Проносний засіб в домашніх умовах / Здоров’я

Проносний засіб в домашніх умовах

Проблеми з кишечником створюють масу незручностей для будь-якої людини. Тому можливість використовувати проносний засіб в домашніх умовах часто буває найкращим виходом для вирішення запору. І як у будь-якій боротьбі, для спорожнення кишечника всі засоби хороші. Хоча, звичайно ж, треба зробити так, щоб не тільки очистити кишечник, але і не нашкодити організму.

Які причини запору

1. Порушення в харчуванні

Правильне харчове поведінка дуже сильно впливає на працездатність кишечника. Якщо людина неправильно харчується, то ризик для скупчення калових мас у кишці значно підвищується. Дуже важливо кількість вживаної рідини, тому що нестача води призведе до утворення твердого калу. У їжі повинно бути багато клітковини, яка надходить при достатньому споживанні овочів, фруктів, зернових продуктів.

2. Низька рухова активність

Якщо не відвідувати фітнес-клуб і мало ходити, то поступово знижується перистальтика кишечнику, що дуже погано позначається на роботі шлунково-кишкового тракту. Це стає причиною того, що калові маси не пересуваються в бік виходу.

3. Порушення режиму спорожнення кишки

У деяких випадках при постійному відкладанні відвідування туалету або неможливості сходити по-великому, можуть створюватися умови для застою вмісту кишечника. Постійне ігнорування потреби у дефекації не можна допускати, щоб це не призвело до запору.

4. Хвороби ануса і кишечника

При наявності геморою або тріщини в ділянці анального отвору при спорожнюванні кишечника людині боляче, тому відбувається рефлекторна затримка дефекації, що стає причиною запору. Серйозні хвороби кишечника (коліт, синдром подразнення кишки, дивертикуліт) часто призводять до порушень дефекації.

5. Прийом лікарських засобів

Частина фармакологічних препаратів, що приймаються за призначенням лікаря, може вплинути на кишечник. До цих лікарських засобів, наприклад, відносяться препарати, що знижують артеріальний тиск.

Які допоможуть проносні засоби

Для будь-якої людини, яка хоч раз у житті відчув сильний запор, дуже важливо не допустити цієї проблеми знову. І для цього проносний засіб в домашніх умовах буде найкращим рішенням, причому, це має бути комплексний вплив, складається з зміни способу життя та використання спеціальних засобів.

1. Водний режим

Треба вживати досить багато рідини, щоб розм’якшувати калові маси. Відмінне дію на спорожнення кишечника надає склянку води, випита вранці натщесерце. В цілому, загальна кількість рідини повинна бути не менше 2-2,5 літрів.

2. Дієта

У харчуванні треба віддати перевагу овочам, фруктам і харчових волокон (хліб з висівками). Прекрасним блюдом буде салат, заправлений рослинним або оливковою олією. На ніч необхідно випивати півсклянки свіжого кефіру, щоб вранці вийшло сходити в туалет.

3. Рух

Треба збільшувати рухову активність. Це не тільки відвідування фітнес-центру, але ще щоденна ходьба і плавання в басейні.

4. Рослинні проносні

Використання народних методів впливу на кишечник при запорах широко застосовувалося здавна, і зараз добре будуть працювати наступні методики:

-лляне насіння в кількості 1 чайної ложки, залите склянкою окропу і випите на ніч, дозволить вранці спорожнити кишечник;

-настоянка на горобині, яка надає відмінне дію при запорах;

-відвар крушини і ревеню, створені з розрахунку по 2 столові ложки на півлітра окропу;

-вживання в їжу сухофруктів кураги і чорносливу, які треба розпарити.

5. Очищення за допомогою клізми

Методику очищення кишечника за допомогою клізми не бажано використовувати часто, тому що при цьому впливі вимивається нормальна мікрофлора, що може стати причиною дисбактеріозу кишечнику. Використання клізми передбачає введення рідини під тиском в пряму кишку, що сприяє вимиванню калових мас.

6. Лікарські засоби на рослинній основі

В аптеках можна знайти лікарські препарати, які можуть допомогти впоратися із запорами. Наприклад, хороший ефект надає Рекицен-РД. Це препарат, що складається з харчових висівок, які впливають на моторику кишечника і чудово очищають кишки від калових мас.

7. Проносне ліки

Якщо прості засоби не допомагають, то треба почати використовувати спеціальні препарати. Зокрема, хорошу дію на спорожнення кишечника може надати препарат на основі лактулози Нормазе. Саме безпека та дієвість забезпечують прекрасний лікувальний ефект. Цей препарат можна застосовувати у вагітних жінок.

Як би не хотілося обійтися домашніми засобами, у деяких випадках людина не може впоратися з запором. Якщо прості засоби не допомагають протягом тижня, то не треба більше чекати і сподіватися на те, що саме пройде. Звернувшись до лікаря, можна з’ясувати точну причину проблем з кишечником, щоб почати правильне лікування під контролем лікаря.

Боротися з запором можна і потрібно. Необхідно використовувати всі можливі способи, і в першу чергу треба спробувати нормалізувати харчову поведінку. Якщо це знадобиться, то треба звертатися за професійною медичною допомогою.