Система правильного харчування

Говорячи про правильному харчуванні, ми маємо на увазі, що в наш раціон будуть входити всі необхідні для організму елементи. Підібрати таку систему правильного харчування не так вже й складно, тим більше, що вона в буквальному сенсі поміститься в одну тарілку.

Ця система (система тарілки) спочатку була задумана як триразове лікувальна дієта для людей з діабетом другого типу. Всім відомо, що люди з цим захворюванням повинні ретельно продумувати й організовувати своє харчування.

Отже, для реалізації даного типу харчування необхідно вибрати тарілку і розділити її на три частини, при чому одна частина повинна бути в два рази більше за інших, а решта рівними. Вийде три частини, одна з яких більше за інших. На цю частину тарілки необхідно викласти овочі. Тушковані, запечені, свіжі – це справа смаку, але пам’ятаємо, що свіжі овочі краще їсти з ранку і до обіду. Якщо ви віддали перевагу салату, то заправляти його краще оливковою олією. Як відомо, овочі багаті білками, вуглеводами, клітковиною і всіма необхідними вітамінами і мінералами, саме тому в цій частині їжі віддається більша кількість.

На наступну частину тарілки кладемо складні вуглеводи: крупи (віддаємо перевагу гречці, вівсу, вівсянці, пшона), макарони, спагетті з твердих сортів. Ця частина тарілки забезпечить організм достатньою кількістю енергії. Добова доза вуглеводів для людини 3,5 грамів на 1 кілограм, тому виділяємо їм тільки чверть тарілки і не більше. Вживаючи вуглеводів більше норми, є ризик набрати вагу і заробити цукровий діабет.

Білкам віддається остання чверть тарілки. М’ясо, риба, кисломолочні продукти, яйця, все це необхідно для підтримки імунітету, відновлення тканин і росту нових клітин. Так само білок підтримує нормальну роботу багатьох внутрішніх органів і бере участь у багатьох обмінних процесах. Краще всього якщо м’ясо і риба будуть в запеченому або відвареному вигляді.

Розібравшись з технічними питаннями даної системи варто так само згадати кілька основних правил і заборон.

Не можна додавати їжу в тарілку.

Пити потрібно не менше двох літрів чистої води в день. Так само не варто забивати організм фаст-фудом і шкідливою жирною їжею, дотримуйтеся набору продуктів в своїй тарілці. Природно, що всі продукти повинні бути свіжими і придатними для вживання. Можна робити невеликі перекуси. Це можуть бути невелика кількість горіхів, кисломолочні продукти, фрукти (краще засвоюються в першій половині дня).

Не варто забувати про суп.

Його теж можна їсти. В залежності від того яким він буде, варто віднести його до тієї чи іншої частини тарілки. Якщо суп овочевий, то обсяг з’їденого не повинен перевищувати 200 мл склянки

Перевага даної системи правильного харчування ще і в тому, що за Вами залишається вибір способу приготування та інгредієнтів. Як видно, принцип тарілки – це не тільки ефективна і корисна система збалансованого харчування, але і досить зручна. Тут вже все продумано і розраховано для повноцінного раціону. За допомогою цієї системи можна не тільки скинути вагу, але і нормалізувати роботу власного організму.