Важливо

Симптоми аднекситу

Симптоми аднекситу

В залежності від того, яку форму носить захворювання, симптоми аднекситу сильно відрізняються один від одного.

Симптоми гострого аднекситу

Як правило, пацієнти з діагнозом гострий аднексит скаржаться на різке збільшення температури, головний біль, нудоту і сильну блювоту. Своє загальне самопочуття хворий характеризує як слабкість, озноб, сонливість. Нерідко гострий аднексит протікає на тлі тягне біль внизу живота, що може віддавати в куприк, поясницю, крижі і пряму кишку.

Досить часто ознаки загального аднекситу нагадують звичайну застуду. Також при даному захворюванні можливе виникнення нетипових виділень, сірого або гнійного кольору, які викликають подразнення статевих органів.

Крім того, гострий аднексит супроводжується дратівливістю, зниженням лібідо і депресією.

Симптоми хронічного аднекситу

Як правило, хронічний аднексит розвивається через не долеченной гострої його форми. При цьому всі симптоми можуть бути ідентичними, але не так сильно виражені.

При хронічному аднекситі температура не опускається нижче 37-37,3 градусів. Спостерігаються постійні тягнучі болі внизу живота, інтенсивність яких посилюється від фізичного навантаження, статевого акту, а також під час менструацій.

Симптоми аднекситу при хронічному протіканні можуть проявлятися досить мляво. Приблизно у 30-35% хворих спостерігається розлад статевої, а також травної функції. При тривалому впливі захворювання жінку можуть турбувати часте виникнення циститу.

Перше, на що має звернути увагу жінка – це нетипова менструація. Як правило, з-за аднекситу виділення проходять або дуже рясно, або дуже бідно, але протягом тривалого періоду.

Оскільки симптоматика даного захворювання досить обширна, не рідкісні випадки, коли аднексит розпізнається лише на тлі безпліддя.

Варто відзначити, що, якщо захворювання довго не було розпізнано і не лікувалося, в маткових трубах протікає хронічне запалення, що призводить до їх часткового або повного споювання. Як наслідок, цей показник стає причиною безпліддя.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *