Нитрофунгин від грибка нігтів: інструкція по застосуванню і опис препарату

Пацієнтам з оніхомікози верхніх і нижніх кінцівок призначається препарат Нитрофунгин від грибка нігтів, інструкція із застосування якого містить детальну інформацію про способи застосування та дозування лікарського засобу.

Нитрофунгин є противомикотическим препаратом зовнішнього застосування для лікування і профілактики грибкових захворювань нігтьових пластин і шкірних покривів.

Препарат володіє декількома діями:

 • антисептичну;
 • дезинфікуючим;
 • антибактеріальним.

Засіб визнано високоефективним у лікуванні ранніх і пізніх форм оніхомікозів, навіть при розвитку ускладнень. Позитивний ефект доведений при перших проявах грибкового ураження шкірних покривів різних локалізацій у відношенні грибів, грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів.

Препарат у високих концентраціях активний по відношенню до:

 • Microsporum canis;
 • Trichophyton gypseum;
 • Candida albicans;
 • Proteus vulgaris;
 • Pseudomonas aeruginosa.

Склад Нитрофунгина представлений діючою речовиною хлорнитрофенолом і допоміжними компонентами:

 • 96% етанол;
 • триэтиленгликоль;
 • вода очищена.

Хлорнитрофенол є органічним з’єднанням для лікування шкірних поразок пліснявими і дріжджовими грибами. Застосовується при ураженні зовнішнього слухового проходу грибковою флорою, пошкодження зовнішнього шару барабанної перетинки вуха.

Характеристика препарату: прозорий однопроцентний розчин з різким спиртовим запахом жовтого або жовто-зеленого кольору. Нитрофунгин від грибка нігтів при тривалому застосуванні забарвлює нігтьову пластину в характерний зеленуватий колір.

Область використання препарату поширюється на слизові оболонки під контролем лікаря. Ліки використовується в гінекологічній практиці у жінок при ураженні кандидозної флорою зовнішніх статевих органів і шкіри промежини.

Особливості впливу хлорнитрофенола, який є похідним ундециленовой кислоти, що полягає у вираженому фунгистатическом ефект, у результаті якого відбувається гальмування росту і розвитку грибкових клітин.

У високих концентраціях розвивається фунгіцидний і антибактеріальний ефекти, що обумовлює порушення цілісності клітинних мембран патогенів, блокує їх захисні функції і призводить до незворотних структурних змін, загибелі клітини.

Клінічні випробування Нитрофунгина від грибка нігтів довели активність препарату по відношенню до дерматофитам при досягненні концентрації у вогнищі ураження вище 0,0008% на тлі комплексної системної антимікотичної терапії. Можливість одночасної зовнішньої і внутрішньої терапії призводить до швидкого настання терапевтичного ефекту, збільшує швидкість одужання.

Показання до застосування включають:

 • руброфитию;
 • пахову епідермофітію;
 • трихофітію;
 • кандидоз;
 • оніхомікоз;
 • мікоз стоп, шкірних покривів, зовнішнього слухового проходу.

Антибактеріальний ефект дозволяє використовувати Нитрофунгин від грибка нігтів при тотальних і атрофічних формах оніхомікозу, коли підвищується ризик вторинного інфікування бактеріальною флорою і поширення грибкової інфекції на здорові тканини. Повне вилікування і зникнення зовнішніх проявів хвороби відбувається після проходження повного курсу комплексної терапії, яка займає не менше одного місяця.

Протипоказаннями до використання Нитрофунгина від грибка нігтів є:

 • непереносимість активної речовини;
 • алергічні реакції (свербіж, почервоніння, кропив’янка);
 • вік дитини до 2 років;
 • період вагітності і лактації.

Лікування дітей молодшого віку і вагітних жінок проводиться під контролем лікарів, якщо потенційний ризик для їх здоров’я, нижче очікуваного ефекту лікування.

Перед використанням препарату слід нанести невелику кількість розчину на ліктьовий згин і склепіння стопи на нозі, для виключення гіперчутливості.

