Секс під час вагітності: користь та шкода

Секс під час вагітності

Багато жінок вважають, що секс під час вагітності здатний нашкодити майбутній дитині. Однак медики мають свою думку на цей рахунок.

Секс під час вагітності корисний

Як відомо, нормальне протікання вагітності можливо лише в тому випадку, якщо організм жінки в достатній кількості виділяє гормони окситоцин і простагландини. Ці ж гормони у великій кількості виробляється і під час статевого акту. До того ж, в сперматозоїдах знаходиться велика кількість простагландину, які впливають на нормальне скорочення матки.

Також під час сексу у кожної людини виробляється гормон радості, який просто необхідний вагітній жінці.

Крім того, секс – це найкраща фізіологічна і психологічна розрядка для організму. Так чи інакше, людина постійно перебуває в напрузі, що погано впливає на розвиток малюка. Під час сексуальної розрядки всі м’язи розслабляються.

Крім того, вченими доведено, що сексуальні відносини під час вагітності допомагають жінкам краще переносити токсикоз. Виробляються гормони сприяють тому, що з навколоплідних вод швидше виводяться продукти життєдіяльності майбутнього малюка, з-за яких жінка відчуває постійну нудоту.

Секс під час вагітності допомагає жіночому організму краще адаптуватися до нового стану. Адже під час статевого акту всі обмінні процеси прискорюються, що допомагає позбутися від шкідливих речовин.

Плюс до всього, секс – це кращий засіб для підтримки гарної фізичної форми, яка так необхідна майбутній мамі.

Крім цього, американські вчені прийшли до висновку, що секс може стати для вагітних природного заміною спазмолітиків, які виписуються жінці в тому випадку, якщо її матка перебуває в небезпечному тонусі.

Протипоказання сексу під час вагітності

Але, незважаючи на всі перераховані вище плюси сексуальних відносин під час вагітності, у деяких випадках він повністю протипоказаний. Варто відзначити, що займатися любов’ю небажано на терміни до 7 тижнів і після 35 тижня. Справа в тому, що на ранніх термінах велика ймовірність мимовільного викидня з-за того, що околоплодное яйце ще остаточно не зміцнилася в матці. Також на цих термінах жіночих організм сприймає ембріон як чужорідне тіло, тому будь-яка зовнішня стимуляція може спровокувати плачевні наслідки.

Що стосується пізніх термінів, то після 32-му тижні організм починає готуватися до пологів, тому матка знаходиться в постійному тонусі. З-за цього, статевий акт може стати причиною передчасних пологів.

Також є випадки, коли секс протипоказаний практично на всіх термінах вагітності. У першу чергу це відноситься до будь-яких патологій у розвитку дитини чи положенні матки. Наприклад, якщо матка знаходиться дуже низько, або спостерігається часткове відшарування плаценти – секс під час вагітності протипоказаний.

Крім того, не можна займатися сексом в тому випадку, якщо жінка погано себе почуває або у неї спостерігаються будь-які, навіть самі незначні не типові виділення.

Також краще утриматися від сексу жінкам, які перебувають у групі ризику щодо невиношування.

Потрібно оберігатися під час сексу

Незважаючи на те, що в цьому випадку нова вагітність неможлива, оберігатися під час сексу необхідно за допомогою презерватива. Справа в тому, що деякі статеві інфекції протікають безсимптомно, і партнер може навіть не підозрювати про їх наявність.

Крім того, у вагітних, з-за зміни мікрофлори, дуже часто розвивається молочниця або кандидоз, які спочатку також протікає безсимптомно. Це захворювання може передатися партнеру.

Якій позі віддати переваги під час сексу при вагітності

Секс під час вагітності категорично не повинен включати в себе місіонерську позу, оскільки чоловік своєю вагою може заподіяти шкоду дитиною. Починаючи з 20-му тижні краще віддавати перевагу боковим позам, або поз, при яких жінка знаходиться зверху.

Також секс в цей період не повинен бути грубим і інтенсивним. При будь-якому виник дискомфорт заняття любов’ю слід припинити.