Щасливий шлюб

Щасливий шлюб

Пари, чию сімейне життя можна охарактеризувати як щасливий шлюб, нітрохи не поступаються за розумовим, моральним і яким-небудь іншим якостям подружжю, чиї сім’ї перебувають на межі розриву. Більш того, шлюб невдалих сімей часто народжувався на тлі взаємної і щирої любові. Просто в певний момент люди перестали бути один для одного рідними.

Вивчення особливостей щасливого шлюбу з допомогою науки

Проблема розлучень є актуальною практично для кожної держави світу. Кілька років тому найменша кількість розірваних відносин спостерігалося в Японії, тому розлучення суперечить ідеології японців. Однак зараз в цій країні число розлучень зростає щорічно приблизно на 10%.

Вперше цю проблему серйозно почали вивчати психологи США на чолі з професором психології Джонам Готтаманом. Разом з математиком Джеймсом Мюрреєм професор випустив книгу під назвою «Математика шлюбу». Більше того, професор є творцем унікальною в своєму роді системи під назвою SPAFF, яка дає можливість з аналізу інтонацій, емоцій і мовних зворотів подружжя визначити, чи будуть вони щасливі разом через багато років. Джон Готтаман відкрив цілу «лабораторію любові», у якій протягом години парі необхідно вести звичайний діалог. Оскільки лабораторія оснащена прихованими камерами, їхня розмова записується. Потім, з допомогою свого приладу професор вивчає їх жести, міміку та інтонацію, що дає йому можливість визначити, чи очікує в майбутньому молодих людей щасливий шлюб, або їх відносини поступово зійдуть нанівець.

Сім компонентів щасливого шлюбу від професора Готтамана

  1. Не відкладати проблему на потім. На думку професора, коли подружжя усвідомлюють, що їх почуття згасають, вони воліють замовчувати свою проблему. Але, якщо своєчасно звернутися за допомогою до психолога, багато проблем можна вирішити.
  2. Менше критики.
  3. Не вживати під час сварки образ.
  4. Вміння йти на компроміс по відношенню один до одного.
  5. Не ховати свої претензії і невдоволення.
  6. Поступатися один одному під час суперечки.
  7. Робити один одному компліменти кожен день.