Шоколад: користь і шкода

Шоколад: користь і шкода

Одним із самих смачних ласощів багато називають продукт, який багато століть тому завіз в Новий Світ Колумб з далекої Мексики. Ім’я цієї солодощі шоколад: користь і шкода його настільки широкі, що багато експертів не можуть відповісти, чого в ньому більше. Спочатку під цим ласощами увазі насичений і неймовірно ароматний напій. Через кілька десятиліть вправні кухарі знайшли інший спосіб приготування, в результаті якого шоколад виходив твердим, але не менш смачним. Саме цей етап був ознаменований появою плитки, яка стала одним з найулюбленіших десертів численних людей, в тому числі і дорослих.

Говорячи про корисні і шкідливі властивості шоколаду, думки дослідників і дієтологів не знайшли єдності. В першу чергу сумнів викликає надзвичайно висока ступінь калорійності продукту. Саме тому вживати шоколад не варто людям, схильним до повноти. В принципі захоплення даними ласощами без міри може спровокувати набір зайвих кілограмів у будь-якої людини. Однак складу продукту в достатній мірі багатий білком, що робить смакоту відмінним способом для перекусу, коли голод потрібно вгамувати швидко, а повноцінно пообідати ще не виходить.

У чому користь шоколаду

Цінність шоколаду полягає в утриманні в його структурі флавонідів. Дані речовини просто потрібні тим людям, які регулярно відвідують кардіолога з ряду причин. Варто пам’ятати, що ласощі добре для сердечників. Користь даного продукту практично універсальна: він ліквідує відкладення холестерину, делікатно очищує судини і нормалізує функціонування безпосередньо самого серця. Навряд чи який-небудь інший продукт здатний так масштабно і всебічно надати позитивний вплив на серцево-судинну систему.

Не можна не сказати про те, що німецькі вчені в ході численних досліджень довели здатність шоколаду знижувати тиск. Більше того, така дія цілком відчутно, навіть якщо брати ласощі в мінімальних кількостях.

Іншим корисним властивістю шоколаду можна назвати його роль в якості антидепресанту. Ласощі настільки делікатно і ефективно усуває печаль, смуток, розчарування і зневіру, що складно назвати який-небудь інший продукт з подібним спектром дії. Мабуть, єдиним ласощами, яке може бути у деякій мірі схоже по здатності служити антидепресантом, можна назвати тільки морозиво. Саме тому тим людям, які дуже сильно втомлюються, відчувають стрес на роботі і тиск будинки, рекомендується обов’язково включати в свій раціон часточки шоколаду.

Крім того, дане ласощі відмінно сприяє сприятливому функціонування мозкової діяльності.

Користь шоколаду полягає і в тому, що солодкість може оперативно і дуже продуктивно підвищити тонус організму. Продукт надає на людину збудливу дію, що заряджає його енергією, силою, даруючи активність на весь робочий день.

Чого варто побоюватися любителям шоколаду

Однак варто пам’ятати про весь спектр дії, на який здатний шоколад: користь і шкода його буквально ідентичні за своїм впливом на здоров’я людини. Разом з позитивними властивостями ласощі здатне миттєво підвищувати рівень цукру в крові. Враховуючи даний фактор, людям, схильним до цього недугу або страждають цукровим діабетом, краще тотально відмовитися від цього смачного десерту. Однак спеціально для них виробники випускають безпечну солодкість, яка на прилавки магазинів поставляється у вигляді батончиків.

Не можна не згадати і про інший бік медалі. Захоплюючись ласощами на основі какао-бобів, можна з часом виявити деяку ступінь залежності від даної солодощі. У свою чергу нестримне вживання шоколаду, яке нічим не обмежена, викликає порушення в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Зокрема, любителі шоколаду часто страждають від закрепів. Пояснюється це тим, що величезна вміст у продукті флавонідів інтенсивно виводить рідину із тканин. Перероблені продукти копіюються і не можуть своєчасно та безболісно виходити з організму.

Крім того, косметологами прийнято вважати, що ласощі в значній мірі згубно впливає і на стан шкіри любителів поласувати смакотою. Проте варто зауважити, що нормальне, помірне вживання шоколаду не несе в собі загрози. Кропив’янка, свербіж, висипання на тілі у вигляді прищів – справжня проблема для тих, хто не може відмовити собі в зайвому шматочку шоколаду. Косметологи, на думку яких приєднуються і алергологи, настійно радять виключити з свого раціону харчування ласощі, якщо воно викликає такі неоднозначні реакції.

Шкода, що виробляється шоколадом на організм людини, багато в чому пояснюється і тим, що сучасні виробники смакоти рідко відмовляють собі в насиченні продукту різноманітними добавками, в числі яких присутні практично нарівні штучні і натуральні наповнювачі. Джеми, горішки, родзинки – далеко не найстрашніше, що може спровокувати виникнення алергічних реакцій. Набагато більша небезпека виходить від тих штучно створених барвників, ароматизаторів та інших компонентів, якими виробники часто щедро присмачують свою продукцію. Саме тому в даний час все частіше можна спостерігати червоні щічки і лікті у крихіток, які з’їли трохи більше шоколадних цукерок, ніж це їм дозволяється зазвичай.

Враховуючи всі особливості шоколадної продукції та ризики, які вона несе, треба з обережністю підходити до вживання плиток та батончиків. Вчені помітили, що близько 4 цукерок людина може цілком вільно вживати щодня без ризику отримання алергії або інших негативних наслідків від цього ласощі. Більше того, позитивний ефект на самопочуття і нервову систему чинить навіть сам аромат какао-бобів. Він заспокоює і знімає напругу, що нагромадилася. Проте вживання солодощі в необмежено великих кількостях може бути небезпечним і призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.