Варикозне розширення вен / Хвороби

Варикозне розширення вен

Красиві ноги – гордість будь-якої жінки. Але, на жаль, варикозне розширення вен спостерігається майже у 40 відсотків жіночого населення світу. Причому, найбільш часто страждають від такої недуги міські жительки. Втрачається еластичність судин, їх стінки стоншуються, ноги покриваються сіточкою судин, проступають крізь шкіру вузлуваті роздуті вени, можуть з’являтися трофічні виразки. Розпізнати на ранніх стадіях хвороба досить складно. Та й занепокоєння від неї майже немає. Але це небезпечне явище, яке може перерости в серйозну проблему, якщо не займатися профілактикою і лікуванням.

Причини появи варикозу

Ми є носіями певних генів, які переходять у спадок від бабусь та мам, а також від інших, менш близьких родичів. Одночасно з цими генами передається код, в якому закладена якась інформація. На жаль, природа не передбачила відбору цієї інформації за якістю. І тому часто разом з генами до нас переходить не тільки талант і унікальні здібності, але і різні захворювання. У світі налічується величезна кількість спадкових хвороб. Варикоз – одна з них. Він передається у спадок. Слабкі судини ваших родичів цілком можуть стати і вашою проблемою. Це, мабуть, одна з основних причин захворювання.

Якщо є схильність, то поштовхом для розвитку варикозного розширення вен може послужити малорухливий спосіб життя або тривалі статичні навантаження. Люди певних професій змушені стояти на ногах майже увесь день, та при цьому здійснювати мінімальні пересування. Це дуже шкідливо для судин. У них порушується кровообіг, що може привести до застою крові. Вона тисне на стінки судин, і вони розширюються. Зменшується надходження кисню в тканини. І так з дня в день. Результат – варикоз.

При збільшенні маси тіла також відбувається подібний процес, який може привести до розширення судин. Тому потрібно дотримуватися режиму харчування. Під час вагітності збільшення маси тіла супроводжується ще і гормональною перебудовою організму, пов’язаної з народженням дитини. Тут відбувається подвійний удар. Такі жінки знаходяться в групі ризику з перших місяців вагітності.

Жіночий підлогу в чотири рази частіше за чоловіків страждають від варикозного розширення. Особливо схильні до такого удару вікові жінки. Після 40 років вони перебувають у зоні ризику, і повинні уважно ставитися до будь-яких порушень і неприємних відчуттів в кінцівках. Тут знову провокатором виступають гормональні зміни.

Це такі основні причини захворювання, від яких ми на сто відсотків не застраховані. Але здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок, активний відпочинок нам цілком по силам. Тому потрібно спробувати максимально убезпечити себе від хвороби.

Профілактика варикозного розширення вен

Ви помічаєте, що до кінця дня ноги важкі і гудуть від втоми. Вони набрякають так, що «вилазять» із взуття або вона стає тісною. Вночі ви прокидаєтеся від раптових різких судом кінцівок. На внутрішній стороні ноги з’явилися опуклі вени. Сукупність цих симптомів або кожен з них окремо вказує на те, що треба бити на сполох! У вас варикоз.

Варикозне розширення вен в більшості випадків можна попередити, уповільнити і навіть уникнути його подальшого розвитку. І для цього не потрібно особливо старатися. Всі дії досить прості. Більше рухайтеся. Причому не обов’язково займатися якимось видом спорту. Досить робити нескладні вправи для поліпшення кровообігу в кінцівках. Не стійте і не сидіть довго в одному і тому ж положенні. Намагайтеся переміщатися і рухатися, як можна частіше. Отучитесь від звички закладати ногу за ногу, коли сидите. Цим порушується кровообіг. Негайно позбудьтеся від зайвих кілограмів. Це створює додаткове навантаження на ноги. Включайте в раціон продукти, багаті клітковиною, щоб уникнути запорів. Проблема зі стільцем сприяє розвитку варикозу. Підбирайте зручне взуття. Занадто тісні моделі і високі каблуки можуть привести до патологічних змін судин. Робіть контрастні обливання ніг. Це допоможе зміцнити стінки судин. Легкий масаж з погладжуванням і розминкою ніг знизу вгору завершує щоденні процедури.

Але якщо діагноз вже поставлений, то масаж протипоказаний. В цьому випадку намагайтеся не допускати перевтоми. Якщо ви сидите – тримайте ноги в піднятому стані. Гарячий душ не рекомендується, але холодні обливання вітаються.

Всі заходи повинні бути прийняті вчасно. Варикоз небезпечний ускладненнями, такими, як тромбофлебіт, трофічні виразки, кровотечі з венозних вузлів, хронічна венозна недостатність. Будь-яка з цих хвороб здатна перетворити людину на інваліда.

Успішність лікування варикозу багато в чому залежить від того, на якій стадії ви його почали. Діагностувати хворобу може тільки лікар. Для лікування можна, звичайно, використовувати засоби нетрадиційної медицини, але належний ефект вам не гарантований. Пішли в минуле і радикальні методи – хірургічне видалення хворої вени. На зміну їм прийшли сучасні технології: мікрохвильова резонансна терапія, магнітотерапія, КВЧ-пунктуры, лазерні випромінювачі, голковколювання та інші. Комплексний підхід дозволяє відновити порушені судини і усунути створені для венозного застою умови. Результат таких процедур – стійкий ефект на тривалий час.