Важливо

Основні правила туристичного відпочинку

Основні правила туристичного відпочинку

Довгоочікуване подорож може викликати негативні емоції, якщо не освоїти основні правила туристичного відпочинку.

Нерідко людина губиться, коли друзі і близькі починають розпитувати його про поїздку в іншу країну. Це викликає у майбутнього мандрівника невпевненість в тому, що відпочинок принесе тільки позитивні емоції. Крім того, майбутній турист мимоволі замислюється над тим, що йому доведеться спілкуватися з іноземцями.

Багато людей хочуть побувати за кордоном. Сьогодні практично нікого не бентежить мовний бар’єр і своєрідна культура інших націй. Опинившись на іншому кінці землі, мандрівник може потрапити як в смішну, так і в небезпечну ситуацію.

Щоб неприємних казусів не сталося, майбутньому туристу потрібно вивчити всі аспекти перебування в іншій країні, а також порядок підготовки до подорожі.

Правильне планування туристичної поїздки

 1. Поставте перед собою мету подорожі. Залежно від цього виберіть місце, куди ви підете. Якщо ви – активний турист, який не мислить свого життя без пригод та екстриму, то вам підійде курорт, на якому є інструктори, які навчають дайвінгу, серфінгу або іншого аналогічного виду спорту. В якості основних складових спокійного відпочинку можна розглядати: сонячну погоду, смачну їжу і комфортабельний номер в готелі.
 2. Оформіть путівку через перевірене туристичне агентство. Організацій, що надають послуги для мандрівника, сьогодні багато, однак деякі з них працюють нелегально. Дотримуйтеся вимог закону. Це вбереже вас від багатьох неприємностей.
 3. Якщо грошей у вас не дуже багато, а відпочити хочеться, то плануйте подорож на закінчення туристичного сезону. В цей час путівки дешевшають.
 4. Проживання у номері – дороге задоволення. Крім того, мандрівник більшу частину часу проводить поза межами свого готелю. Якщо ви активний турист, який не збирається сидіти в чотирьох стінах, то, можливо, вам підійде хостел, а не готель.
 5. Вивчіть інформацію про ту країну, куди ви вирушаєте. Можете довідатися про неї у свого туроператора. Крім того, у всесвітній павутині багато сайтів про туристичному відпочинку. Не полінуйтеся вивчити інформацію, представлену на них, щоб не потрапити в халепу в розпал подорожі.
 6. Дізнайтеся, яку валюту при собі мати вигідніше: місцеву або долари. Ви можете заощадити додаткові кошти на обміні валют, оскільки курси в деяких країнах коливаються більше, ніж на вашій батьківщині.
 7. Якщо ви відправляєтеся в подорож разом з іншою людиною, то заздалегідь домовтеся з ним про те, що будете дотримуватися основні правила туристичного відпочинку, що стосуються ваших міжособистісних відносин. Пам’ятайте: ви їдете відпочивати, тому сварки і конфлікти під час подорожі – неприпустимі.
 8. Візьміть з собою сто або двісті доларів. Можливо, в іншій країні вам захочеться придбати сувеніри, щоб відвезти їх до себе на батьківщину і подарувати близьким або друзям.
 9. Не беріть з собою цінні речі, так як вони можуть загубитися в дорозі.

Правила туристичного відпочинку в іншій країні

 1. Не тримайте при собі чимало готівки. Користуйтеся картою для того, щоб оплатити покупки і купуйте дорожні чеки по можливості.
 2. Перебуваючи за межами готелю, не розмовляйте з місцевими жителями. Не прогулюйтеся по чужій країні поодинці.
 3. Перед тим, як використовувати місцевий транспорт, дізнайтеся, які засоби пересування дорогі, а які дешеві.
 4. Будьте ввічливі з обслуговуючим персоналом. Кожна людина має право на помилку, тому промахи офіціантів та адміністраторів потрібно сприймати поблажливо. Відзначайте успішну роботу співробітників готелю чайовими.
 5. Перебуваючи в іншій країні, дотримуйтесь місцеві порядки. Згадайте мудрий вислів: «в чужий монастир зі своїм псалмом не ходять» і постарайтеся пристосуватися під спосіб життя місцевого населення.
 6. Не турбуйтеся, якщо у ваші плани втрутився випадок. Пам’ятайте: все, що не робиться на краще!
 7. Не показуйте гроші місцевим жителям. Не давайте милостиню бідним. У деяких країнах іноземці жебракують у приїжджих. Турист, що дав біднякам кілька купюр, ризикує, що вони відберуть у нього гроші або атакують з усіх боків.
 8. Майте при собі кілька карт і путівників. Ці атрибути допоможуть вам не заблукати на іншому краю землі.
 9. Дотримуйтесь дистанцію з місцевими жителями, якщо їх культура є для вас новою. Ви можете ненавмисно образити будь-якого з них або показати себе не з кращого боку.
 10. Тримайте на своєї банківської картки кошти для непередбачених витрат, наприклад для того, щоб у надзвичайній ситуації швидко повернутися додому.
 11. Намагайтеся відвідати кілька міст всередині країни, в якій ви вирішили зупинитися. Це урізноманітнить ваше подорож і принесе позитивні емоції.
 12. Дотримуйтеся всіх формальностей: якщо для перетину кордону міста або району необхідно спеціальний дозвіл, то обов’язково отримаєте його.

Дотримуйтесь правил туристичного відпочинку, і ваша подорож пройде відмінно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.