Причини молочниці

Причини молочниці

Кожна третя жінка страждає молочницею, або по-науковому, кандидозом. Незважаючи на те, що збудник цього захворювання може передаватися статевим шляхом, найчастіше, причини молочниці не пов’язані зі статевими контактами.

Причини виникнення молочниці

Якщо молочниця виникла в перший раз, швидше за все, причини її виникнення полягають у недостатній гігієні, реакції на синтетичне білизна, прийомі деяких антибіотиків і т.д. Але, якщо кандидоз виникає регулярно, можливо, в жіночому організмі знаходяться приховані інфекції.

Також рецидивному виникнення цього захворювання обумовлено недостатньою кількістю корисних бактерій, що знаходяться в слизових оболонках. Практично завжди кандидоз виникає на тлі падіння імунітету. Це може бути обумовлено перевтомою, неправильним способом життя, перенесеними інфекційними захворюваннями, лікуванням антибіотиками і т.д. Крім того, у деяких жінок молочниця розвивається через життєдіяльності в організмі різних стійких грибкових інфекцій.

Але, крім цього, молочниця може розвиватися за прихованих причин.

Причина молочниці – недостатній рівень естрогену

Естроген необхідний жіночому організму для того, щоб провокувати зростання ацидофільних бактерій, призначення яких полягає у стримуванні розвитку грибів Кандида.

За фізіологічних особливостей, по мірі дозрівання яйцеклітини, естроген провокує набухання слизової оболонки піхви. На тлі різкого набухання в організмі відбувається активний ріст глікогену, який провокує різке розмноження дріжджоподібних грибків.

Як правило, якщо причини молочниці полягають саме в цьому факті, жінки стикаються з симптомами захворювання перед початком циклу. Це обумовлено тим, що в цей період рівень естрогену зменшується, з-за чого грибки починають розмножуватися.

Якщо лікар встановив, що кандидоз виник внаслідок цих причин, то, починаючи з середини циклу, необхідно включити в свій раціон велика кількість пробіотичних продуктів, наприклад, натуральний йогурт і кефір. Також, в цей період бажано обмежити споживання цукровмісних продуктів.

Причина розвитку молочниці – надлишок споживання цукру

Головна причина активного росту грибків – це надлишок цукру в організмі. Саме тому молочниця є одним із симптомів розвитку цукрового діабету. Справа в тому, що з підвищенням рівня цукру в крові, в організмі з’являється дуже багато глюкози, яка провокує зростання дріжджоподібних грибків.

Але подібні причини молочниці можуть торкнутися і жінок, які не страждають на цукровий діабет. У багатьох продуктах, які на перший погляд здаються корисними, міститься занадто багато цукру. У першу чергу це відноситься до фруктів, газованих напоїв і соків. Крім того, якщо продукт не солодкий, це зовсім не означає, що він не провокує стрибок рівня цукру в крові. Наприклад, надмірне споживання хліба, випічки і углеводосодержащих продуктів може спровокувати розвиток молочниці.

В особливості на розвиток цього захворювання впливає велика кількість кави з цукром. Справа в тому, що кофеїн підсилює дію глюкози.

Щоб усунути цю причину розвитку молочниці, необхідно обмежити у своєму раціоні споживання вуглеводів.

Причина виникнення молочниці – гігієнічні прокладки

Більшість жінок щодня користуються гігієнічними прокладками, оскільки вважається, що вони здатні запобігти розповсюдженню бактерій та інфекцій.

Але, оскільки дріжджоподібні гриби активно розмножуються в темних і сирих місцях, то синтетичні волокна прокладки стають ідеальним місцем для життєдіяльності збудника молочниці.

Крім того, при щоденному носінні, прокладки можуть викликати роздратування на шкірі, що, зрештою, призведе до падіння імунітету.

Якщо причини молочниці полягають саме в цьому показнику, то необхідно відмовитися від використання щоденних гігієнічних прокладок на користь звичайного бавовняної білизни.

Також розвиток захворювання може бути спровоковано різними ароматизованими прокладками і тампонами.