Трохи про схуднення

Більшість населення нашої країни, та й усього світу, постійно рухається в напрямку зниження ваги. Кому-то втрата зайвих кілограмів додає впевненості, комусь просто хочеться виглядати краще, а кому-то це необхідно за станом здоров’я. У наш час це одна з найбільш актуальних тем у сфері здоров’я, так як наше харчування і продукти, що продаються в магазинах, залишають бажати кращого.

Враховуючи показники статистики, в нашій країні більше двадцяти п’яти відсотків населення мають надлишкову вагу. А після 30-40 років це може призвести до страшних захворювань серця і судин. Люди не замислюються про свою проблему з надмірною вагою до тих пір, поки це не починає позначатися на їх здоров’ї. Як всім відомо, легше запобігти захворюванню. Ось тоді і виникає потреба в зниженні ваги і прагнення схуднути.

Сам процес схуднення досить простий. Все просто, потрібно менше їсти і більше рухатися! Якщо людина почне споживати меншу кількість калорій, ніж витрачає, то неминуче почнеться зниження ваги. Але при такому обмеженні кількості споживаних калорій необхідно пам’ятати, що вітамінів, потрібних для життєдіяльності організму повинно бути достатньо. Тому не зайвим буде перед зниженням ваги запастися мультивітамінним комплексом.

Більшість людей, які страждають надмірною вагою, стверджують, що це спадковість і з цим нічого не поробиш. Так, на генетичному рівні ми не в силах нічого зробити, але в наших руках змінити свій спосіб життя і харчування. Не кожному обмеження себе в їжі по силам, саме тоді люди починають звертатися до фахівців.

В медицині використовуються чотири стадії ожиріння. Якщо на першій стадії особливого дискомфорту люди не відчувають, то на четвертому з’являються додаткові неприємні і навіть небезпечні фактори. У багатьох починаються захворювання суглобів. Особливо сильно піддаються руйнуванню колінні суглоби, так як на них йде навантаження в кілька десятків зайвих кілограмів.

Також починаються проблеми з внутрішніми органами, які не в змозі впоратися з таким обсягом роботи. Такі люди стають млявими, не спілкуються. Щоб не допустити подібних проблем, необхідно з самого початку боротися із зайвою вагою.

Крім різних захворювань, вже в першій стадії ожиріння з’являються такі неприємні речі, як жирові відкладення і целюліт. І хоч вони і не приносять особливої шкоди здоров’ю, але точно нікого не прикрашають.

Найголовнішим етапом у зниженні ваги є дієта. Завжди пам’ятайте, що будь-яка дієта повинна підбиратися індивідуально, враховуючи усі особливості організму.

Необхідно, щоб при дотриманні дієти людина отримувала всі необхідні речовини, не зазнавав сильного почуття голоду. Якщо організм почне голодувати, то при цьому він почне відчувати стрес. Що згодом призведе до ще більшого набору зайвих кілограмів, так як організм, отримавши порцію калорій, почне відкладати їх «про запас» у вигляді жирових відкладень.

Є й інші способи знизити вагу, такі як лікування в спеціальних клініках, різні препарати для схуднення. Але думки про такі методи розходяться.

Перед кожною людиною стоїть великий вибір способів втрати зайвих кілограмів, які мають свої «плюси» і «мінуси». Можна, звичайно, шукати нескінченні відмовки і продовжувати балувати себе, але рішення з приводу свого здоров’я і зовнішнього вигляду кожен повинен прийняти самостійно.

Це може здатися нелегким завданням, але результати не змусять себе довго чекати.