Ногтимицин для лікування грибка нігтів: склад, механізм дії та побічні ефекти

Ногтимицин для лікування грибка нігтів застосовується при важких гіпертрофічних оніхомікозах в якості допоміжного засобу, який безболісно видаляє уражений ніготь. Ногтимицин є альтернативним засобом апаратного та хірургічного методів видалення, відновлення після яких відбувається значно довше.

Форма випуску Ногтимицина представлена у вигляді крему в картонній тубі по 30 мл, завдяки тонкому наконечника крем рівномірно наноситься на всю поверхню нігтьової пластини, минаючи шкірні покриви.

Склад крему багатокомпонентний, включає:

 • карбамід;
 • вода очищена;
 • віск емульсійний;
 • олія кукурудзяна;
 • моностеарат гліцерину;
 • ПЕГ-40 гідрогенізована касторова олія;
 • пропіленгліколь;
 • стеаринова кислота;
 • саліцилова кислота;
 • віск бджолиний;
 • масло кайепута;
 • масло лаванди;
 • олія м’яти;
 • метілізотіазолінон;
 • децилен гліколь.

Показаннями до застосування Ногтимицина є гипертоофические форми оніхомікозу, що класифікуються в залежності від локалізації патологічного процесу:

 • дистальний;
 • латеральний;
 • тотальний;
 • піднігтьового гіперкератоз (онихауксис).

Фармакологічна дія Ногтимицина для лікування грибка нігтів полягає у вираженому кератолитическом ефекті діючої речовини карбаміду, який є похідним сечовини. Карбамід призводить до розм’якшення, розчиненню і відторгнення нігтьової пластини. Видалення гіпертрофованих рогових мас з ураженого нігтя відбувається за рахунок розпушення нігтьового матриксу і відшарування його від нігтьового ложа.

Ефективний метод видалення гиперкератотических мас, що утворилися в результаті грибкової інфекції, посилює ефективність специфічних протигрибкових засобів зовнішнього застосування. Після видалення нігтя для більш швидкого вирішення проблеми потрібно носити закритий просторе взуття, щоб не пошкодити відкрите нігтьове ложе.

Протипоказаннями до застосування Ногтимицина є нанесення крему на шкірні покриви, особливо при механічних пошкодженнях епідермісу. Діючі речовини у складі препарату чинять виражену кератолітичну дію при мікозах нігтів, здатне провокувати опіки та лізис здорової шкіри.

Перед застосуванням крему для хімічного видалення уражених нігтів на ногах або руках, шкіру навколо нігтя потрібно обробити жирною маззю, наприклад, вазеліном. Крем не застосовується при лікуванні врослого нігтя з-за високого ризику ушкодження епідермісу.

Побічні ефекти при правильному застосуванні Ногтимицина для лікування грибка нігтів не виникають. Відгуки на форумах відзначають, що на останніх фазах зняття нігтя пацієнт може відчувати печіння і свербіж через кератолітичну дії карбаміду.

Передозування препарату при лікуванні грибкових захворювань нігтів не встановлена.

Ногтимицин: інструкція по застосуванню, схема лікування і аналоги

Подробная інструкція схеми лікування і способу застосування препарату включає шість етапів, які проводяться після консультації лікаря дерматолога, виявлення показань для проведення кретатолизиса.

Лікування препаратом Ногтимицин, інструкція із застосування якого детально описує його використання, включає наступні етапи:

 • 1 етап: розпарювання уражених нігтів в мильно-содовому розчині (1 ст. л. соди на літр мильної води) протягом 15-25 хвилин;
 • 2 етап: нанесення комбінованої мазі навколо нігтя, або відмежування зони епідермісу пластиром;
 • 3 етап: нанесення щільного шару Ногтимицина на зону гіперкератозу і заклеювання пластиром на три доби для подальшого безболісного розм’якшення;
 • 4 етап: зняття пов’язки, у разі, якщо ніготь не видаляється разом з нею, повторно розпарити в мильно-содовому розчині;
 • 5 етап: видалення нігтя за допомогою стерильного інструменту (ножиці, шпатель);
 • 6 етап: за рекомендацією лікаря, процедура повторюється до повного відновлення здорової нігтьової пластини.

