Р-ревнощі

Вона, як гадюка, підкрадається непомітно, кусає боляче і отрута її смертельний. Я не вірю, що є півтони почуттів, тобто, наприклад, що заздрість буває «білої», а ревнощі допомагає розпалити згаслий багаття почуттів.

Ревнощі ламають відносини. Вона показує вашу залежність від іншої людини і боязнь її втратити. Ревнощі руйнує особистість. Ви перестаєте жити повноцінним життям, зациклюючись на об’єкті ваших почуттів і весь час витрачаєте на підозри, стеження і з’ясування стосунків. Крім проблем, нічого доброго це не принесе: розхитані нерви, труднощі на роботі, відсутність часу на себе кохану і спілкування з друзями і рідними.

На мій погляд, є дві причини ревнощів. Перша – це занижена самооцінка, страх втратити людину і залишитися одній. Це говорить про незрілої особистості. Всередині вас порожнеча: немає своєї думки, інтересів і захоплень. Коли з’являється улюблений, він цю прогалину заповнює собою. Життя набуває сенсу і починає грати всіма барвами, тільки вони пов’язані лише з цією людиною. Спочатку ви багато часу проводите разом і пізнаєте одне одного. Завоювавши вас, чоловік розслабляється і починає жити своїм звичайним життям, приділяючи увагу не тільки вам, але і своїм хобі і друзям. Ви ж починаєте ревнувати, думаючи, що коханий до вас збайдужів і не приділяє уваги як раніше, тому що у нього хтось з’явився на стороні. А справа все в тому, що у вас з’являється вільний час, заповнити яке нічим. Це дуже погано. Адже, якщо всередині особистості нічого немає, то рано чи пізно ваш улюблений людина втратить інтерес до і справді почне поглядати по сторонах у пошуках нового об’єкта для зітхань. Жінка для чоловіка, як книга: один раз прочитає; якщо вас зацікавила − перечитає ще раз. Але якщо не з’явиться нових глав, то інтерес згасне і доведеться йти в бібліотеку за новим екземпляром.

Друга причина ревнощів криється, навпаки, в завищеній самооцінці. Така жінка думає: «Я найкраща в світі! Він повинен п’яти лизати мені від вдячності, що поряд з ним така супутниця життя! Та як він сміє дивитися в іншу сторону?» І тут вже відбулася особистістю вважається ваш обранець, адже у нього не може бути інших інтересів і захоплень крім вас.

І та, й інша позиції в корені невірні. Істина проста і лежить на поверхні: у стосунках чоловіка і жінки ніхто нікому нічого не повинен. Не зобов’язаний обранець вас любити, дивитися тільки на вас і боятися дихати без вашого дозволу. І ви не зобов’язані кожну хвилину свого життя віддавати вашому партнерові. У кожного має бути особистий простір і особисті інтереси. В іншому випадку почуття швидко згаснуть, і замість обожнювання і захоплення прийде роздратування і недовіру. Ви вивчіть один одного вздовж і впоперек, і не залишиться таємниці, інтриги, натомість з’явиться рутина і туга. А це кінець пристрасті і відносин. Тому любіть себе, удосконалюйтеся і розвивайтеся, зростайте духовно, шануйте один одного. Адже, як сказала Анджеліна Джолі: «У відносинах треба давати стільки свободи, щоб чоловік сам хотів усе частіше бувати з вами».