Правильне харчування для жінок / Правильне харчування

Правильне харчування для жінок

Поль Брегг коли сказав фразу, яку тепер знають у всьому світі: «Ми – те, що ми їмо», і він був прав. Людина, яка «наповнює» себе здоровою і збалансованою їжею, відчуває легкість у всьому тілі, рідко хворіє і завжди зберігає оптимізм. Тому правильне харчування для жінок – це запорука підтримання здоров’я і всіх нормальних фізіологічних процесів у жіночому організмі протягом усього життя.

Як сьогодні виглядає харчовий раціон середньостатистичної жінки? Смажене м’ясо, напівфабрикати та багато кави. До такого харчування багато хто вже звикли і просто готують собі їжу «за інерцією» з того, що є в холодильнику. Але в правильному і збалансованому харчуванні є свої переваги. По-перше, збалансоване меню допоможе зберегти фігуру, а по друге – допоможе оздоровити організм. Тим більше харчуватися правильно зовсім не важко!

Принципи правильного харчування для жінок

Для того щоб скласти правильне і збалансоване меню, потрібно дотримуватися деяких принципів здорового харчування, які будуть розглядатися нижче.

Першим ділом потрібно запам’ятати те, що їсти потрібно 5-6 разів на день. При цьому порції повинні бути розміром з власний кулак (не менше і не більше). Така порція зможе наситити організм, не розтягуючи шлунок. Найпоживнішим повинен бути сніданок, так як він заряджає енергією на весь день. А вечеряти рекомендується чимось легким, не дуже калорійним і, бажано, не пізніше, ніж за чотири години до сну. Вчені взагалі рекомендують між вечерею і сніданком наступним залишати своєму шлунку десять годин на «відпочинок», це і фігуру допоможе стрункою залишити і організм буде здоровим.

Щоденний раціон кожної жінки повинен складатися з наступних продуктів (кількість з’їдених кілокалорій не повинно перевищувати позначку в 2000):

– овочі та фрукти, так як вони переробляються найкраще, повинні складати 40% денного раціону;

– крупи і злаки – 10%, адже вони не лише насичують організм корисними мікроелементами, а ще і очищають організм від шлаків і відходів, що накопичилися;

– молочні продукти – відновлюють кишкову мікрофлору;

– м’ясо або риба – 30-40% від загального раціону, але ці продукти краще варити або запікати, так як в смаженому вигляді вони можуть завдавати шкоди організму;

– вода – два літри в день.

Не менш важливим є дотримання кислотно-лужного балансу в організмі, який відповідає за біохімічні процеси, що відбуваються в організмі людини. Порушення цього балансу може призвести до збоїв у роботі імунної системи і, як наслідок, утворенню в організмі різноманітних патологій. Недолік лугу може викликати головний біль, тривожність або безсоння. Тому правильне харчування для жінок є таким важливим, відповідно, жіночий раціон повинен на 60% складатися з щелочеобразующіх продуктів (фруктів, йогурти, молоко, картопля, курага і так далі) і на 40% – із продуктів, які після засвоєння будуть давати кислу реакцію (зернові, яйця, м’ясо, сир).

Продукти з великою калорійністю краще замінювати низькокалорійними, адже багато жінок начебто їдять мало, а при цьому страждають від зайвої ваги. Потрібно пам’ятати про те, що смажену картоплю з смаженою відбивною можна замінити тарілкою рису і шматочком запеченого м’яса. Це і смачніше і корисніше.

Як правильне харчування залежить від віку жінки

20 років. Двадцятирічний вік можна охарактеризувати тим, що швидкість обміну речовин є максимально швидкої, але це не означає, що можна їсти все підряд, так як молодість, на жаль, не вічна. І якщо жінка буде мало рухатися, то зайві сантиметри на талії і стегнах не змусять себе довго чекати. Ідеальним стане меню, де буде велика кількість овочів і фруктів, трохи м’яса, нежирної риби і цільнозернових продуктів.

30 років. Тридцять років – це той вік, в якому у жінки вже, як правило, є сім’я і постійна робота, тобто спосіб життя стає малорухливим, а часу на себе не вистачає. У цьому віці починають активно накопичувати жирові відкладення, тому рекомендується знаходити час на заняття спортом. А рекомендується їсти багато овочів, фруктів і цільнозернових продуктів, а також особливу увагу необхідно приділяти вживання молока, кефіру та інших продуктів, що містять кальцій (адже вони зміцнюють кістки).

40 років. У цей час у жінок знижується активність щитовидної залози, тобто знижується вироблення гормонів, що відповідають за швидкий обмін речовин. Тому жирної їжі в раціоні жінки повинно бути як можна менше, краще всього віддавати перевагу тим продуктам, які багаті антиоксидантами.

50 років. В 50 років у багатьох жінок виникає період менопаузи, який характеризується недоліком естрогену, а його відсутність приводить до різкого збільшення маси тіла. Меню п’ятдесятирічної жінки має складатися з молочних продуктів, каш, овочів і риби.

60 років. На шостому десятку років у багатьох жінок з’являються проблеми з серцево-судинною системою, які викликаються відкладення на стінках кровоносних судин «поганого» холестерину. Тому краще вживати якомога менше тваринних жирів, віддаючи перевагу рослинній їжі. Нежирні білкові продукти і фрукти з низьким вмістом цукру – це те, що «доктор прописав».

Загалом, більше чистої води, свіжих овочів і фруктів, менше жирної і шкідливої їжі і корисні білки – це те, що потрібно кожній жінці для того, щоб правильно харчуватися, завжди залишатися красивою і здоровою.