Аналоги Ногтимицина представлені кератолітичними засобами зі схожим складом та механізмом дії.

До основних аналогам відносяться:

 • Ногтивит;
 • Ногтинорм;
 • Онихопласт;
 • Микоспор.

Аналоги Ногтимицина, як і оригінальний препарат, не володіють прямим протигрибковою дією (фунгіцидну, фунгистатическим), лікування відбувається за рахунок видалення ураженої тканини, попередження поширення інфекції на здорові нігті. Кератолизис проводиться на останніх стадіях гиперкератического оніхомікозу, коли високий ризик розвитку онихомикотической екземи з формуванням виразок, мокнучих.

Ціна препарату «Ногтимицин 911» в аптеках невисока, у межах від 119 до 210 рублів, вартість Ногтивита (аналога) знаходиться в тому ж діапазоні, вибір косметичного препарату для хімічної лізису здійснюється лікуючим лікарем.

Відгуки, а також фото та відео пацієнтів до і після лікування відображають високу ефективність Ногтимицина навіть при значній гіпертрофії нігтьової пластини при тотальній формі оніхомікозу.

Ногтивит або Ногтимицин, що краще: порівняльна характеристика препаратів

Ногтивит або Ногтимицин, що краще підкаже порівняльна характеристика препаратів, огляд механізму дії та складу. Остаточний вибір застосовуваного кератолітичну кошти здійснюється лікуючим лікарем.

Виробниками Ногтивита або Ногтимицина є російські компанії, обидва препарати розроблені досить давно і встигли зарекомендувати себе серед пацієнтів. Ногтивит або Ногтимицин показані для лікування гіпертрофічних форм оніхомікозів при ураженні 1/3 нігтьової пластини.

Склад Ногтивита, на відміну від Ногтимицина, містить менше допоміжних компонентів, а діюча речовина представлено сечовиною. За механізмом дії відмінностей у Ногтивита і Ногтимицина немає, як і карбамід, сечовина надає потужний кератолитический ефект на уражений ніготь, призводить до м’якого безболісному його відшарування. Видалення гіперкератозу відбувається до тих пір, поки не буде повністю відновлений колір і здоров’я нігтьової пластини.

Вхідні до складу Ногтимицина масла сприяють меншому пошкодження тонкої шкіри нігтьового ложа на останніх фазах розпушення і видалення нігтя. Це призводить до менших побічних явищ при застосуванні Ногтивита свербіж, печіння більш виражені.

Форма випуску Ногтивина здійснюється у вигляді крему і розчину. Рідка форма менш зручна, ніж крем Ногтимицин, з-за розтікання по нігтю і високого ризику пошкодження здорової шкіри. Щільна фактура крему Ногтимицин не розтікається під пластиром навіть при високих температурах, наприклад, в літній час або при підвищеному потовиділенні шкіри ніг.

Розчин Ногтивина схильний раннього висихання, до настання дії, використовувати його слід за допомогою ватного диска або вати, яка поміщається під пластир. Ногтивин крем також має менш щільною консистенцією, дерматологи рекомендують використання даного препарату тільки при значних проявах гіперкератозу для виключення ризику побічних симптомів.

Застосування Ногтивита включає ті ж етапи, що і Ногтимицина, з використанням пластирів і попереднього розпарювання у розчині мила і соди. Метод хімічного видалення з допомогою Ногтивита або Ногтимицина проводиться в домашніх умовах, зручно для самостійно використання і безпечно при дотриманні заходів безпеки.

Відгуки пацієнтів після використання Ногтивита або Ногтимицина відзначають потужний кератолитический ефект обох препаратів, однак за рахунок наявності в складі Ногтивита молочної кислоти у деяких пацієнтів спостерігався надмірний лізис нігтьового ложа з розшаруванням епідермісу. Ногтимицин, що володіє більш м’яким ефектом кератолизиса, діє менш агресивно, зберігаючи цілісність піднігтьового тканини.