Побічні дії полягають у подразненні шкіри спиртовими складовими, яке проявляється сверблячкою, почервонінням, печінням. Використовувати Нитрофунгин від грибка нігтів, інструкція по застосуванню радить на очищену висушену шкіру, без відкритих ранових поверхонь.

Якщо розвиваються побічні ефекти, потрібно відмінити ліки, придбати в аптеці аналог меншою вартістю або препарат іншої групи антимікотичним коштів.

Нитрофунгин розчин: механізм дії, аналоги і ціна

Механизм впливу на хворобу полягає в інгібуванні синтезу захисних ферментів клітинної мембрани грибкової клітини, що призводить до загибелі патогена чи зупинці росту і розмноження. Нитрофунгин (розчин) використовується при перших пожелтениях нігтьових пластин і ознаки грибкового ураження шкіри. При мікозах доведена висока ефективність препарату, швидке купірування симптомів захворювання.

Сумісність з іншими ліками не визначена, взаємодії з активними хімічними сполуками інших препаратів не виявлено. Активний компонент хлорнитрофенол не всмоктується в системний кровотік, діє локально в осередку ураження. Посилення або послаблення дії противомикотических кремів і мазей не встановлено.

Аналоги представлені наступними засобами:

 • Нитрофунгин Тева;
 • Нитрофунгин Нео;
 • Никлофен;
 • Нихлорин;
 • Хлорнитрофенол.

Аналоги відрізняються між собою вартістю, додатковими компонентами в складі, дозуванням і розмірами флаконів. Кошти використовуються зовнішньо, мають однаковий спиртової нерізкий запах.

Ціна на оригінальний препарат становить від 290 до 540 рублів, залежить від дозування, обсягу та цінової політики аптечної мережі, в якій здійснюється купівля ліки. Ціна на аналоги нижче 280 рублів, хлорнитрофенол коштує від 110 до 190 рублів за упаковку.

Відгуки після лікування Нитрофунгином найчастіше позитивні, пацієнти відзначають швидке настання одужання, поліпшення кольору і структури нігтів.

Нитрофунгин: інструкція по застосуванню для нігтів при лікуванні і профілактики

Подробная покрокова інструкція по застосуванню включає схему лікування, дозування і частота нанесення на добу. При эпидермофитиях і кандидозі шкірних покривів Нитрофунгин наноситься два рази в день вранці і ввечері вигляді нерозведеного розчину.

При лікуванні стійких оніхомікозів, що викликані трихофитиями, розчин застосовується три рази в день, наноситься рясно змоченим тампоном на кожний уражений ніготь. Ввечері перед нанесенням мазі або крему тампон слід залишити на нігтьовій пластині до 15 хвилин.

При микотической екземі розчин наноситься на уражену ділянку, захоплюючи два сантиметри здорової шкіри. Для лікування грибкових попрілостей в паховій області розчин розводиться в рівних частках з очищеною водою, після чого зона рясно обробляється.

Дітям старше віку двох років розчин застосовується в розведеному вигляді 1:1 з очищеною водою, фармакологічний ефект препарату потребує контролю лікаря педіатра за лікуванням для раннього виявлення небажаних ефектів. Використання розчину перед нанесенням антимікотичного лаку можливо тільки у дітей старше 12 років, проводиться одноразово перед кожним нанесенням.

Використання в цілях профілактики препарату Нитрофунгин, інструкція по застосуванню для нігтів рекомендує, періодично обробляючи шкіру і нігті після проведеного курсу лікування для зниження ризику рецидиву. Розчин використовується після відвідування громадських басейнів, лазень і саун для попередження інфікування грибковою флорою.

Відбілити нігті після Нитрофунгина можна тільки після повного одужання, для цього проводиться м’яке спилювання верхнього шару нігтьової пластини, після чого можна нанести сік лимона, пасту з соди з перекисом водню або спеціальні відбілюючі лаки.