Важливо

Ознаки овуляції

Ознаки овуляції

Кожній жінці, що планує вагітність, необхідно знати ознаки овуляції, адже завдяки цьому стає можливим визначити найкращий момент для запліднення.

Перший ознака овуляції – болі в яєчнику

Багато жінок приблизно за два тижні до початку менструації скаржаться на болі в яєчнику. Відбувається це із-за того, що в момент овуляції яйцеклітина збільшується в розмірах. Офіційно цей синдром називається овуляторными болями. У цьому випадку біль характеризується як різкі судоми в одній частині низу живота. Як правило, тривалість болю незначна. Однак деякі жінки можуть відчувати овуляторний синдром протягом двох днів.

Однозначно відповісти на питання, чи є це нормою або патологією, неможливо. Але, крім того, болі внизу живота в середині циклу можуть свідчити про подразненні слизової оболонки або запальних процесах.

У тому випадку, якщо дані відчуття є регулярними, вони свідчать про початок овуляції. Але, коли ці болі носять хаотичний характер, необхідно звернутися до гінеколога для огляду на наявність захворювань.

Овуляторні болі – це ті ознаки овуляції, які можна вважати достовірними.

Другий ознака овуляції – зміна цервікальної рідини

На протязі всього циклу залози внутрішньої секреції виділяють різну рідина. Відразу після менструацій спостерігаються рясні, і темні виділення, які відрізняються різким запахом. Через кілька днів кількість виділень різко зменшується. Але в середині циклу спостерігаються найбільш рясні виділення, які відрізняються білим або жовтим відтінком. У деяких жінок цервікальна рідина може проявитися у вигляді згустків. Як правило, саме вони сигналізують про початок овуляції. Якщо через 2-3 дні ці виділення значно зменшуються або взагалі припиняються, значить, овуляція закінчена.

Визначити вдалий для запліднення момент даним способом можна тільки в тому випадку, якщо протягом кількох місяців жінка помічає циклічність виділень.

Однак, необхідно враховувати, що на функціональність залоз внутрішньої секреції впливає багато показників. Наприклад, якщо жінка нещодавно брала гормональний курс контрацептивів, виділення можуть змінюватися. Також їх консистенція, колір і запах сильно залежить від інфекційних і запальних захворювань. Крім того, цей метод визначення овуляції не підходить жінкам, які знаходяться у періоді лактації.

Тому, ознаки овуляції, які визначаються за характером виділень, не є достовірним способом планування вагітності.

Третя ознака овуляції – підвищення базальної температури

У момент овуляції базальна температура тіла підвищується, приблизно, на 4-8 показників. Щоб визначити початок дозрівання яйцеклітини таким способом, необхідно протягом тримісячного періоду щодня вимірювати свою базальну температуру. Однак робити це необхідно тільки в ранковий час, відразу ж після пробудження. Склавши своєрідний графік зміни температури, можна помітити, що з початку і до середини циклу базальна температура тримається на одному рівні, а з середини циклу різко підвищується. Перший день підвищення температури і є овуляцією. Однак рівень температури може також залежати від деяких інших факторів. Наприклад, якщо людина спить під електричним ковдрою, його температура може бути вище на кілька показників. Також на підвищення температури впливають деякі захворювання.

Дані ознаки овуляції можуть вважатися достовірними тільки в тому випадку, якщо жінка повністю здорова і помітила, що протягом трьох місяців підвищення температури збігається з серединою циклу. Однак цей метод допоможе приблизно визначити ідеальні для зачаття дні.

Четверта ознака овуляції – зміна рівня гормонів

Після того, як в організмі жінки спостерігається найвищий показник лютеїнізуючого гормону, готова до запліднення яйцеклітина виходить з яєчника. Приблизно протягом доби після цього продовжується момент овуляції, тобто жінка може завагітніти. В домашніх умовах дізнатися про кількість цього гормону можна за допомогою тесту на овуляцію. Почати проводити вимірювання необхідно за кілька днів до середини циклу.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.