає питання, якого числа Вербну неділю у 2017 році, оскільки його святкування залежить від Великодня. верба під променями сонця

Екскурс в історію

Вербну неділю відзначається щороку за тиждень до Світлого Великодня, а в 2017 році випаде на 9 квітня. Прийнято приносити з церкви освячені гілочки верби, які залишаються в будинку на весь рік в якості символу жертви Ісуса Христа. За доданню в цей день Син Божий відвідав Єрусалим, де його радо вітали місцеві жителі. Для них це було справжнє свято, тому Месію вони зустрічали пальмовим гіллям. На території, де проживають слов’янські християни, пальми не ростуть, а символом перемоги Христа є верба.

Незважаючи на урочистість свята, Вербна неділя вважається трагічною датою. Люди радіють в очікуванні перемоги Ісуса над ворогом, але вже через кілька днів божевільна юрба вимагатиме розп’яття Месії. Господь все-таки здобув перемогу над Темрявою ціною життя власного Сина, який спокутував гріхи людства. І кожен, хто прийме цю жертву, отримає життя вічне – про що свідчить свято Вербну неділю.

Звичаї і традиції

Відзначати Вербну неділю у 2017 році будуть за сформованими правилами. З суботнього вечора віруючі прямують з гілочками верби в храм, щоб залишитися там до ранку. Священик покропить гілочки свяченою водою, що означає – свято настало. Парафіяни повинні стояти з палаючими свічками всю службу, пам’ятаючи про входження Сина Божого в Єрусалим.

Оскільки дата Вербної неділі у 2017 році випадає на 9 квітня, саме в цей день християни можуть прийти до церкви, якщо не встигли на Всеношну. Священнослужителі повторно кроплять вербові гілки святою водою і проводять літургію. Свято потрібно провести в тихому сімейному колі, як і личить благочестивим людям. До того ж триває найсуворішого посту, на який випадає важлива дата. Необхідно відійти від суєти, частіше молитися і роздумувати про вічне життя після перебування на землі. Ніхто не знає, якого числа і в якому році завершить цей тлінний шлях, тому вже зараз важливо подбати про гідне відповіді перед Господом за свої справи.

Християнство прийшло на територію Київської Русі, тому тривалий час перепліталося з язичницькими звичаями. З цієї причини будь-православне свято доповнений і народним колоритом:

  • Гілочками верби в неділю прикрашають домашні ікони. Або ставлять у вазу без води – так гілки простоять не тільки в 2017 році, але і в наступному.
  • Існує звичай вкладати вербові гілки в руки померлих родичів, щоб ті могли зустріти ними Месію на небесах.
  • Глава сім’ї зобов’язаний освяченими гілками символічно побити домашніх тварин, родичів і худобу. Дата володіє певною силою, яка передається гілкам верби. Цей ритуал допоможе захистити від пристріту, псування, темних сил і недуг в 2017 році.
  • Дітей до року прийнято купати у відварі гілок верби, щоб вони росли здоровими. Дата обряду в 2017 році випадає на 9 квітня.

Також 9 числа дозволені невеликі послаблення в їжі, незважаючи на суворість посту і обмеження. Всі віруючі можуть побалувати себе рибою в честь свята Вербна неділя в 2017 році. ваза з гілочками верби

Народні прикмети

Щоб злі сили не змогли увійти в будинок, прийнято брати гілки тільки зі здорових і молодих дерев без пошкоджень. Не можна зрізати гілки з верби, яка стоїть біля кладовища, або у якій утворилося дупло. Слід обходити стороною і ті дерева, гілки яких схиляються над водою. Прикмети говорять, що на них могли ночами розгойдуватися русалки і водяні.

Для зміцнення здоров’я прийнято і в 2017 році ковтати 3 нирки від верби. Ритуал також сприяє залученню удачі. У посівний сезон слід перед виходом в поле увіткнути кілька вербних гілок в землю для майбутнього багатого врожаю. Прикмети, що стосуються Вербної неділі у 2017 році, підказують, як швидше вилікуватися. Потрібно спекти пиріг з нирками верби або додавати їх в чай ​​- і хвороба відступить.

У цей день не можна готувати гарячі страви і працювати, тому до святкового столу все купувалося заздалегідь. Прикмети поширюються і на щастя в особистому житті:

  • Для посилення фізичної сили хлопці носять вербові нирки при собі;
  • Дівчатам верба допомагає в зачатті малюка.

Якщо мучить мігрень, допоможуть прикмети на Вербну неділю у 2017 році:

Потрібно розчесати волосся зі словами: «Йди, вода, в землю, неси за собою біль». Потім покласти гребінець в воду і поливати нею дерево верби.

При ясній і теплій погоді люди вірили в багатий урожай і хороше літо. Вважається, що вербові гілки здатні уберегти хлібне поле від пожежі, а будинок від блискавок. Прикмети допомагають привернути удачу:

  1. Напередодні свята жінка повинна спекти таку кількість хлібців, скільки в родині людина. В один з них кладеться невелика монетка.
  2. Кому попадеться сюрприз, того чекає успіх і щастя.

До багатства садили в свято будь-кімнатну рослину з м’ясистим і великими листками. Однак не всі наважуються на такий експеримент: якщо квітка зів’яне, все життя пройде в бідність і нестатки. Не кожен готовий заздалегідь дізнатися негативний пророцтво, тому ця прикмета поступово відходить у минуле.