Стрижки 80-х років: популярні моделі

Мода 80-хх – це дивовижний період, коли дизайнери абсолютно перестали боятися експериментів. Вони проявили максимум творчого підходу і креативу, створивши десятки яскравих, «смачних» і свіжих образів, які користуються успіхом досі. Нові течії в музиці, живопису і кіно тут же перенеслися на подіумі, проявившись у стилістиці одягу і, природно, зачісок. Вони стали більш неформальними, унисексуальными, тобто окремі елементи застосовувалися з незмінним успіхом і в чоловічій, і в жіночій моді.

Стрижки 80-х: мода на ретро

Типові жіночі стрижки ще нагадували чимось стиль 70-х – це був каре з ідеально рівною гривкою. Кінці волосся і бічні пасма зазвичай завивались назовні, що, до речі, актуально і для сьогоднішньої моди, або ж усередину. Не менш популярними залишалися короткі стрижки «під хлопчика», правда, вони вже були виконані з використанням об’ємних форм.

Стрижки 80-х: акцент на обсяг

Стрижки 80-х років, як і одяг, характеризуються, в першу чергу, об’ємом. До речі, саме тоді «панковий» субкультура, яка досягла періоду свого розквіту, придумала славнозвісну зачіску кінця ХХ століття – «ірокез». Однак, потрібно зазначити, що ці основоположні прикмети, за якими прийнято визначати моду 80-х років, з’явилися вже в кінці десятиліття, а 1980 рік був ще дуже далекий від подібних нововведень.

Так, на самому початку стрижки 80-х років являли собою коротко підстрижені і обов’язково об’ємно укладене волосся на маківці, плавно подовжені донизу.

Каскадні стрижки 80-х років

Трохи пізніше з’являється знакова стрижка диско-стилю – каскад, яку перукарі втілювали на волоссі середньої довжини. Маківка і верх голови подстригался, залишаючи відкритими вушка і віскі, і поступово довжина волосся збільшувалася з допомогою «драбинки». «Каскад» був рваним і прямим, але волосся дозволялося трохи завивати. Наприклад, якщо жінку природа обдарувала густим волоссям, їй цілком можна було зробити звичайний начісування і зміцнити зачіску лаком – це був стильний і елегантний вечірній варіант, ну а якщо волосся не досягали оптимальної густоти, то на каскад жінки робили легку хімічну завивку.

Особливу популярність придбала стрижка «Вовчиця», зроблена на основі каскаду. Це була найбільша культова зачіска, яку носили всі жінки поголовно (між іншим, і молоді чоловіки). Назва додало їй схожість з вовчим загривком, і виглядала вона дійсно також хижо, агресивно і, чесно кажучи, дуже сексапільно, а особливістю «Вовчиці» стали стирчать окремі «рвані» прядки, розташовані по довжині волосся. Залежно від особливостей овалу обличчя, зачіска могла бути доповнена видовженими скронями і асиметричною косий чи прямий чубчиком.

У 80-ті також була придумана і «Аврора», яка не втратила своєї актуальності і в наші дні. Базисом стрижки був все той же каскад, з характерними коротким волоссям на передній частині голови, і поступово удлиняющимися пасмами (чим далі локони розташовувалися від коротких прядок, тим вони ставали довшими).

Короткі стрижки 80-х років

І, нарешті, перелік самих модних стрижок 80-х років не можна назвати повним, якщо не згадати про «високому їжачка», стрижці, стала скромною попередницею ірокеза. Особливі риси стрижки – коротко стрижені волосся на потилиці та скронях, зачесане вгору, в поєднанні з невеликим начесанным пасмом у вигляді парканчика, що знаходиться в області чола. «Їжачок» ретельно «заливався» лаком, втім, як і всі зачіски цього періоду. Цю стрижку вибирала, як правило, прогресивна молодь, але до 1987-1989 рр. всі принади цієї стрижки оцінили і старші жінки.

В принципі, ось такі стрижки воліли носити в 80-х роках минулого століття. З одного боку, у багатьох ще відчувався наліт консерватизму і відлуння минулих десятиліть (наприклад, завивка пасм, що обрамляють обличчя назовні, чубчик у вигляді легкої хвилі, сформована плойкою, розпущене волосся з рівною лінією краю, розділені рівним, типовим проділом а-ля хіпі). Але дух свободи вже почав охоплювати жінок і вони стали дозволяти собі відступу від канонів, орієнтуючись на відомих акторів і співаків, які стали еталонами моди, ну а прогресивна молодь стала максимально використовувати найбільш екстравагантні й нестандартні варіації базових стрижок.

Перейти в розділ: Каталог модних жіночих стрижок: назва, опис, фото.