Ожиріння у жінок / Хвороби

Ожиріння у жінок

Ожиріння у жінок зустрічається набагато частіше, ніж у чоловіків. Всезнаюча статистика говорить, що це захворювання вражає більше мільйона жінок у рік. Причому, у групі ризику знаходиться жіночий підлогу після 40 років. У сучасному світі ожиріння набуло загрозливих масштабів епідемії. І з цим явищем треба боротися.

Особливості жіночого ожиріння

Ожиріння – це не просто надлишкова маса тіла і естетична проблема. Воно може викликати більш серйозні хвороби, вилікувати які буває дуже важко, а часом і неможливо. За даними ВООЗ, 86 відсотків смертності в світі відбувається через захворювання неінфекційного характеру. Особливо часті летальні наслідки при хворобах серця, онкології, цукровому діабеті та ураження дихальної системи. Однією з основних причин їх появи є надлишкова маса тіла та ожиріння.

У жінок з наближенням менопаузи змінюється вага. У них починає зростати обсяг жирової тканини. Особливо явно це стає видно в області живота або стегон. Всі звичні методи схуднення перестають працювати. Надбавку в 5-10 кілограмів багато хто сприймає як неминучість і навіть вважають її нормою при гормональній перебудові. В результаті поступове збільшення ваги може непомітно перерости у ожиріння.

У клінічній практиці існує простий метод, з допомогою якого можна визначити наявність або відсутність хвороби і її характер. Для цього потрібно окружність талії розділити на обсяг стегон. Якщо отриманий результат виявляється більше 0,8, то лікарі класифікують так зване андроідний ожиріння. Це означає, що жир накопичується на передній черевній стінці. При результаті менше 0,7 виділяють гиноидное ожиріння. В цьому випадку спостерігається скупчення жиру на стегнах. Місце його розподілу залежить від гормонів яєчників та кори надниркових залоз. Найбільш небезпечно андроідний ожиріння. Жінки з жиром на животі ризикують отримати серцево-судинні захворювання. Жирова тканина на стегнах і сідницях ніяк не впливає на здоров’я. Гиноидное ожиріння у жінок тільки псує її зовнішній вигляд .

Чому менопауза стає причиною ожиріння

У період менопаузи функції яєчників згасають. В результаті цього більш ніж у 60 відсотків жінок спостерігається збільшення маси тіла. У перші три роки жінка додає в середньому до 3 кілограмів, а через 10 років – до шести. Тому важко вловити той момент, коли вага стає надлишковим. Точна причина збільшення маси медициною не встановлена, але простежено механізми цього явища. Секреції гормонів яєчників знижуються, загальна кількість жирової тканини збільшується і перерозподіляється в район черевної стінки. Маса м’язової і кісткової тканини, навпаки, зменшується. Все це призводить до збільшення ваги. І ось що ще цікаво. У жінок репродуктивного віку, що вживають гормональні препарати, спостерігаються такі ж зміни, як і в період менопаузи.

Надбавка у вазі відбувається через порушення балансу між їжею і швидкістю її витрачання. Інакше кажучи, якщо у вас порушений метаболізм і терморегуляція організму, ви ведете малорухливий спосіб життя і при цьому багато їсте, то зайві кілограми вам забезпечені. Багато в чому на швидкість витрати енергії впливає спадковість, що зумовлює ризик ожиріння. Процес витрачання енергії прискорюється при фізичній активності. Вона здатна регулювати масу тіла у жінок в постменопаузі.

У період менопаузи в організмі відбувається багато різних процесів. Багато з них призводять до того, що жінка перестає контролювати кількість їжі, що з’їдається, що також, додатково до процесу збільшення жирової тканини, впливає на зміну маси тіла.

Попередження ожиріння

Але не все так погано. Попередити захворювання все-таки можливо. Для цього потрібно вжити заходів до уповільнення процесу згасання опірності організму. Допоможе в цьому правильне харчування, активне життя, заняття спортом, повноцінний відпочинок і відсутність стресових ситуацій.

Гормональна перебудова організму відбувається у жінок приблизно в 40 років. Іноді це може бути і раніше, а в деяких випадках і пізніше. Все залежить від індивідуальних особливостей. При цьому порушується обмін речовин і діяльність окремих органів. Це означає, що обсяг вживаної їжі повинен знижуватись з віком. Тобто, те харчування, яке ви практикували в 20 років, для сорокарічних не підходить. Якщо ми не змінимо звичний раціон, це може призвести до ожиріння. Тому потрібно переглянути своє меню та режим прийому їжі. Геть жирне, борошняне і солодке! Тільки корисні продукти, багаті білками, клітковиною, омегакислотами, вітамінами і необхідними мікроелементами. Скоротіть мінімум в півтора рази кількість прийомів їжі. Їжте тільки тоді, коли відчуваєте почуття голоду. Ретельно пережовуйте їжу. І ніяких дієт! Як це ні дивно, але вони – прямий шлях до ожиріння. Тому що діють лише нетривалий час, після якого вага повертається подвоєним.

Щоб збалансувати кількість їжі зі швидкістю енергії, що витрачається, більше рухайтеся, ходіть пішки, замість поїздок на міському чи особистому транспорті, намагайтеся вести активне життя. Дотримання цих нескладних правил дозволить попередити розвиток хвороби. Ви побачите, що ожиріння – не вирок.