Сочевиця: корисні властивості

Сочевиця: корисні властивості

Одним з найбільш часто вживаних в їжу бобових продуктів є сочевиця: корисні властивості її настільки широкі, що вона може стати відмінним конкурентом багатьом вітамінних комплексів. Даний продукт характеризується тим, що він дуже смачний. Однак не тільки за це цінується сочевиця.

Особливість цього різновиду бобів полягає в тому, що вона абсолютно чиста з точки зору екології. Крупа не схильна до накопичення у своїй структурі радіонуклідів, нітратів і інших речовин, які можуть завдати істотної шкоди людському організму.

Не можна не сказати про те, що сочевиця дуже поживна. Тому включення в свій раціон даного продукту дозволить не просто урізноманітнити власне харчування, але і зробить його правильним і корисним. Цінність цієї крупи і в тому, що вона дуже корисна. При цьому регулярне вживання її дозволяє не тільки запобігти серйозні захворювання, але і викорінити вже наявні недуги.

Корисний склад сочевиці

Користь сочевиці легко пояснити, якщо розібратися в її складі. Насамперед, варто зробити акцент на тому, наскільки багата ця крупа білком. Не дивно, що її обов’язково включають в раціон харчування люди, тотально відмовилися від вживання м’ясних продуктів. Адже за своїми поживними характеристиками сочевицю цілком можна назвати відмінним аналогом м’яса. При цьому культура в рази більш ефективно і швидко засвоюється. Адже на відміну від м’яса, її склад не супроводжується жировими компонентами, що дозволяє даному злаку віддавати всю користь людському організму без побічних ефектів.

У складі цієї крупи присутні вітаміни, амінокислоти і мінеральні речовини. До того ж ця зернова культура не може концентрувати в собі шкідливі речовини, що робить її безпечною і гарантованої чистої крупою.

Чудово урізноманітнює сочевиця стіл діабетчіков. Існує безліч найрізноманітніших рецептів, в основі яких лежить ця корисна крупа. Кілька версій салатів, супів і каш готуються саме з додаванням цього злаку. Рекомендує поповнити свій раціон подібного роду стравами і тим людям, які страждають від коліту і виразок. Для цієї категорії громадян буде оптимальним додавання в їжу чечевичных пюре. При цьому злак багатий легко розчинною клітковиною, яка покликана нормалізувати процеси травлення. Що не менш важливо, дія продукту така, що він сприяє зниженню ймовірності захворювання онкологією в області прямої кишки. А чечевичная каша дозволяє не тільки стабілізувати і налагодити природні процеси метаболізму, але і підвищення імунних механізмів організму. Більше того, така проста каша, приготування якої не являє собою нічого складного, допомагає стабілізувати і привести в норму функціонування органів сечостатевої системи.

Особливі корисні властивості сочевиці

Проте не тільки в чистому вигляді хороша сочевиця: корисні властивості продукту можна помітити, вживаючи в їжу його пророслі зерна. Лікарські властивості цієї культури дуже високо цінуються. Справедливості заради варто помітити, що пророщений злак нічим не поступається своєму унікальному складу даної версії пшениці. Однак варто пам’ятати, що для подібного роду вживання і оптимальної підготовки доцільніше всього використовувати зелену або сіру сочевицю, покриту шкіркою.

Говорячи про користь цієї злакової культури, складно обійти увагою високий вміст в ній фолієвої кислоти і заліза. Ці компоненти особливо корисні для жінок, що перебувають в очікуванні народження малюка. Далеко не кожна крупа може похвалитися цим. Більш того, в чечевиці присутній цілий комплекс інших вітамінних елементів. Це йод, магній, мідь, марганець, цинк, кобальт, молібден, жирні кислоти Омега-6 і Омега-3. Продовжують цей нескінченний перелік аскорбінова кислота, вітаміни групи В і А. При цьому злак наділений таким унікальним продуктом, як триптофан. Присутній він в структурі злаку у великій кількості, що дозволяє речовині перетворюватися в серотонін, більш відомий під найменуванням компонента, який відповідає за гарний настрій і відмінне самопочуття. Якщо даної речовини в організмі людини знаходиться дуже мала кількість, то тривога, безсоння, депресія, пригнічений і мляве стан, дратівливість стають постійними супутниками життя. Щоб поповнити свій організм життєрадісним засобом, варто вживати в їжу зелену сочевицю. Саме в ній триптофану міститься найбільше.

З якими хворобами бореться сочевиця

Іншим корисним компонентом, що входять до складу цього злаку, можна назвати ізофлавони. Цінність цих речовин полягає в тому, що вони сприяють профілактиці онкологічних захворювань молочних залоз. Що важливо, після теплової обробки ізофлавони не руйнуються, а зберігають всю свою користь і силу. Для того, щоб ці речовини в максимально повному кількості надійшли в організм, необхідно включити в меню варену, засушену або консервовану сочевицю.

Корисний цей продукт і тим людям, яких в народі прийнято називати серцевиною. Високий вміст калію в чечевиці дозволяє активізувати кровотворення. Тому багато лікарів радять включити злак в їжу тим, чий рівень гемоглобіну дуже низький.

Вчені і дієтологи наполягають на тому, що необхідно вживати страви з сочевиці як мінімум пару-трійку раз на тиждень. Цього цілком достатньо для того, щоб крупа початку благотворно діяти на організм, особливо на стінки кишечника. Злак допоможе запобігти утворення поліпів, які являють собою загрозу у вигляді можливого переродження в злоякісні пухлини. Не можна обійти увагою і те, що регулярне включення в меню сочевиці допомагає модницям підтримувати в порядку свою шкіру, зробить її більш гладкою, рівною, здоровою.

Таким унікально широким спектром позитивних якостей складно похвалитися навіть вітамінів в чистому вигляді. Говорячи про продукти харчування, важко уявити, яке інше засіб може зрівнятися з сочевицею.