Вбити наповал

Збираючись на побачення, на співбесіду, та куди завгодно, де будуть незнайомі нам люди, всім дуже хочеться зробити саме приємне враження. Але це не так просто, як здається на перший погляд. І банальні фрази «будь сама собою», «будь простіше і люди до тебе потягнуться» не дуже допомагають. Якщо з емоціями і вдасться впоратися, то все одно є зрадник, який видасть всі наші думки і почуття.

Це наше власне тіло. Воно розповість про вас співрозмовнику більше, ніж того хотілося б. Не дарма мови тіла і жестів у психології приділяється величезна увага, він вивчається в університетах та інститутах, йому присвячена величезна кількість книг, фільмів, телесеріалів і т. п. А у солідних фірмах обов’язково є посада штатного психолога, який крім трудового процесу активно бере участь у співбесідах з кандидатами на потрібну посаду. Можна дивовижно написати резюме, прийти в дорогому одязі і у всіх фарбах розписувати, який ви хороший і чудовий, але досвідчений фахівець з вашим дрібних жестів відразу ж визначить, де правда, а де ви злегка приукрашиваете, а, може, і відверто брешете.

Брехати, звичайно, недобре і рано чи пізно все таємне стане явним, а ваша репутація буде втрачено назавжди. А ось переконати оточуючим і самому собі впевненість у своїх силах – завдання цілком досяжне. Парою секретів, як цього досягти, я з вами з задоволенням поділюся.

«Зустрічають по одягу»
Крім чистою і охайною одягу, не забудьте про свій зовнішній вигляд. Жирні незачесані волосся, неприємний запах з рота, спітніле тіло не те що не допоможуть вам розташувати до себе співрозмовника, а просто звернуть його у втечу.

«Спокій, тільки спокій»
Слова Карлсона доречні тут як не можна краще. Активна жестикуляція, погойдування колінами або теліпання ногами відразу ж покажуть оточуючим, як сильно ви напружені і в якому нервозному стані ви перебуваєте. Тому потрібно взяти себе в руки, заспокоїти своє порушену тіло і постаратися випромінювати спокій.

«Від посмішки стане всім світліше»
Фраза з відомої дитячої пісеньки актуальна як ніколи. Якщо ви посміхаєтеся, значить, ви впевнені в собі і своїх силах, не боїтеся оточуючих людей і середовища в цілому, вам добре і комфортно. Симпатія співрозмовника тут гарантована.

«Голову вище, спину рівніше»
Упевнені в собі люди йдуть по життю широкими кроками, з вирівняною спиною, розправленими плечима і високо піднятою головою. Якщо ви при ходьбі семените ногами, сгорбили спину, втягнули плечі і опустив голову – нічого крім жалю ви у співрозмовника не викличете.

«Руки вверх»
Піднімати їх, звичайно ж, не потрібно. А от дістати з кишень і тримати на увазі – необхідно. Щоб показати свою впевненість і щирість, потрібно щоб руки були розслаблені, для цього можна просто покласти їх на коліна або на стіл.

«Очі в очі»
Очі – це дзеркало душі, а у впевненого людини вона чиста і відкрита, йому нема чого приховувати. Тому під час розмови не ховайте очі від співрозмовника, не дивіться в підлогу, щоб показати йому, що ви щирі і впевнені в собі.

«Сім-сім відкрийся»
Забороняється схрещувати пальці, стискати руки в кулаки або класти їх хрест-навхрест: ці жести відразу ж видають ваш страх, невпевненість і показують, що ви хочете захиститися і сховатися від співрозмовника, а нам потрібен прямо протилежний ефект, а тому будьте відкриті і спокійні.

Сподіваюся, мої поради допоможуть вам набути впевненості в собі і справити приємне враження на вашого співрозмовника, будь то кохана людина, якій хочеться сподобатися або начальник фірми, в якій дуже хочеться працювати. Зрозуміло, що всім не догодиш, воно й не треба. А ось розташувати до себе важливого для вас людини ніколи не завадить. Адже, як сказала знаменита Коко Шанель: «У вас ніколи не буде другого шансу справити перше враження».