Настоянка елеутерококу / Здоровий спосіб життя

Настоянка елеутерококу

За своїм цілющим властивостям настоянка елеутерококу дуже нагадує женьшень. Заготівля коренів та кореневища елеутерококу відбувається в кінці вересня.

Цілющі властивості настоянки елеутерококу

Завдяки стимулюючому і загальнозміцнюючу дію, елеутерокок збільшує життєвий тонус, масу тіла і рівень гемоглобіну в крові. Крім того, регулярне застосування настоянки на його основі сприяє адаптації організму до несприятливих зовнішніх факторів.

Досить часто призначають настоянку елеутерококу в сезон масових респіраторних захворювань з метою профілактики від можливої інфекції. Також даний засіб приймається в комплексі лікування різного роду неврозів і психічних розладів.

Настоянка з коріння елеутерококу призначається в період лікування онкологічних захворювань. Саме тому даний засіб користується популярністю у народній медицині.

Екстракт або настоянку на основі елеутерококу може приймати і повністю здорова людина. В цьому випадку його вплив проявиться поліпшеним самопочуттям і підвищеною працездатністю.

Оскільки настоянка елеутерококу має властивість знижувати рівень холестерину в крові, його рекомендується вживати при атеросклерозі і різних захворюваннях серцево-судинної системи.

Крім того, настоянку можна приймати і зовнішньо у разі себореї або облисіння.

Як самостійно приготувати настоянку елеутерококу

Для приготування настоянки в домашніх умовах необхідно близько 50-ти грамів коренів елеутерококу залити півлітра 40% спирту. Дану суміш необхідно зберігати у холодильнику протягом 15-ти днів.

У профілактичних цілях одна столова ложка настоянки приймають за півгодини до їди.

Також можна приймати по 15-20 крапель настоянки два рази в день в післяопераційний період. Завдяки її впливу, білковий склад крові швидше відновлюється, що сприяє прискореному загоєнню швів.

У клімактеричний та післяпологовий період рекомендується приймати по 20-30 крапель настойки у першій половині дня. В даному випадку курс лікування становить один місяць.